Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Jak vybrat sekačku?


Lesina 12.04.07

Jakou sekačku na trávu?

No, to je vpravdě dětské téma, že? :wink:

Ale stejně – s jakou sekačkou na trávu máte dobré či naopak špatné zkušenosti? A naše situace – 400 m2 zahrada, nerovná, zanedbaná, plná pampelišek – a uprostřed terénní nerovnost. Nechceme golfový trávníček, chceme plochu, kde budeme chodit, jezdit na odrážedle, hrát s míčem a flákat se :) Sekat budeme jak bude potřeba a hlavně to bude na chlopkovi…

Teoretické zá:,–(y znám, spíš mě zajímá praxe… Z chaty známe jen dvě sekačky – jedna stará asi 30 let – těžká, neohrabaná, ale nezničitelná a levný šmejd z hypru – a ten se brzy rozpadl… Ani jedno bych teda znovu nemusela ;)

Lesina


Reagovat
Re: Lesina | Martina223 28.05.12

Zdravím, my jsme po dlouhém vybírání s bratrem koupili tuhle: http://www.danesi-shop.cz/…e-v/d-72148/ a musím říct, že jsme s ní opravdu spokojeni, takže doporučuju!


Reagovat
Re: Lesina | jirka188 30.01.15

Já mám sekačku od Bosch, tuhle http://www.hyperzbozi.cz/…-7-171499849 a jsem moc spokojený!


Reagovat
Pavlička 12.04.07

Ahoj Lesi, koupili jsme chatu s pozemkem taky cca 500 m2 a skoro stejným terénem. Hrozně se těším, až budu sekat trávu…jojo…takže zatím jí nemáme koupenou, ale určitě budeme kupovat benzínovou a se sběračem…pardon, ale hrabat trávu fakt nehodlám…a už se těším, jak to tam bude vonět tou čerstvě posekanou trávou…hm…už to cítím…a budu tam lítat jenom bosa :D – no jo no, halt Pražák z bytu bez balkonu se nezapře. Dívala jsem se v OBI a takový ty rozumný si myslím kolem pěti tisíc…nebo se je to z toho jak si napsala levnej šmejd z hypru? Nerada bych pak, až se to rozpadne, sekala trávník kosou :lol:


Reagovat
stanuska 12.04.07

Ahoj, ted jsme právě kupovali v Hornabachu benzíňačku s pojezdem,záběr 51cm na podobný terén,který ty popisuješ,zahrada je po stavbě a má nerovný terén s krtincema ,pampeliškama atd. :roll: Proto jsme nechtěli tolik investovat dokuď trochu trávník nezkulturníme.Stála nás 7500,–značka Mega, motor je Briggs& Stration,byla jsem moc mile překvapená ,jak snadno se s ní manipuluje a dokonce jsem jí i v pohodě nastartovala,sekala jsem trávník já s malou v Ergu(té se to taky líbilo-usnula).Zahradu máme velikou cca 900m2.Závěr- jsem moc spokojená a sekání mě baví! :wink: :lol:

Stáňa


Reagovat
Re: stanuska | Adelice 04.11.12

My na menší zahrádce používámme tuto sekačku a nestěžujeme si. Pokud máte ale větší pozemek, tak bych doporučovala nějaký ten traktůrek :o)


Reagovat
Re: stanuska | Anonymni 04.04.21

Myslím si osobně, že se určitě vyplatí investovat nejen do sekačky, ale vlastně do čehokoliv jiného, co by se vám časem mohlo nějak zhodnotit. Hodně hezky a podrobně se o tom píše zde na těchto stránkách – http://investice.cz , tak se na to mrkněte a případně mi i dejte vědět, co si o tom myslíte :) Tak se mějte!


Reagovat
stanuska 12.04.07

…teď jsem si přečetla předešlý příspěvek-samozřejmě se sběračem trávy,ještě je možnost s mulčovací :,–(ou,někdo to doporučeje a někdo zavrhuje,prý pak zatlačená tráva může zahnívat-nevim,nemám zkušenost.

Stáňa


Reagovat
Sati 12.04.07

My jsme kupovali sekačku před 3 lety. Velikost pozemku stejná i využití hodně podobné. Základní kritéria jsme měli tyto:

  1. benzínová ( předtím jsme měli elektrickou a to muž odmítal)
  2. nastavitelnou výšku pokosu
  3. pojezd
  4. velký sběrný koš

Podařilo se nám ji vybrat v Mountfieldu a ještě jsme si vytočili slevu 20%. Zatím jsme bez závad, musím zaklepat.


Reagovat
Lesina 12.04.07

Sběrač určitě – hrábě hodlám používat jen na listí, chci si zahradu užívat, ne ji sloužit Mulčovat ne, už teď je tráva prorostlá mechem :(:(:( Chtělo by to prosekat vertikulátorem – ale ten nevlastníme a finance na něj letos nezbydou :(

A chlop chce raději elektriku, já bych raději benzín… Tohle ještě uvidíme.

Jó a tu vůni už cítím taky ;)

A finance? Nejraději bych co nejlevněji, ale nejsem tak bohatá, abych kupovala to nejlevnější.. Takže mám limit kolem 5000 – plus minus.

L.

