Diskuze

Trvalky

Jak na schizostylis


WhiteSkull 22.11.10

O pěstování schizostylis mám myslím skoro všechny dostupné informace kromě jedné a myslím, že zásadní. Nikde jsem se nedočetl, jestli se má střihat nebo ne. Poradíte?


Reagovat
WhiteSkull 22.11.10

Ještě přidávám detail rostliny s popisem.

Trvalka svými květy připomíná půvabné květy frézií nebo denivek. Květy se objevují na konci sezóny nad trávovitými listy a vydrží kvést poměrně dlouho. Květy jsou většinou karmínově červené, k vidění jsou však i světle růžové druhy nebo nejrůznější barevní mutace. Květenství je složeno z pohárkovitých, šestičlenných květních lístků. Jsou uspořádány v klase, podobně jako mečíky. Rostlina je poměrně náročná na stanoviště. Žádá slunné a větrem chráněné stanoviště a není zcela mrazuvzdorná. Na zimu žádá přikrytí.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.