Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Jak na zahradní jezírko a fólie


admin 22.09.21
Zahradní Jezírko A Fólie

Základním stavebním prvkem každého zahradního jezírka je jeho podklad. Máme dvě možnosti izolace proti úniku vody. Tou první je tzv. prefabrikát, to je plastové zahradní jezírko a tou druhou je plastová fólie. Každá z těchto variant má své pro i proti. Jaká? To se dozvíte v článku.

Takové plastové jezírko jednoduše zapustíme do země, avšak v případě větších rozměrů, bude určitě složitější jeho přeprava. Naproti tomu plastovou fólii dovezeme bez problémů v kufru auta. Nespornou výhodou fóliového jezírka je určitě možnost vytvořit si dle terénu svůj vlastní tvar. Trošku podrobněji se budeme věnovat „fóliovému“ jezírku.

  • Jak ochránit fólii?

Začneme určitě ochranou proti poškození plastové fólie pomocí geotextilie, kterou položíme na nasypaný písek na dno jezírka. Jednou z možností je polyesterová fólie. Tloušťka izolační fólie by měla být minimálně 1 mm.

  • Pozor na hloubku jezírka

Důležitou informací je to, že hloubka jezírka by měla být minimálně 1 m, aby nám v zimě nedocházelo k zamrzání jezírka. 

Zahradní Jezírko A Fólie Ii.

Jestliže budeme potřebovat k pokrytí zahradního jezírka plastovou fólií větších rozměrů, budeme muset fólii svařovat. Spojování fólii svarem bychom však určitě měli přenechat odborníkům, kteří s tím již mají své zkušenosti.

  • Jak vypočítat velikost

Abychom vypočetli požadovanou velikost geotextilie a fólie, použijeme jednoduše provázek, kterým okopírujeme na nejdelších stranách reliéf dna jezírka. Poté musíme přičíst asi 1 m na ukotvení okrajů. V případě drsnějšího terénu můžeme použít více vrstev geotextilie.

  • Pár tipů pro jednoduchý nákup

Při koupi jezírkové fólie bychom měli mít na paměti, že musí být odolná vůči UV záření, nízké teplotě a neměla by chemicky znečišťovat životní prostředí. 

Důležité je také pokládat fólii za tepla, protože s ní bude lehčí manipulace – a lépe se nám vytvaruje na dno jezírka. Fólie by měla odpovídat tvaru dna jezírka, aby nám nevznikly žádné nevzhledné záhyby.

  • Tmavé fólie vypadají lépe

V nabídce specializovaných obchodů máme fólie různých barev, nejčastěji černé a zelené. Existují však i světlejší barvy, avšak lépe by bylo zvolit tmavou barvu fólie. Tím nám vznikne pohledově hlubší dojem jezírka. 

Po nainstalování jezírkové fólie můžeme začít s napouštěním vody. V takovém jezírku by však k udržení kvality vody určitě neměla chybět filtrace a jezírkové čerpadlo. Ale o tom příště.


Reagovat
Anonymni 29.03.22

My si nechali udělat zahradní jezírko přímo na míru od firmy, která používala speciální černé plachty. Nejdůležitější pro nás bylo, aby byly dostatečně pevné. Naše staré jezírko nám totiž zničili psi, které je však prakticky nemožné odnaučit to, aby do něj neskákali. Firma nám slíbila, že vše zařídí a jsme nad míru spokojení.


Reagovat
Anonymni 20.06.22

Why do only so much written on this subject? Here you see more. Pollen Collection Showflat


Reagovat
Anonymni 20.06.22

I use basically superior fabrics : you will discover these products by: Lentor Modern Showflat


Reagovat
Anonymni 15.07.22

I exploit solely premium quality products – you will observe these individuals on: Recyclinghöfe Ber­lin


Reagovat
Anonymni 04.10.22

My jednu chvíli přemýšleli nad takovým tím koupacím jezírkem. Nakonec se ale ukázalo, že bychom do toho museli investovat až příliš mnoho peněz, tak jsme od toho upustili a místo toho si na zahradu pořídili klasický plastový bazén. Třeba toto léto jsme ho využívali prakticky pořád. Ono to v tom letním horku opravdu přijde vhod. :)


Reagovat
Anonymni 01.11.22

Koukám že tady je hodně lidí, kteří vědí jak má vypadat ten pravý návrh zahrady, ale nikdo není takový odborník aby tady pánovi v nouzi nějak prakticky poradil, že? Já jen moc dobře vím, že připlatit si za profesionála se z dlouhodobého hlediska opravdu vyplatí. Tak na to myslete.


Reagovat
Anonymni 01.12.22

To jezírko je trochu komplexnější záležitost. Ale taky jsme to doma zvládli. Jen to chtělo pár objednávek z https://www.vybavzahradu.cz/ a tak nějak jsme to dotáhli do konce. My jsme řešili hlavně kalnou vodu a pak taky to, jak upravit vodu do toho, abychom tam mohli dát ryby. Myšleno ne koi kapry, ale klasické české kapry a pstruhy. :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.