PS: Levný šmejd z hypru stál odhadem tak 1300 – a fakt z něj postupně upadávaly kousky… Do roka jsme tahali starý ocelový tank, bo se rozpadl…


Reagovat
stanuska 12.04.07

Lesino, elektrické jsou levnější,zase je na ošťaru kabel,který se musí hlídat,aby se náhodou nepřesekl.Jo a nastavitelná výška pokosu je taky dobrá,teď jí máme na nejvyšším stupni. :wink:


Reagovat
janinkaz 12.04.07

Pavlička, snad jsi nemyslela bosa při sekání :?: :D POZOR, odlétávají kamínky a bolííí to :lol:


Reagovat
PetraJ 12.04.07

Tak já bych šla určitě do benzínový. Když vidím souseda, jak si při sekání elektrickou sekačkou omotává kabel různě kolem sebe, aby si ho nepřesekl, tak se musím smát. :lol: :oops: Sběrný koš má asi každá ne? Stejně jako výšku pokosu. Taky záleží na velikosti zahrady, sekačka musí mít na to výkon. Jo a bez pojezdu opravdu nebrat! To se pak pěkně namakáš.

My jsme kupovali sekačku v Mountfieldu asi před 7 roky, stála tenkrát kolem 20 000 8O , ale máme ji dodneška. Akorát se nám párkrát přetrhlo lanko na startování, ale to je naše chyba, protože ho máme provlíklý jinde než má být. To je ale oprava za pár korun.

V tom Mountfieldu jsou ty sekačky celkem drahý, ale myslím, že třeba zrovna v OBI byste mohli něco pořídit.


Reagovat
Sati 12.04.07

Jinak Les můžu ti říct, že jsme loni koupili ten vertikutátor – a hrábě už nepotřebujeme :lol: :lol:


Reagovat
janinkaz 12.04.07

Taky máme vertikutátor a je výbornej, a toho mechu a hnusný trávy co poprvý vytáhl 8O :roll: Jinak máme elektrickou sekačku (s kabelem jsme kámoši) s nastavitelným pokosem a sběrným košem, šířka toho záběru zhruba 50 cm (teď k tomu nepoběžím, ale míň ne). Cena kolem 7000,– z Hornbachu :wink:


Reagovat
PetraJ 12.04.07

Hm, tak jsem teď schválně koukala na ceny těch sekaček a je to teda síla 8O . Benzínová s pojezdem a nastavitelnou výškou kosení se za 5 tis. teda neprodává. Možná bude nejlepší elektrická, jak píše janinkaz. Ty jsou levnější a s dobrou výbavou. Jo a jestli tam máte nějaký nerovnosti, jak píšeš, jak hlavně s POJEZDEM!


Reagovat
janinkaz 12.04.07

Víš, že si myslím, že i kvůli tý ceně jsme si vzali elektrickou :?: 8) Teď tu manžela nemám, tak se ho nemůžu zeptat, ale právě že mají vysokou výbavu a jsou (teda podle mě) stejně kvalitní jako benzínové. Máme ji „už“ čtyři roky a bez problémů :wink:


Reagovat
makina 12.04.07

Tedy nechci bonzovat na sati, ale oni mají na zahradě vzadu za barákem luxusní golfový trávník!!!! Takže asi sekačku a vertikulátor vybrali výborně. :wink:


Reagovat
stanuska 12.04.07

Taky si myslím,že kvalita bude stejná,ne-li elektrické jsou s lepší výbavou,jde především o kabel,pro nás nevhodné na skoro 1000m2 se psama a třema dětma...... :roll: :wink: Jedním z našich požadavků byla benzínovka. :wink:


Reagovat
Šafi 12.04.07

My máme taky benzínovku (Wolf garten – původně stála 17 tis. a my ji koupili za polovinu jako rok starý model), sousedka vedle má elektrickou a docela bojuje s kabelem mezi stromama… Určo pojezd, koš a stavitelná výška, to je základ. Dle manžela je důležitý dobrý motor a nože.


Reagovat
tterka 13.04.07

Lesi, já bych manžovi určitě vnutila benzínovku. Je sice poněkud dražší (kvalitní koupíš tak kolem 10 000Kč), ale zase se nemusíš trápit s kabelem. Vím to z vlastní zkušenosti, když kolem mě lítá dítě, pes a kocour a já kromě těch třech musím hlídat ještě kabel, abych ho náhodou nepřesekla. Loni jsem si od tchánovců půjčila benzínovku, bylo to úplně v pohodě a mnohem rychleji :wink: . Chceme si ji koupit taky, ale až příští rok – chystáme obr úpravu zahrady. Jinak je důležitá šířka záběru, výkon, pojezd, nastavení výšky střihu a myslím, že i velikost sběrného koše (zálaží na tom, jak daleko budeš trávu vynášet – čistě jen z pohodlnosti :oops: ). A taky váha sekačky (pro nás slabý ženský :lol: ). A nedoporučuji oplastovanou – stačí když vylítne malý kamínek a plast ti praskne :roll:


Reagovat
Pavlička 13.04.07

Janinkoz, ja jsem pochopitelně myslela, až když se to poseká…ten anglickej trávník…hihi


Reagovat
Hanka1 13.04.07

Jo tak tohle tema mne taky zajima… :lol: U nas teda misto travy je zatim hlina, ale koupe sekacky nas taky ceka. Urcite to bude benzinovka. Pozemek mame cca 800 m, stejny maji i tchani na chate s elektrickou sekackou a nerovnym terenem a sekat tam a furt za sebou motat kabel je ocistec…

Jeste mam dotaz – pry po vysevu travy prvni sekani nesmi byt sekackou, aby se korinky travy nevytrhali, ale kosou? Jsem zvedava koho budu shanet na sekani kosou :roll: 8O :lol:


