Diskuze

Drobné ovoce

Jahody - závěs


grepik 06.10.11
Ahoj, mám menší dotaz. Koupila jsem si jahody na závěs a mám je na terase, krásně plodily super, ale chtěla bych se zeptat nevíte jak je zazimovat? Mohu je dát třeba do sklepa kde te tma? Vůbec si nevím rady....Poradí někdo : : :
Reagovat
60 06.10.11
Jestli máte možnost,já bych je dala do záhonu,tam by přezimovali a na jaře zase zpátky do truhliku,ale určite vám jěště poradí
Reagovat
buliznik 06.10.11
já je trochu ostříhám a dám do sklepa-občas trochu zaliju,ted jsem ještě zasadila odnože aby se chytily a až se více ochladí tak je uklidím taky.
Reagovat
Magdalenka73 07.10.11
Moje přezimovaly na balkonu,přikryté netkanou textilií a zabalené v novinách (více vrstev).Občas jsem zalila vlažnou vodou. Takhle to někdo radil (možná právě na Konvi) a opravdu mi nevymrzlo nic.Ale pokud bych měla sklep, určitě by na zimu skončily tam :wink: .
Reagovat
grepik 09.10.11
Děkuji za radu, dám do sklepa, občas zaliji. :wink:
Reagovat
nonanona 31.05.13
Krásný den milovníkům jahod. Potřebuji radu. letos poprvé jsme zakoupili závěsné jahody. mám je na balkoně v paneláku. Ale jedny rostlinky mi jdou do spousty šlahounů, vysících z květináče dolů a plody se vůbec nevyvíjejí. spíš to vypadá, že schnou. dělám pravidelnou zálivku, je pravda, že letos sluníčko, které jahody potřebují není. Ale nevím jestli nemám šlahouny odstřihnout, aby měli mateřské rostliny sílu plodit?
používají se i hnojiva a můžete mi doporučit jaká?
Jsem v pěstování úplný nováček
děkuji
Reagovat