Diskuze

Volné diskuse

Jak zazimovat zahradní nábytek


admin 10.11.21
garden g05e52b616 640

Také máte zahradu, terasu, nebo třeba balkon, kde během celého roku s oblíbenou používáte ratanový nábytek? O zahradní soupravy, ať už jsou obsáhlé či je tvoří např. tři kusy nábytku, je potřeba dobře pečovat. Jen tak nám vydrží sloužit po mnoho let. Na co bychom tedy neměli zapomenout, než jej uklidíme do sklepa či garáže?

Ratanový nábytek a péče o něj

Ratanový nábytek patří k nejkvalitnějším. Nevyžaduje tolik péče, jako klasický dřevěný nábytek, ale i tak se o něj budete muset trochu starat. Pokud jej jdete po letošní sezoně uklidit k přezimování, očistěte jej od prachu a případných jiných nečistot, nechte jej dobře oschnout a skladujte jej v suchu, chladu, temnu pod plachtou, která propouští vlhkost. Skvělé místo je třeba garáž.

Po zimě zahradní soupravy z ratanu důkladně umyjte, abyste odstranili nejen prach, ale i případné plísně nebo houby. Chraňte jej před UV zářením a vlhkostí. Lze jej natřít bezbarvým lakem, který toto bude skvěle plnit.

Péče o dřevěný zahradní nábytek

Klasické dřevo patří v našich končinách k nejrozšířenějším materiálům z těch přírodních, z nichž si kupujeme nábytek. Nevýhodou je, že je poměrně snadno zničitelné, zvláště když jej necháváme venku. Působí na něj jak povětrnostní vlivy, tak škůdcové. Proto bychom měli dřevo napouštět ochrannými oleji nebo je natřít ochranným lakem či penetrací. K dostání jsou produkty bezbarvé i barevné.

Teakové dřevo

Dalším typem je nábytek z teakového dřeva. Tady se doporučuje nábytek očistit, kdy při velkém znečištění nebo houbách a plísních se dá umýt i roztokem chlóru, nebo přebrousit jemně pískem zrnitosti 120 až 180. Po vysušení jej zazimujte tak, aby kolem něj stále cirkuloval vzduch. Místo by mělo být studené a tmavé. I tady platí, že je potřeba přehodit jej plachtou, která propouští vlhkost, aby mohl nábytek dýchat.


Reagovat
Anonymni 16.11.21

Nejlepší varianta je dát to někam do tepla. My ho dáváme do prádelny, kudy nám vede komín, takže je v suchu a v teple. Dík tomu máme zahradní nábytek už zhruba pět let a není na něm nějaké velké poškození. :) Jinak co se týče toho teaku a broušení, tak na to pozor. Teak je hodně jemný a nemělo by u něj docházet ke zbytečnému přehřívání při broušení. ;-)


Reagovat
Anonymni 17.01.22

My máme kvalitní nábytek z https://www.naturehikecz.cz/ a nějak to neřešíme. Jediné co, tak se snažíme, aby nebyl přímo na sněhu nebo na dešti, takže ho pod pergolou přikryjeme igelitovou plachtou. :) A to nám vlastně tak nějak stačí. Není potřeba to řešit nějak dál. Hodně záleží na tom nábytku. Ale je jasné, že pokud má někdo drahý teakový nábytek, tak ho chce ochránit. :)


Reagovat
Anonymni 26.01.22

Ahoj, my jsme si minulé léto na zahrádku pořídili nový zahradní domeček, kam právě můžeme tyhle věci schovávat. Máme tam zazimovaná kola, vybavení na zahradu (sekačka, hrábě, různá hnojiva,…) a teď tam máme strčené staré koberce, protože jsme je ještě nestihli odvést někam do sběrného dvora. Zabírají tam ale strašně místa, tak se jich musíme co nejdřív zbavit. Koupili jsme si totiž nové tady: https://www.antikart.cz/.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.