Reagovat
janinkaz 13.04.07

Mi jsme to sekali normálně sekačkou a trávník újmu neměl, máme setý golfový :wink:


Reagovat
janinkaz 13.04.07

Tak pardon, teď přišel manžel domů a prý jsem uvedla mylné informace :oops: Prý jsme i mi první sekání nového rávníku provedli kosou, ta tráva se tam pak nechá, nevyhrabává se a za tak čtyři pět dní se to poseká normálně sekačkou. Jo je také VELMI důležitě trávník často, kropit- ale to asi víte, že-hlína nesmí vysychat. Mi kropili dvakrát denně, to si pamatuju :D , ráno a večer, aby jí sluníčkou mokrou nespálilo (tu trávu). Jinak prý elektrická sekačka je lepší na upravené trávníky, její motor má více otáček než benzínový. Benzínová sekačka je dobrá na ty „horší“ ne moc upravené trávníky, kde můžou být i drny a tak… :wink: Tak se moc omlouvám za špatné info :wink:


Reagovat
Lesina 14.04.07

Holky, moc díky za informace.

Janinko, poděkuj za mě manželovi – a vytáhni z něj ještě nějaké podrobnosti, ju?

L.


Reagovat
janinkaz 14.04.07

Budu se snažit, kdy budete tu sekačku kupovat? :wink:


Reagovat
Lesina 14.04.07

No, tráva nám začíná přerůstat, přijde společné zdanění manželů – takže asi hned :)

Dneska ráno přijel s sousedům bagr, tak jsme nelenili (tedy já nelenila) a domluvili se s ním, že nám odrýpe beton na místě, kde byl dříve vchod a teď by tam měla být bylinková zahrádka – no, takže teď je zase co řešit, ale tráva začíná být fakt akutní…

L.


Reagovat
janinkaz 14.04.07

Tak až dneska přijde manžel domů, zeptám se na další info. Chceš vědět něco konkrétního? :wink:


Reagovat
Lesina 14.04.07

No, zatím asi nic úplně konkrétního – ale třeba tip na pojezd nebo to, že na horší terén je lepší benzín byl pro nás super…

L.

Ale dneska večer hodlám brouzdat po webu a hledat… Je to šílený, už jsme v relaci kolem 7000 – a obávám se, že nejsme u konce :(


Reagovat
janinkaz 14.04.07

Jo jo, vím, jsou to pálky a mi tu sekačku koupili prý za 4000,– (v akci, dřívější cena kolem 7000,–), ne kolem sedmi, jak jsem psala, tedy další můj omyl :D Bože co já dělám, když se něco děje :?: :! Nějak to jde mimo mě :lol:


Reagovat
Jabba 13.05.08

Ahoj holky, to je nahoda – zrovna ted to resim. Opravujeme s manzelkou babiccinu chaticku a kolem ni je 300–400m2 zahradka. Je to cely na svahu, jedna boule vedle druhy a plny drnu. O vikendu jsem vytahl dedeckovu 20let starou a rozpadla se mi po prvnim kroku (teda.. nejdriv upadlo kolecko, pak se teprva utrhlo cely madlo jak byla rezava) a posekat rucni strunovkou to neslo – odpadnul jsem po 1/3 zahrady ;) Slibil jsem zene, ze do soboty koupim novou a ted vysedavam u netu a ctu si fora o sekackach. Napadlo me, ze se podelim o vyctena moudra.

Nejdriv jsem si rikal, ze nechci prvni z nejakyho hypermarketu. Ze chci benzin, s pojezdem, velkej zaber a vubec.. Manzelka jeste chtela mulcovaci funkci. Jeste nez jsme si to rozmyslel, pocital jsem s 5ti az 8mi tisicema. Trosku jsem se mejlil no ;)

Momentalne uz vim (z nekolika zdroju), ze rozhodne nechci benzin, protoze porizovaci naklady jsou vyssi, provozni naklady jsou vyssi, sekacka s benzinem je TEZKA (takze s tim budu mit po tech nasich boulich a do kopce problem i ja), musi se kolem ni skakat (doplnovat olej, cistit svicky a karburator, prat filt) a samozrejme dolejvat benzin ;). Dalsi vec, kterou si malokdo uvedomi je, ze je HLUCNA a SMRDI. Protoze to do zasuvku neni daleko a s kabelem jsem kamarad, tak pujdu do elektricky. Vyhody jsou logicky presne opacne nez u benzinove. Pro nas obdarene robatky je predevsim TICHA (ale zaroven dostatecne hlucna, aby se to detem libilo a usnuly). A taky clovek v nedeli neprudi sousedy. NESMRDI (tzn. nema vyfuk a nejezdite si kolem deti a psu „autem“) a taky se tolik NEZAHRIVA – muzete ji hned uklidit a po chvilce se o ni nikdo nespali. Je LEHKA, takze s ni muze sekat i zena, a zaroven USETRIM, protoze nepotrebuji pojezd. POJEZD – protoze je lehka tak ho nepotrebuji, ale duvod proc ho nechci je ten, ze mame na te zahrade spoustu zakouti. Je to vlastne nekolik ostrovu travnate plochy propojene „pruchody“ mezi stromy, keri a zahony. Napr. za barakem v nejuzsim miste stoji hned vedle chodnicku strom a hned u plotu jsou zase kere – clovek projde po vydlazdenem chodnicku, ale sekackou jen tak tak projede – jenze nesmi jen tak projet, musi hlavne posekat. Pokud mate pojezd, sekacka jede DOPREDU. Nikam za vas nezatoci, ani nebude couvat. Pokud mate poustu vytaceni, objizdeni, zajizdeni a vraceni, pojezd vas bude jen otravovat. Hlavne proto, ze i kdyz ho vypnete, nebudete tlacit jen sekacku, ale i cely prevodovy ustroji, ktery ale v tu chvili jen pasivne stat a vy se s nim budete pretahovat. Tedy ja pojezd urcite nechci. Sirka zaberu. Chtel jsem co nejvetsi (v rozumne mire), abych to projel co nejrychleji a mel to zasebou. Opet po prostudovani diskusi a poslouchani narku a rad musim otocit o 180. Extreme sirokej zaber je dobrej na rovny zahrady bez niceho k objizdeni, zajizdeni a projizdeni. Vetsina lidi se shodne na tom, ze pokud je teren slozitej a clovek ruzne couva, otaci se a trefuje se mezi kere, je vhodne zvolit spise mensi. A opravdu – kdyz si vzpomenu, ze mnohdy ani s tou dedovou starou malinkatou sekacicickou ani neprojedu natoz abych se otocil, musim jim dat za pravdu a slevit. Mene je nekdy vice. KOS – bylo by pekne mit 3v1 sekacku co mulcuje, vyhazuje na stranu a jeste volitelne do kose, ale tolik penez do toho zase dat nechci. Sice jsem usetril na pojezdu, velikosti a motoru, ale co s kosem? Co nejvetsi, abych s nim nemusel tak casto litat. A ejhle – par lidi na netu neochotne priznava, ze patrani po extreme velkem kosi na travu se taky nevyplati. Sekacka je pak tim tezsi, cim plnejsi je kos, blbe se s tim jezdi po nerovnostech a u pojezdu dokonce u slabsich stroju mohou (do kopce ale i po tezsim terenu na rovine) prokluzovat kolecka ;) Delezite je aby sel pohodlne nandat jednou rukou, a pokud bude mensi (ne nijak moc, ale proste ne nejvetsi co najdu), tak se alespon tolik nepronese. Zapomnel jsem na neco? Vlastne ano – udrzba. U Elektricke sekacky nehrozi obskakovani benzinoveho motoru, takze jen sundat travu a zandat.

Dalsi perly uz jen telegraficky.. napr. by me vubec nenapadlo, ze benzinove sekacky maji (z principu veci) omezene stoupani (precejenom je tam olej a benzin a to jsou tekutiny). Ze stejneho duvodu je take problem s jejich pokladanim na ruzne boky a vzhuru nohama. Par vyrobcu to ma resene tak, ze se napr. daji pri manipulaci s nozem polozit na konkretni bok (vetsinou pravy) na kterem je karburator. Elektrickou muzete v klidu treba povesit na strop ;) Dalsi zajimavost – Bosch zacal delat akumulatorove elektricke sekacky s li-pol baterkama. Minulej rok jsem neodolal, a koupil jsem si od nich vrtacku s lipolkama a jsem v 7nebi – po 2 mesicich otevrete kufr, vezmete vrtacku, vrtate nebo sroubujete a mate od minule jeste skoro plne nabitou baterku (svuj starej aku sroubovak jsem musel nabijet pokazdy co jsem ho vzal do ruky). Tyhle sekacky maj stejny baterie a maj zrychleny nabijeni – za 30 minut 80%, za hodinu 100%. Sice stojej vic nez normalni elektricky bez pojezdu (11–16k), ale zase je to slusny sci-fi ;) a maj silene silny motory. No a uplne posledni zajimacost co jsem nasel, svedskej vyrobce Stiga (mmj) dela napr. svoje elektricky sekacky jeste daleko pod normou hlucnosti. maj tusim 86dB a maj certifikat SVAN (takova jejich „ultraekologicka“ nalepka – napr. statni instituce musej nakupovat jen tyhle vyrobky). No – spat se u toho asi neda, ale kdejakej lux je urcite hlucnejsi.

Tak.. prominte, ze je to tak dlouhy. Resim to uz delsi dobu a jak jsem na to dneska vecer sednul, tak jsem toho jeste docela plnej. Google mi shodou okolnosti nasel i debatu na emiminu (kde teda normalne hledam rozumy ohledne uplne jinejch veci ;), ale kdyz uz jsem si to tady cetl, tak jsem si rikal, ze si sem alespon napisu studijni zavery, abych si je mohl pozejtri (az je zapomenu) precist ;), a treba prijdou vhod i nekomu jinymu.

PS: Jinak samozrejme na vetsi rozlohu pojezd samozrejme ano, a pokud je to daleko k zasuvce tak benzin samozrejme taky ano – psal jsem jen to, co jsem vydedukoval pro muj konkretni pripad a nas tankodrom ;)

Tak se zatim mejte, a ja se jdu konecne vyspat s vedomim, ze o weekendu konecne dosekam ;)

EDIT: Zapomnel jsem napsat, ze diky tomu ze jsem si takhle upravil vyber, tak vlastne budu mit stejnou vec (napr. bez pojezdu, ale o 20kg lehci ;) atd..) nakonec za podobnou sumu za jakou jsem si predsevzal. Bejval bych zkoncil budto u benzinovy za 17, nebo u elektricky za 13. Takhle mam v uzsim vyberu sekacky kolem 3–6 tisic a jen se musim jeste rozhlednout po netu po konkretnich zkusenostech a jet si je osahat.

