Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Jak vybrat křovinořez


Gina1081 27.05.10
Ahoj, prosím o radu, jak vybrat křovinořez, popř. jaká značka a typ se vám osvědčily. Táta si před třemi lety koupil Homelite, přesně po dvou a půl letech se mu zadřel motor (prý nějak vylítlo ložisko a poškodilo válce v motorku - omlouvám se technikům, takhle jsem to pochopila) a spravit by to údajně šlo, jen součástka a její dovoz od výrobce z Francie by stálo víc jak nový křovinořez. Tak bych ráda nějaký bezporuchový nebo s dostupnými náhradními díly.
Reagovat
Jura007 29.05.10
Tak za málo peněz, ale jen na občasné sečení je značka AL-KO, taková spíš hobby třída, prodávají i v Mountfieldu.
Pokud chceš opravdu takový, co vydrží i drsnější práce, doporučil bych značku STIHL. I ten Mountfield je sice má, ale dost lidí si je vozí z Rakouska, prý výrazně ušetří. A ještě požádají prodejce, aby jim ve faktuře ten křovinořez rozepsal na jednotlivé díly nebo skupiny dílů (prý kvůli zdaňování nebo co....) STIHL má v Česku prý zajištěný velice kvalitní servis.
Jinak Husquarna je prý stejně dobrá jako STIHL, jen dražší....
No a ještě bych rozlišoval pojmy "motorová kosa" a "křovinořez". Křovinořez umí useknout i slabé proutky tak do průměru 1 centimetr, od motorové kosy se toto neočekává.
Reagovat
martyss22 12.07.12
Bezporuchový mám tenhle už 5let, intenzivní košení a pořád jako nová:-)
www.nakupni-dum.cz
Reagovat
kulich90 29.06.15
Ahoj, jak kvalitní křovinořezy dělá Husqvarna? Jsou lepší než od Hondy? Díval jsem se totiž na tyhle "křovinořezy": www.gardentech.cz a moc nevím, který z nich bych si mohl koupit. Díky!
Reagovat
montik512 29.07.15
Zdravím, mám UMC 425 od Hondy silnej čtyřtakním motor a me, ůžu si stěžovat zvládne všechno
Reagovat
Dominik64 29.07.15
Mám 4T od Dolmaru 335.4. Než jsem koupil, zkusil jsem Hondu. Dolmar dává motory Subaru Robin, jsou živější. Honda taky pěkně jede.
Reagovat
romah 30.07.15
Nemáte někdo zkušenosti s Versatool od Hondy?
Reagovat
Standa Prochy 30.07.15
Nazdar, mám Versatool doma, je to paráda, je to sice už profi stroj, ale já mám velekj pozemek a dost členitej, co potřebuješ vědět?
Reagovat
romah 30.07.15
Jakej je výkon, co držení a jak ti šlape, a jestli máš nástavec s nůžkami na živý plot a nástavec s řetězovou prořezávací pilou, jaké jsou tyto nástavce v akci
Reagovat
Standa Prochy 31.07.15
Tak obecně má Honda 4taktní motory, což je znát na výkonu, úspoře a tichosti. U tohle mají vychytaný spojování jednotlivých hlav, jen to lehce zacvakneš a valíš. Prostě to nenasadíš špatně!
Reagovat
Standa Prochy 31.07.15
A k těm nástavcům já mám žací nástavec, což je vlastně klasická struna, nůžky na živý plot nemám takže tady nemůžu sloužit, ale mám prořezávací pilu a opravdu jednoduše se dostaneš a prořízneš všechno. Mám ještě foukač.
Reagovat
romah 31.07.15
Jasně, tak díky no. Stejně bych to asi potřeboval vidět v akci, jestli se mi to vyplatí.
Reagovat
Standa Prochy 31.07.15
Chápu, já jsem si byl taky na prodejně mrknout, co a jak. ALe tady posílám pár odkazů: *****

[male]edit admin - odstraněn odkaz[/male]
Reagovat
Ivo43 19.03.17
Ahoj, já mám tehnle kousek, a jsem naprosto spokojen ****. Kamarád si ale taky pochvaluje ****, tak koukni

[male]edit admin - odstraněn odkaz[/male]
Reagovat
mildanek1 05.07.17
Nešetřit peníze - husqarnu nebo stilku, máme husku pár let, nacucám, zatáhnu za šňůru a na podruhý jede. Stejně pila Partnerka, už přes 10let, nacucám, a na podruhý jede. Říká se, že Patrnerka je taková ,,ošizená,, huska. Ale slouží poctivě. Velká spokojenost!

Reagovat