Diskuze

Volné diskuse

Jak na ekologické třídění odpadů ve vaší firmě? Dodržujte veškeré zákony


admin 12.05.22


Vlastnictví firmy s sebou přináší mnoho povinností, kterými se musí majitelé bezvýhradně řídit. Jednou z důležitých oblastí je samozřejmě správná likvidace veškerého odpadu, který vznikl během vaší výroby. Obzvlášť v posledních letech si na správnou recyklaci došlápla spousta nových vyhlášek a zákonů. Co budete potřebovat k jejich splnění?

Vhodné nádoby na odpad jsou základem

Nejspíše nikoho z vás nepřekvapí, že musí být na území vašeho podniku dostatek popelnic, nádob a chybět nesmí ani velké kontejnery. Ty by měly být rozdělené podle druhu vyhazovaných věcí, protože třídění odpadu ve firmě je dnes už naprostým základem všeho. Životní prostředí máme pouze jedno a nedá se říct, že by se těšilo příliš velkému zdraví. Z toho důvodu je potřeba přispět každou maličkostí, abychom ho šetřili.

Především výrobní podniky tvoří pestré množství odpadních produktů. Jedněmi z těch nejhorších jsou použité oleje, které se opravdu obtížně likvidují. Zmíněné látky vyžadují extrémně složitý postup, aby neškodily po svém vyhození naší přírodě. Rozhodně tedy nezapomínejte na adekvátní nádoby pro sběr olejů a tuků. Ty nesmí nikdy prosakovat a po jejich naplnění je potřeba je odvézt na místo k tomu určené.

Dávejte pozor na vyhazované předměty

Při volbě správných nádob si dávejte pozor na to, aby zvládly splnit svůj úkol. Pokud pravidelně vyhazujete agresivní látky a ostré předměty, pak bude nutno zvolit odolnější kontejnery. Zároveň je vhodné přizpůsobit svůj výběr na základě požadavků místních svozových společností. Ty totiž pracují pouze s normovaným vybavením, a tak by vám nemusely v případě netypického řešení pomoci s likvidací. Informace o vhodném typu vám poskytne místní obecní úřad nebo samotná svozová společnost.


Reagovat
Anonymni 15.05.22

Skoro bych chtěl říct, že je to pěkný PR článek, ale z vlastní zkušenosti vím, že to v málokteré firmě je takto růžové. Ekologie a velká průmyslová výroba si prostě netykají, tak by to stálo si to konečně uvědomit. Ale samozřejmě pokud má někdo ambici toho, že udělá svět zelenější, tak prosím. Ale jeďte se pak podívat třeba do Asie, jak moc zeleně se tam podniká a myslím, že vás přejde chuť,


Reagovat
Anonymni 20.05.22

Taky třídíme, ale je to občas docela náročné. Šéf dokonce říkal, že jsme si museli kvůli tomu vzít půjčku pro podnikatele. Byla to myslím půjčka 20 000 Kč na to, abychom mohli rozjet drtič na biologický odpad. A tu výslednou drť kompostujeme a následně s ní hnojíme naši firemní zahrádku, kterou jsme si před pár lety pořídili. :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.