Jo a jeste neco – vyplati se koupit ji nekde ve specializovanym obchode. Pokud si vytocite u MF 20% slevu, jeste porad za ni muzete dat vic nez jinde… ale to uz je asi nad ramec tematu ;)


Reagovat
Re: Jabba | Gladis 01.06.13

Můžu potvrdit co psal už jabba a další na nevýhody benzínových sekaček. Máme jednu takovou na chalupě. Je sice fakt dobrá, pojezd, výkon atd., ale o motor je třeba se starat – olej, svíčky, rozdělovač, filtr… Rozjet ji na jaře, když vymrzla přes zimu několikrát v kůlně, je vždycky docela dobrodružství. Naproti tomu elektriku zapneš a jedes. A kabel? Mám oranžový, je dobře vidět a zvyknul jsem.


Reagovat
Lesina 13.05.08

Dík za shrnutí :)

My loni nakonec koupili benzín s pojezdem – ale u nás to byla dobrá volba, sekáme kolem domu a taky za plotem a je to pohodlnější… A s tím naklápěním do boku máš recht – namžel koupil, uvedl do provozu a naklopil na nesprávný bok… A jel kupovat nový filtr a olej :D Ale naštěstí jsme spokojní…

L.


Reagovat
Jabba 14.05.08

[citace] Lesina píše: Dík za shrnutí :)[/citace] No… a ted jak si nemam pripadat jako idi*t ;) Duben – kveten krasne sedi, ale ten ROK jsem teda vazne prehlidnul ;) Nojo no… pul ctvrty rano ;)


Reagovat
Lesina 14.05.08

[citace] Jabba píše: [citace] Lesina píše: Dík za shrnutí :)[/citace] No… a ted jak si nemam pripadat jako idi*t ;) Duben – kveten krasne sedi, ale ten ROK jsem teda vazne prehlidnul ;) Nojo no… pul ctvrty rano ;)[/citace]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale já su fakt ráda, žes to tak napsal… Ona se ta diskuse bude ještě určitě hodit – i když ne třeba letos ;)

L.


Reagovat
Anonymni 05.03.09

[citace] Lesina píše: Jakou sekačku na trávu?

No, to je vpravdě dětské téma, že? :wink:

Ale stejně – s jakou sekačkou na trávu máte dobré či naopak špatné zkušenosti? A naše situace – 400 m2 zahrada, nerovná, zanedbaná, plná pampelišek – a uprostřed terénní nerovnost. Nechceme golfový trávníček, chceme plochu, kde budeme chodit, jezdit na odrážedle, hrát s míčem a flákat se :) Sekat budeme jak bude potřeba a hlavně to bude na chlopkovi…

Teoretické zá:,–(y znám, spíš mě zajímá praxe… Z chaty známe jen dvě sekačky – jedna stará asi 30 let – těžká, neohrabaná, ale nezničitelná a levný šmejd z hypru – a ten se brzy rozpadl… Ani jedno bych teda znovu nemusela ;)

Lesina[/citace]

To já už přes rok používám vřetenovou sekačku značky Atco. Je naprosto výborná na kvalitní udržování trávníku a navíc má delší životnost. Mě se líbí především hustší tráva, nakrátko osekaná a především aby byla celoročně zelená. Hodně dobrých tipů na pěstování trávníku a rady na sekačky naleznete na www.vretenovesekacky.cz. Zkuste se mrknout a rozhodnout. :wink:


Reagovat
Plevik 30.04.11

Ahoj,

právě vybíráme sekačku na zahradu (cca 600m2). Byl jsem rozhodnutý pro benzinový pojezd, ale koukám, že má i dost nevýhod. Co tedy doporučujete pro zahradu, která je docela členitá a celá ve svahu?

A kde případně nakupovat? Hledal jsem na internetu a našel jsem samozřejmě Mountfield sekačky – http://www.mountfield.cz/sekacky a sekačky od ručního nářadí – http://www.rucni-naradi.cz/…cky-na-travu.

Jsem v tomto amatér, budu rád za každou radu!


Reagovat
palošek 01.05.11

[citace] Plevik píše: Ahoj,

právě vybíráme sekačku na zahradu (cca 600m2). Byl jsem rozhodnutý pro benzinový pojezd, ale koukám, že má i dost nevýhod. Co tedy doporučujete pro zahradu, která je docela členitá a celá ve svahu?

A kde případně nakupovat? Hledal jsem na internetu a našel jsem samozřejmě Mountfield sekačky – http://www.mountfield.cz/sekacky a sekačky od ručního nářadí – http://www.rucni-naradi.cz/…cky-na-travu.

