Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Jak vybrat postel – jaký materiál je pro postel nejvhodnější?


admin 15.10.21
Konev.cz

Výběr postele je jednou z nejdůležitějších věcí při zařizování domu či bytu. Po náročném pracovním dnu si zasloužíte kvalitní a ničím nerušený spánek, proto tuto záležitost neberte na lehkou váhu.

Hlavními kritérii pro výběr postele jsou:

  • materiál, ze kterého je postel vyrobená,
  • design, který bude odpovídat vašemu vkusu i interiéru,
  • velikost (dle vašich preferencí),
  • celková kvalita výrobku.

Významnou roli při výběru hraje také to, pro koho je postel určená. Pro děti nejspíš zvolíte jinou postel než sobě do ložnice. Máte-li dvě děti a málo místa v dětském pokoji, zvažte i postel patrovou, která šetří místo a dětem často poskytuje nová dobrodružství.

Volba materiálu

Hlavní roli při výběru postele hraje volba materiálu. Na materiálu nezáleží jen kvalita produktu, ale také působení na lidskou mysl. Každý materiál má své výhody i nevýhody a někdy je těžké poznat kvalitní produkt.

Na trhu seženete postele z masivního dřeva, kovové, čalouněné, z dřevotřísky či lamina.

Dřevotříska a lamino

Postele z dřevotřísky a lamina jsou sice nejlevnější variantou, ale často postrádají robustnost, pevnost, stabilitu i kvalitu. Jejich životnost je většinou v řádu několika málo let.

Kovová postel

Opravdu kvalitní kovové postele disponují pevností, odolností a velmi dlouhou životností. Jde ale spíše o postele, které jsou vyrobeny zkušenými kováři, proto je koupě takové postele finančně náročnější.

Výhodou kovu je také jeho snadná údržba. Na někoho však v ložnici může působit oproti jiným materiálům „chladným“ dojmem. S těmito postelemi však dosáhnete nezaměnitelného designu.

Postel z masivního dřeva

Dalším materiálem je masiv. Není snad nad klasickou pevnou dřevěnou postel. Jsou k dostání v různých variantách. Díky tomu si můžete pořídit postel i s úložným prostorem pod lůžky, což oceníte zejména při nedostatku místa. Takové postele najdete na webu https://drevenakrajina.cz.

Postel z kvalitního masivního dřeva vám může sloužit desítky let. Pozor, musí být kvalitně vyrobená, z kvalitního materiálu o dostatečné tloušťce. Nesázejte proto na nejlevnější nabídku na trhu, mohli byste litovat.

Volit můžete i z více druhů dřeva – tvrdého (např. buk, dub), měkkého (např. borovice) či exotického (např. mahagon, teak). Ať zvolíte jakýkoli typ, v místnosti zajistí krásnou vůni a vytvoří útulný prostor, jelikož působí uklidňujícím dojmem.

Nemusíte však sáhnout jen po přírodní barvě, přestože kresba dřeva tvoří každý nábytek originálním kouskem. Na trhu jsou různé barvy postelí, například kombinace bílé a přírodní působí příjemným a zároveň moderním dojmem. Tento design najdete u prodejce Dřevěná krajina.

Čalouněná postel

Čalouněná postel dokáže v interiéru navodit pocit pohodlí a poskytnout neobvyklý design. Kostra postele je skrytá pod čalouněním, tím pádem nemá ostré hrany. Pod roštem může být nenápadný úložný prostor.

Existují dvě varianty – celočalouněná a čalouněná. Celočalouněná postel má pevně vloženou matraci, kdežto u čalouněné postele lze matraci vyjmout a většinou není součástí pořizovací ceny postele.

Nevýhodou čalouněných postelí je náročnější údržba.

 


Reagovat
Anonymni 25.11.21

My jsme si kupovali designovou postel tady: https://www.atan.cz/…nove-postele je vyrobená z masivu, nebo aspoň tak vypadá, protože je těžká jako blázen. Ale hlavně se na ní krásně spí i díky tomu, že má fakt kvalitní rošt. Ještě jsme ji doplnili docela drahou matrací s kokosovými vlákny. Ale jak se říká, tak na spaní se prostě šetřit nemá, takže nelitujeme ani koruny. ;-)


Reagovat
Anonymni 26.01.22

Já si teda při zařizování ložnice a bytu celkově nakonec raději nechala poradit od profesionálů. Zvolila jsem na to bytové designéry z http://www.pwinterier.cz/ a myslím si, že chybu jsem neudělala. Hlavně co se týče práce s místem měli hned několik skvělých nápadů. Vzhledem k tomu, že můj byt není úplně velký jsem každý ušetřený centimetr místa hodně ocenila. :)


Reagovat
Anonymni 27.01.22

My jsme volili klasický masiv. Za mě je to asi to nejlepší, co můžete pořídit. Jasně, jde to trochu do peněz, ale dřevo je fakt krásné. To platí o všem, co máme doma. Třeba dřevěné podlahy, které jsem si na manželovi musela trochu vymručet. On chtěl totiž vinyl. :) Ten je taky někdy pěkný, ale dřevo je prostě dřevo. :)


Reagovat
Anonymni 21.03.22

Za mě určitě dřevo, o tom není pochyb. Kovové postele jsou sice pěkné, ale párkrát jsem na ní spal a je to těžké, nepraktické a hlavně studené. Do dřevěné (nebo dřevotříska, to už nechám na vás), navíc snadno přiťuknete třeba kabelové příchytky, abyste si tam mohli bezpečně natáhnout prodlužovací kabel k nabíječce na telefon nebo lampičce. Pokud teda nemáte zásuvku hned vedle postele jako my.


Reagovat
Anonymni 10.11.22

This is the one of the most important information for me. And I am feeling glad reading your article. The article is really excellent ? royal meenakshi pannel chart


Reagovat
Anonymni 22.11.22

Co se materiálu postele týče, tak se určitě taky musím přimluvit za dřevo. Je to klasika a hlavně vám dřevěná postel vydrží věky. Myslím si ale, že pokud chcete kvalitní spánek, tak neméně důležitá je například i matrace. Já právě před pár týdny měnila starou za novou a ten rozdíl je opravdu obrovský. Novou jsem si sehnala z https://www.vesna.cz/matrace a jsem s ní moc spokojená.


Reagovat
Anonymni 03.01.23

Hi, their colleagues, nice paragraph and nice arguments commented here, I am really enjoying by these. matka


Reagovat
Anonymni 30.05.23

My máme železnou postel s dřevěným roštem a dvěma matracemi a spí se nám na posteli dobře. Je vysoká tak akorát a hlavně jsme si do ní mohli koupit matrace, které nám vyhovují. Já potřebuju mít tvrdší a manžel zase měkčí matraci , takže bychom nemohli mít nějakou postel, kde už je to dané :-) .


Reagovat
Anonymni 01.06.23

Excellent Article!!! I like the helpful information – Buy Rajasthani Jewellery online you provide in your article.


Reagovat
Anonymni 26.06.23

It was of tremendous assistance. I'm just getting started with this and learning as I go. Excellent work, keep it up! geometry dash


Reagovat
Anonymni 30.06.23

Já si myslím, že takové tipy se určitě hodí. Kvalitní postel je v ložnici bezesporu důležitá. Co ale třeba stínění v ložnici? Jak to máte vyřešené? My právě zatím nijak, tak přemýšlím co by bylo nejlepší. Docela se mi líbí třeba římské rolety – https://www.zebra-shop.cz/rimske-rolety/ Co na to říkáte? Myslíte, že je to dobrá volba?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.