Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Jaké výhody má zatravňovací dlažba? A kde všude se dá použít?


admin 21.02.18

Ve stavebním průmyslu se technologie neustále zdokonalují, přičemž inovace se nedotýkají pouze stavebního materiálu jako takového. