Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Jak vybrat postel – jaký materiál je pro postel nejvhodnější?


admin 15.10.21
Konev.cz

Výběr postele je jednou z nejdůležitějších věcí při zařizování domu či bytu. Po náročném pracovním dnu si zasloužíte kvalitní a ničím nerušený spánek, proto tuto záležitost neberte na lehkou váhu.

Hlavními kritérii pro výběr postele jsou:

  • materiál, ze kterého je postel vyrobená,
  • design, který bude odpovídat vašemu vkusu i interiéru,
  • velikost (dle vašich preferencí),
  • celková kvalita výrobku.

Významnou roli při výběru hraje také to, pro koho je postel určená. Pro děti nejspíš zvolíte jinou postel než sobě do ložnice. Máte-li dvě děti a málo místa v dětském pokoji, zvažte i postel patrovou, která šetří místo a dětem často poskytuje nová dobrodružství.

Volba materiálu

Hlavní roli při výběru postele hraje volba materiálu. Na materiálu nezáleží jen kvalita produktu, ale také působení na lidskou mysl. Každý materiál má své výhody i nevýhody a někdy je těžké poznat kvalitní produkt.

Na trhu seženete postele z masivního dřeva, kovové, čalouněné, z dřevotřísky či lamina.

Dřevotříska a lamino

Postele z dřevotřísky a lamina jsou sice nejlevnější variantou, ale často postrádají robustnost, pevnost, stabilitu i kvalitu. Jejich životnost je většinou v řádu několika málo let.

Kovová postel

Opravdu kvalitní kovové postele disponují pevností, odolností a velmi dlouhou životností. Jde ale spíše o postele, které jsou vyrobeny zkušenými kováři, proto je koupě takové postele finančně náročnější.

Výhodou kovu je také jeho snadná údržba. Na někoho však v ložnici může působit oproti jiným materiálům „chladným“ dojmem. S těmito postelemi však dosáhnete nezaměnitelného designu.

Postel z masivního dřeva

Dalším materiálem je masiv. Není snad nad klasickou pevnou dřevěnou postel. Jsou k dostání v různých variantách. Díky tomu si můžete pořídit postel i s úložným prostorem pod lůžky, což oceníte zejména při nedostatku místa. Takové postele najdete na webu https://drevenakrajina.cz.

Postel z kvalitního masivního dřeva vám může sloužit desítky let. Pozor, musí být kvalitně vyrobená, z kvalitního materiálu o dostatečné tloušťce. Nesázejte proto na nejlevnější nabídku na trhu, mohli byste litovat.

Volit můžete i z více druhů dřeva – tvrdého (např. buk, dub), měkkého (např. borovice) či exotického (např. mahagon, teak). Ať zvolíte jakýkoli typ, v místnosti zajistí krásnou vůni a vytvoří útulný prostor, jelikož působí uklidňujícím dojmem.

Nemusíte však sáhnout jen po přírodní barvě, přestože kresba dřeva tvoří každý nábytek originálním kouskem. Na trhu jsou různé barvy postelí, například kombinace bílé a přírodní působí příjemným a zároveň moderním dojmem. Tento design najdete u prodejce Dřevěná krajina.

Čalouněná postel

Čalouněná postel dokáže v interiéru navodit pocit pohodlí a poskytnout neobvyklý design. Kostra postele je skrytá pod čalouněním, tím pádem nemá ostré hrany. Pod roštem může být nenápadný úložný prostor.

Existují dvě varianty – celočalouněná a čalouněná. Celočalouněná postel má pevně vloženou matraci, kdežto u čalouněné postele lze matraci vyjmout a většinou není součástí pořizovací ceny postele.

Nevýhodou čalouněných postelí je náročnější údržba.

 


Reagovat
Anonymni 25.11.21

My jsme si kupovali designovou postel tady: https://www.atan.cz/…nove-postele je vyrobená z masivu, nebo aspoň tak vypadá, protože je těžká jako blázen. Ale hlavně se na ní krásně spí i díky tomu, že má fakt kvalitní rošt. Ještě jsme ji doplnili docela drahou matrací s kokosovými vlákny. Ale jak se říká, tak na spaní se prostě šetřit nemá, takže nelitujeme ani koruny. ;-)


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.