Diskuze

Bylinky a koření

Jak pěstovat rozmarýnu?

petruskach 19.12.12
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat proč mi každý rok jak začne zima zaschne rozmarýna. Vím, že se dá v bytě pěstovat i několik let já však každé jaro musím pořizovat novou rostlinu. Mám jí v létě venku za oknem na jih a na podzim ji dávám za okno na tu samou stranu. Letos jsem udělala i pokus, že jsem si koupila pnoucí druh, který jsem umístila na lednici a celé jaro -léto byla zdravá a jak udeřila zima také zaschla.Tak co se jí pořád nelíbí?
Velmi děkuji za všechny rady
Petra
Reagovat
zhbobo 21.12.12
Rozmarýnu pěstuji již mnoho let mám ji v květináči za oknem na východní stranu.
S pěstováním nemám žádný problém běžná zálivka normální zahradní zemina. Prodlužující výhony zaštipuji aby se dál větvila.
Reagovat
Re: zhbobo | mijaita 06.04.13
[citace]
**"@zhbobo": www.konev.cz píše:
Rozmarýnu pěstuji již mnoho let mám ji v květináči za oknem na východní stranu.
S pěstováním nemám žádný problém běžná zálivka normální zahradní zemina. Prodlužující výhony zaštipuji aby se dál větvila.
[/citace]

Za oknem i pres zimu? To snad ne? Snasi snad mraz?
Reagovat
Re: mijaita | pucek 06.04.13
Rozmarýna mráz nesnáší, v létě venku, na zimu doma u okna.
Reagovat
Re: pucek | zhbobo 06.04.13
Zdravím mijaita, rozmarýn pěstuji za oknem jak jsem napsal samozřejmě né venku ale na parapetu v bytě.
Reagovat
pucek 28.12.12
Některou zimu mi doma přežije, jindy ne. Letos se zatím drží. Zalévám až když je suchá a denně ji rosím. Možná to chce. U okna ji nemám, není místo, jsou tam orchideje. Tak držím palce
Reagovat
ZAHRADNÍK 23.01.13
www.zahradnictvi-branka.cz
Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | pucek 23.01.13
Tak jsem nakoukla, nabídku máte pěknou. Přibyde ještě něco do jara? Budu o tom uvažovat
Reagovat
Re: pucek | ZAHRADNÍK 23.01.13
Děkuji že jste náhlednul, my postupně doplňujeme a dopisujeme, jsme rodinné zahradnictví takže pěstujeme vše co se pěstovat dá, takže pokud máte nějaké speciální přání tak určitě napište určitě se to u nás najde.
Reagovat