Diskuze

Zemina, substráty, půda

Jak upravit novou zeminu?


Věrka.. 01.05.10

Ahoj, zajimalo by me , zda mate nekdo zkusenost s upravou nove dosypane hliny?Mame u baraku travnik a teren je dost hrbolaty(ruzne prohlubne atd.) Dovezou nam hlinu,tak nevime, zda je potreba po rozhrabani ji uvalcovat, nebo staci jen zaset travu a nechat tak??


Reagovat
Jura007 01.05.10

Hlavně si zjisti, odkud tu zeminu brali a zajeď se tam třeba podívat. Ta zemina může být zaplevelená. No a klíčivost semen plevelů bývá hodně dlouhá, třeba semena laskavce (příbuzný amarantu) si uchovají klíčivost 40–60 let a semena lebedy dokonce 80–100 let! Všehcny plevele je potřeba poctivě vytrhávat dřív, než vykvetou, jinak budeš mít okolo domu něco jiného než trávník… No a to je… :twisted: Znalost lokality původu zeminy se většinou má zjistit už předem – člověk si tak může ušetřit spoustu práce… Co se týká válcování atd., to záleží spíš na poždavcích, co potřebuje konkrétní travní semeno. Dneska se travní směsi míchají z několika desítek druhů travin a možná až stovek jejich kultivarů…


Reagovat
Věrka.. 01.05.10

[citace] Jura007 píše: Hlavně si zjisti, odkud tu zeminu brali a zajeď se tam třeba podívat. Ta zemina může být zaplevelená. No a klíčivost semen plevelů bývá hodně dlouhá, třeba semena laskavce (příbuzný amarantu) si uchovají klíčivost 40–60 let a semena lebedy dokonce 80–100 let! Všehcny plevele je potřeba poctivě vytrhávat dřív, než vykvetou, jinak budeš mít okolo domu něco jiného než trávník… No a to je… :twisted: Znalost lokality původu zeminy se většinou má zjistit už předem – člověk si tak může ušetřit spoustu práce… Co se týká válcování atd., to záleží spíš na poždavcích, co potřebuje konkrétní travní semeno. Dneska se travní směsi míchají z několika desítek druhů travin a možná až stovek jejich kultivarů… [/citace]

Diky , to mame zjisteno od kud to je, tak je to ok :wink:


Reagovat
liška 03.05.10

Ahoj, my jsme rozhrabali, pak uválcovali, naseli trávu a znovu uválcovali, teď jen zalíváme, a hlásí déšť, tak snad tráva brzy vzejde!


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.