Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Jak zlikvidovat nátěr vyjetého motorového oleje z chatky


sarek 29.04.11

Dobrý den,

prosím o radu všech zkušených. Koupili jsme zahrádku se zahradní chatkou z unimobuňky oblouženou zvenku dřevěnými deskami. Tyto desky jsou černé, na první pohled pěkné, připomínají roubenku. ALE strašně špiní, jen co se člověk mihne kolem, HLAVNĚ PAK jsme zjistili od sousedů, že nátěr byl proveden VYJETÝM MOTOROVÝM OLEJEM!!!! Možná, že konzervační efekt je dobrý, ale domnívám se, že po zdravotní stránce je to zcela nepřípustné, nevyhovující, ba zdravotně ZÁVADNÉ, TOXICKÉ. Nátěr je starý asi dva roky, možná že nebezpečné látky jsou již vyprchané, nevím. Chtěli bychom chatku i přes víkendy obývat SDĚTMI (ty se neustále o olej otírají) a tak moje otázka zní – krom likvidace celého obložení s nátěrem, je možno vynechat vytrhání obložení a použít nějaký jiný nátěr, zdravotně nezávadný, který na ten olejový podklad vůbec chytí ?? Ještě opodál stojí bouda na nářadí, to je totéž, jen je oplechovaná a plech je natřen vyjetým mot. olejem. Tady si myslím, že časem obložíme znova dřevem, ale momentálně asi odmastíme a natřeme nějakou syntetikou. Můžete mi dát návrhy, jak by jste postupovali vy? Co použít? Děkuji Šárka.


Reagovat
kutil protiva 02.02.13

Já bych se toho vůbec nebál. Nátěr bude už hodně vyprchaný. Chatu bych přetřel max lazurolem, luxolem (vyvarovat se tmavých odstínů, to je největší špatně dřevo se moc ohřívá a práská a drží se v trhlinkách vlhkost a to je mos špatně)a máte ideální kombinaci a odolnost. Počítejte 2 vrstvy minimálně a do 3 nátěru přidat fermež nebo terpentýnový olej. Hlavně žádné ekologické nátery a lazury, nic nevydrží a zhoršívysychání. Synt laky taky nebrat, jen syntetické a olejové lazury. jak říkal muj děda, nejhorší smrt je z viděšení, nejdou pak zatlačit oči. Daleko větší svinstvo jsou prášky na praní a ruzné vuně do odpařovačů. Práci zdar a mnoho uspěchů, Truhlářství na Tvrzi.


Reagovat
mejdan 03.10.13

Prebrousit na ciste drevo a nalazurovat nanovo. V pr.,ze je olej nasaty hluboko, vymenit desky…takovy svinstvo. Koho to vubec mohlo napadnout!


Reagovat
Anonymni 27.12.21

Půjčil jsem kamarádovi dřevěnici na víkend aby si užili rodinnou dovolenou na Šumavě. Když jsem se vrátil do mé chalupy, byl jsem zděšen tím, jak se k tomu můj známý choval. Všude byl velký nepořádek, právě zmíněný olej byl rozlitý okolo kůlny na dřevo a celkově jsem se přesvědčil, že už nikomu nemovitost na víkend půjčovat nebudu.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.