Diskuze

Volné diskuse

Hypotéka v dnešní době?


Anonymni 02.09.22

Zdravím chtěla bych se na něco zeptat. Vím, že dnešní doba tomu úplně nepřeje, ale rádi bychom si s manželem vzali hypotéku na dům. Ty podmínky na to sice nejsou ideální, ale vlastní bydlení prostě potřebujeme. No a teď bych se chtěla zeptat. Myslíte, že má smysl i něco jako pojištění schopnosti splácet, viz https://www.metlife.cz/…sti-splacet/ ? Říkala jsem si, že dnes je opravdu snadné přijít o práci, tak kdyby se třeba něco takového nedejbože přihodilo… Co si o tom myslíte?


Reagovat
Anonymni 07.09.22

I v dnešní době jsme si nakonec s manželem po dlouhém zvažování vzali hypotéku. Uzavírali jsme se RPSN asi 6, 23 %, ale i tak jsme za to velmi šťastní a těšíme se, co se bude dít v příštích letech. Už nám na baráku stačí jen pozvat firmu, která umí dělat https://www.hk-ploty.cz/ ploty na klíč a bude.


Reagovat
Anonymni 07.09.22

Dobrý den, ono hodně záleží kolik vyděláváte a jaké podmínky jste si schopná zařídit u banky. Samozřejmě pokud jste na to dva, tak je to nejlepší. Metlife určitě neberte, to je zlodějina. Pojištění schopnosti splácet je fajn, ale přeplatíte. My máme výhodu, že mě živí mezinárodní přeprava na kamionu nebo dodávkách, podle turnusu, a tak domů přinesu docela dost peněz. Samozřejmě je to ale vykoupené tím, že doma moc času netrávím.


Reagovat
Anonymni 08.09.22

Podle mě to dneska není zase takový problém. Jasně, jsou vysoké úrokové sazby, ale když šetříte a dokáže si někde snížit náklady, tak to zvládnete. Anebo vyzkoušejte spotřebitelský úvěr. My jsme teď řešili tepelné čerpadlo. Část nákladů nám pokryla dotace na tepelné čerpadlo a na zbytek jsme si vzali spotřebitelský úvěr. To je taky fajn varianta. ;-)


Reagovat
Anonymni 15.09.22

Dobrý den, záleží na tom, co všechno potřebujete a co všechno chcete řešit. Třeba pokud chcete více řešit bytový design, tak určitě potřebujete hypotéku vyšší. Na druhou stranu já bych ale doporučoval si vzít spíše více, protože se pak vyhnete alespoň dalším rekonstrukcím, neboť budete s tím bydlením spokojení hned. ;-)


Reagovat
Anonymni 19.09.22

Já osobně v tom nevidím zase takový problém. Jako někdy si prostě bez hypotéky neporadíte. Nebo bez půjčky. Třeba když jsem teď potřeboval rychlý servis šroubového kompresoru, abych mohl pracovat a vydělávat peníze, tak jsem si taky musel půjčit peníze. Holt nenaděláte nic. ;-) Taková je dnešní doba. Prostě bez dluhů se dá žít jen těžce.


Reagovat
Anonymni 11.07.23

Řešit v dnešní době bydlení není úplně ideální s ohledem na ceny materiálu, práce i hypoték, ale pořád lepší než čekat a platit nájem. My jsme se stěhovali vloni. Koupili jsme si dům po rekonstrukci a cena tomu bohužel odpovídala. Bez investice do p2p pujcek bychom si koupi domu nemohli dovolit.


Reagovat
Anonymni 11.07.23

Your blog is amazing I easily found what I was looking for In addition, the quality of the content is excellent Thank you for the nudge! 먹튀사이트 I will leave your blog so that you can visit my blog, I will appreciate if you come


Reagovat
Anonymni 24.07.23

No, jako bez hypotéky to půjde fakt těžko, takže prostě moc na výběr nemáte. Jen záleží na tom, kolik máte vlastního kapitálu. Ještě před tím, než jsme oficiálně spustili náš projekt patrového domu, tak jsme rok šetřili a ukládali poměrně dost peněz stranou na to, abychom měli dostatek kapitálu a pro banku byli bonitnější a potřebovali půjčit méně. :)


Reagovat
Anonymni 26.07.23

Bohužel to v dnešní době nijak nejde. My jsme chtěli vlastní bydlení, takže jsme si museli vzít hypotéku a teď splácíme a ještě několik let budeme. Hlavně, že už budeme konečně bydlet. Už to máme za pár. Manželka vybírá nábytek , já dodělávám poslední věci a do konce prázdnin se budeme stěhovat :-) .


Reagovat
Anonymni 13.12.23

Úplně v pohodě. My jsme si sjednávali hypotéku vloni a dostali jsme se ještě na lepší úrok než sousedi, kteří mají hypotéku už pět let. Chce to se poptat u víc společností a nenechat se odbít první nabídkou. Je jasné, že to budou zkoušet. Já jsem si s tím dala tu práci a rozjela jsem to na víc frontách a vyplatilo se to :-) .


Reagovat
Anonymni 21.12.23

Za mě je to docela šílenost, brát si letos hypotéku. A příští rok uvidíme. Letos jsme jen předělávali podlahy v obýváku a vyšlo to na dost peněz. A to jsme si toho fakt hodně dělali sami a měli ty podlahy poměrně levné. Co vím od známého, tak hypotéky u spořitelny na 5 milionů na 30 let vyjde na 30 000 měsíčně.


Reagovat
Anonymni 21.04.24

Hypotéka není příjemná v žádné době. Bez ní ale na vlastní bydlení dosáhne jen málo kdo. My jsme si ji taky vzali, ale dům se snažíme postavit sami, aby nás stavba tolik nestála. Manžel se dokonce snaží o zapojení rozváděčové skříně , i když to nikdy před tím nedělal :-) . Pak jen přijede elektrikář aby udělal revizi.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.