Jsem v tomto amatér, budu rád za každou radu! [/citace] Ahoj, my teda bydlíme v RD a máme dost velkou zahradu, celou ve svahu,ještě hrbolatý terén…není celá oplocená, tak nám tady chodí v zimě srnky až pod okno. Každé jaro musíme zahradu urovnávat :-( Za těch 12 let, co tu žijem, jsme měli 2 motorové rotační sekačky právě od Mountfildu. Měli jsme strach, že ten terén nedají, ale první nám vydržela 7let, což si myslím, je slušné. My vybírali, co nejširší záběr, pojezd,myslím, že teď máme tuto: http://www.mountfield.cz/…SEK2096.html Ale Husqvarny jsou taky dobrý, to má táta a je taky spokojený, jen nevím, který typ. Ostatně to záleží na každém. Třeba sousedi kupují vždy elektrickou. To bychom se v naší stromové zahradě naběhali :lol: Bubnové sekačky jsou dobré na vysokou trávu. Rotační sekačkou sekáme co 14 dní, když je sucho a tráva moc neroste, každý týden, když je deštivo. Teda na sekání musí být suchý trávník, jinak to neposekáte trávu pěkně. V deštivém období je to pak záhul vybrat správný den k sekání. Ale to jsem vám asi moc neporadila, že? :oops: Snad se najde někdo povolanější. :mrgreen:


Reagovat
Plevik 01.05.11

Palošek: Díky za tipy. Právě v Mountfieldu radili benzín, i já jej zprvu chtěl, ale pak jsem začal pročítat diskuze a našel právě negativa benzinu.. asi tam zajdu ještě jednou :-)


Reagovat
Pavla Nováková 24.06.11

Doporučil by mi prosím někdo kvalitní zahradní sekačku do 4000,–Kč?


Reagovat
Františka Líčková 01.07.11

Co třeba tahle? http://bezvanaradi.cz/…do-5-000-kc/


Reagovat
buliznik 01.07.11

Objednali jsme si sekačku AGB570 za 5990,–přes kasa.cz a jsme spokojeni.Hned druhý den byla k odebrání.Zahradu máme plnou nerovností a ještě jílovitou.Přeji dobrý výběr! :palec:


Reagovat
Kytička101 14.09.11

[citace] Pavla Nováková píše: Doporučil by mi prosím někdo kvalitní zahradní sekačku do 4000,–Kč? [/citace] Do 4 000,– to úplně přesně není, ale ja za 4 590 s DPH :-) Je to benzíňák s pojezdem a já s ní na zahradě sekám jako drka :-D Takže doporučuju :-) Tady http://www.gronych.cz/…2-ngp-sp-420, jsem ji kupovala já za těch původních 6 000,– a je fakt super… Sakryš počkat pár měsícu, tak 2 000,– ušetřím.. mno co už, zase máme pěknou zahrádku :-D :-D


Reagovat
lu_tti 29.09.11

ahojky, vím jak se cítíš. Taky si někdy připadám jak mále dítě, které neví o co tu jde. Když v obchodě na tebe prodavač vybafne teorii o sekačkách, a nerozumíš ani jednomu slovu, tak tě to štve. Naštěstí mám kamarádku, která má stejný koníček, takže si dáváme rady na vzájem. Teď mi doporučila stránky ohledně zahradních věcí. www.gronych.cz vím, že tam určitě něco najdeš. :wink:


Reagovat
dokec 19.09.12

Zdravím, jistě vyzkoušejte tento katalog : Široká nabídka strojů, techniky a nářadí na jednom místě. http://strojenaradi.cz


Reagovat
tinkaaa 21.04.13

Nevite nahodou jak se spravne jmenuje sekacka dvoukolka na rucni pohon, nemuzu ji nikde najit, mame cca 16m2 travnik


Reagovat
Re: tinkaaa | romah 01.05.13

[citace] @tinkaaa píše: Nevite nahodou jak se spravne jmenuje sekacka dvoukolka na rucni pohon, nemuzu ji nikde najit, mame cca 16m2 travnik [/citace]

vřetenová sekačka


Reagovat
Vladimir 75 07.12.13

Dobry den,
mam sad o rozloze 10 000 metru a je to docela ve svahu, tezko odhadnout sklon ale je to spise prudci. To bude chtit zrejmne sekacku traktor, jaky typ a vykon vzit?

dekuji Vam za radu


Reagovat
Re: Vladimir 75 | Karel S. 25.06.14

Na takový pozemek je už třeba zahradní traktor o záběru 105 až 122 cm, výkonnější motor kvůli svažitosti terénu. Samozřejmostí je velký koš, hydrostatická převodovka pro lepší ovládání. Vybírejte si originální kvalitní značku než levné zboží.


Reagovat
IvankaTom 15.07.14

Dobrý den,

chtěla bych zakoupit tchyni novou sekačku na trávu. Jedná se pouze o sekání kolem chalupy, je to jen pár metrů pozemku. Rozhoduji se mezi elektrickou www.proprofiky.cz/…owerMax.html (především kvůli tomu, že je lehká) a nebo motorovou www.proprofiky.cz/…otorova.html?…, máte někdo s některou z nich zkušenost?


Reagovat
kulich90 30.04.15

Dobrý den, můžete mi prosím pomoct s výběrem elektrické sekačky ? Myslíte si, že je lepší ta sekačka od Hondy nebo ta od Gardeny? Díky moc.


Reagovat
montik512 12.05.15

Sháním sekačku, která si bez problémů poradí s mokrou trávou a zkousne můj terén okolo RD… díky


Reagovat
Re: montik512 | romah 13.05.15

Jak velkou máte zahradu?


Reagovat
montik512 15.05.15

Mám RD a ccc450m2 plochy a docela členitej terén


Reagovat
romah 18.05.15

Tak na to by mohla stačit ještě elektrická sekačka nebo pak si připlatit a koupit benzinovou, kolik si představujete, že do toho dáte?


Reagovat
montik512 19.05.15

Max. 10? tak to by mohlo stačit, ne? jsou sekačky i za 3000


Reagovat
romah 20.05.15

Já mám tohle http://www.hondastroje.cz/…g/hrg-536-vk a nemůžu si stěžovat


Reagovat
montik512 20.05.15

Tak to je docela drahý ne?


Reagovat
romah 20.05.15

Jé to dražší, ale zas se ti to nerozesype jako ty sekačky za 3000, mám ji už cca 3 roky a žádná porucha


Reagovat
romah 20.05.15

Musíš si uvědomit, co všechno to umí a pak tu cenu vidíš jinak


Reagovat
montik512 20.05.15

Tak co jako umí na víc za 19?


Reagovat
romah 21.05.15

Pojezd je měnitelnej, a to normálně sekačky nemaj.


Reagovat
romah 21.05.15

Motor je čtyřtakt. Takže je to síla, míň žere, míň řve a má menší vibrace.


Reagovat
romah 21.05.15

Má dva nože a to je stračně znát u vyšší trávy a taky na mulči. Jo má nastavitelný mulčování na 5 pozic. Což normálně buď mulčujete nebo ne.


Reagovat
romah 21.05.15

A záběr má přes půl metru, takže na veliký zahradu ideál.


Reagovat
romah 21.05.15

A tohle do akce za tři nebo pět tisíc nedáte.


Reagovat
montik512 21.05.15

Dobrý chápu :D kouknul jsem na ty stránky a pěkný asi si zajdu na ty jejich HONDA Day v Praze


Reagovat
romah 22.05.15

Vidíš, to udělej ať tě tam přesvědčí


Reagovat
LucienaKa 16.06.15

Pokud sem někdo zavítá, tak za mě mu můžu doporučit značku Bosch… třeba tato sekačka je dostupná cenově, pokud řešíte i cenu: http://www.elvaprofi.cz/…_arm-34.html ;)


Reagovat
Chazzy 31.03.16

Hodně už tady toho bylo řečeno a pravděpodobně sekačku už doma máte. Nicméně pokud ne, zkuste tenhle článek: http://www.srovname.cz/…ase-zahrada/. Je tam pár dobrých tipů.


Reagovat
JankaNovotna 07.04.16

Ja jsem si koupila tuhlenctu obycejnou http://www.naradi-vesely.cz/…u-em380.html a seká jak má ;)


Reagovat
Romekae 02.06.16

Já nakonec vybral podle https://www.covybrat.cz/…dni-sekacky/ bubnovou sekačku, protože moc sekat nestíhám a tráva je vysoká. Zatím slouží dobře.


Reagovat
Karol 14.07.17

Já s žádnou konkrétní zatím zkušenosti nemám, sama teprve vybírám, ale třeba pomůže toto https://www.arecenze.cz/sekacky/


Reagovat
OlgaR 19.05.17

Ahoj,

tak my máme mnoho let fiskars – moje sestra na tu značku nedá dopustit, ale koupili jsme ted nedávno VeGa, která patří mezi ty levnější. Máme ji ale v provozu jen od začátku sezony, takže nemohu vydávat soudy. Za fiskars bychom dali ruce do ohne, VeGa zatím zkoušíme. zvlada i nerovný teren a vyšší trávu, i trochu mokrou. Kupovali jsme ji od https://www.akoupelnyatopeni.cz/…s/hledej.php?… nevím jinak, jestli ji mají ve všech obchodech.


Reagovat
Anonymni 23.08.17

Dobrý den, my si zítra půjdem koupit takovou menší, benzínovou do Kauflandu, mají ji tam od zítra v akci, nepočítám s tím, že ta kvalita bude bůhvíco, ale máme docela malý kousek trávníku, takže myslím, že nám určitě bude stačit. Když tak na ni mrkněte do akčního letáku na stránku 27 – https://www.letakomat.cz/…-24-08-2017/ :)


Reagovat
Kalousik 02.04.18

Podle čeho se vybírá sekačka?


Reagovat
Monter 03.04.18

Podle plochy na kterou ji potřebujete, a také jak často má být v provozu, dále podle toho, jaký pohon chcete a typ sekačky :-)


Reagovat
Kalousik 05.04.18

Potřeboval bych to na 600m2 a normální vozíčkovou s pojezdem


Reagovat
Monter 06.04.18

Podívejte se na tuto sekačku má obsah motoru 161 cm3 www.texastechnika.cz/…aa5e473c6262


Reagovat
Anonymni 06.05.18

Sám mám zatím zahradu jen krátkou dobu, takže žádný dlouhodobý zkušenosti s více sekačkami nemám, ale s tou, se kterou zahradu pravidelně sekám jsem spokojen. Kupoval jsem ji vloni v létě a úplně bez problémů, je dobře hodnocená v různých recenzích: https://www.arecenze.cz/…46-sxw-5in1/ , takže to asi taky o něčem svědčí.


Reagovat
Anonymni 14.06.18

ARecenze nejsou zrovna portál, který bych chtěl využívat. Nemám k němu extra důvěru, vybíral jsem podle něj jednou mikrovlnku a už ji velmi dlouho nemám, opravdu špatná volba. Pokud jde o sekačku, zkuste se na ni podívat na https://vas-pomocnik.cz/test-sekacek/ , s touto stránkou mám výrazně lepší zkušenost :)


Reagovat
Anonymni 07.01.19

Dobrý den, pro vaše potřeby doporučuji sekačku VeGA 46 HWXV. Jedná se o osvědčený model, který využívá spousta uživatelů. Na vaši zahradu o 400 m2 bohatě vystačí (až 800 m2). Nákup doporučuji v obchodě https://www.ceskazahrada.cz/…46-hwxv.html, kde máte extra servis zdarma, což je vynikající. Osobně jsem dal na doporučení portálu https://www.testado.cz/…dni-sekacky/.


Reagovat
Anonymni 10.02.19

Ono taky dost záleží na jak velkou plochu je taková sekačka určená, zda máte na zahradě přivod elektřiny a také jak je terén vaší zahrady členěný. My máme malou zahradu kolem 300 m2 a tak jsme si přes kasu našli benzinovou sekačku bosch, kterou jsme díky slevovému kuponu z https://slevovykupon.net/…-letak-kasa/ měli o 10% levnější.


Reagovat
Anonymni 06.11.19

Já jsem dal nakonec přednost traktůrku. I když naše zahrada není nijak velká, mě to sekání baví a o to víc si je užívám. Děkuji této stránce https://www.chytryvyber.cz/…ni-traktory/


Reagovat
Anonymni 14.03.20

To nemáte moc velkou zahradu. Bude ti stačit podle mě jakákoliv benzínová sekačka s pojezdem. My máme zahradu, která má přes 1000 m2 a to s klasickou sekačkou nikdo sekat nechce. U nás to vyřešil zahradní traktor. Zahradní traktory jsou super, ale musí mít člověk velkou zahradu. My jsme si ho objednali z https://www.naradinazahradu.cz/…ni-traktory/ a nabízejí i klasické sekačky, tak se mrkni, určitě tam nějakou vybereš.


Reagovat
Anonymni 09.12.20

My jsme si vybrali robotickou sekačku podle testu na https://www.vseumel.cz/…cky-recenze/ a jsme nadmíru spokojeni!


Reagovat
Anonymni 08.04.21

Sekačka je docela těžká písemka. Na terénní nerovnosti určitě něco s vyšším zdvihem. Na tu rozlohu rozhodně benzinovou s dostatečně velkým bubnem. Motor ideálně Briggs & Stratton. Mám s nimi hodně dobrou zkušenost. Vychází mi z toho něco od Hondy nebo podobného, ale počítejte s trochu vyšší investicí. Na to vám běžná dolarovka asi stačit nebude. Počítejte s investicí kolem 10 000 Kč. Ale zase se vám to vrátí na pohodlí a výsledcích práce. :)


Reagovat
Anonymni 20.07.21

My jsme si domů pořidili robotickou sekačku s automatem a je to asi ta nejlepší volba. Po sekání se dojde napájet na dokovací stanici, kterou krmíme přes stavební rozvaděč a jsme s tím fakt hodně v pohodě. Je to jako robotický vysavač. Přijdete z práce a tráva je posekaná. :) Za mě nejlepší investice, i když nebyla nejmenší. :)


Reagovat
Anonymni 14.08.21

Jak často sekáte? https://www.lovelyhome.cz/…ekat-travnik


Reagovat
Anonymni 12.09.21

My tedy máme opravdu velkou zahradu a tak jsem nevěděla, jak to mám úplně řešit, protože sekat to s normální sekačkou je opravdu na dlouho. Dělala jsem to klidně i dvě hodiny. A tak jsem se rozhodla, že si pořídím zahradní traktor. A díky bohu! Najednou to mám za 30 min. A to je sakra velká úspora času.


Reagovat
Anonymni 15.09.21

Češi jsou národem zahradníků, tak se není čemu divit, že skoro každý má doma nějaké to nářadí od sekačky až po postřikovače – https://dumtechniky.cz/. Taková sekačka dokáže nevídané a usnadní člověku práci. O ovcích se říká, že jsou to přírodní sekačky, ale ne každý je může mít doma a právě proto tu jsou sekačky elektrické.


Reagovat
Anonymni 04.11.21

Manžel letos pořídil aku sekačku a je to opravdu perfektní věc, žádné kábly, na naši malou zahradu úplně ideální, skladná fakt doporučuji.


Reagovat
Anonymni 30.11.21

Hale to je celkem vtipný. Já jsem se snažil najít sekáč, jako představoval jsem si třeba nějakej eshop second hand webovku jako https://www.onlinesekac.cz, ale ona mi vyjde konev s diskuzí o sekačce. Tak to mě fakt rozesmálo. Každopádně, chvilku jsem tady byl, takže gratulace, povedlo se vám najít nového čtenáře! :D


Reagovat
Anonymni 25.06.22

Po babičce jsem zdědila malou chatku se zahradou a tak jsem musela přemýšlet, jakou bude potřeba koupit zahradní techniku. Kamarád se mnou navštívil několik velkých hobbymarketů, abychom vybrali ty nejlepší kousky na mojí zahradu. V první řadě to byla sekačka, kultivátor a taky vyžínač, protože zahrada nebyla delší dobu udržována.


Reagovat
Anonymni 19.03.23

Já jsem taky vůbec nevěděl, jakou mám vybrat sekačku na trávu, tak jsem na to šel vyřazovací metodou a nakonec jsem objednal benzínovou sekačku s pojezdem AL-KO Premium 473 VS-B a jsem spokojený. Nechtěl jsem úplně tu nejlevnější, ale ani nejdražší, tak jsem vybral takový ten zlatý střed :-) .


Reagovat
Anonymni 24.03.23

Mě nikdy nebavilo sekání trávy, tak jsme si vloni konečně pořídili robotickou sekačku a to je teprve paráda. Před tím jsme měli takovou starou benzínovou sekačku bez pojezdu a to byl fakt horor :-D . Radši si jdu hrát s dcerou na pískoviště než se potit za sekačkou :-) .


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.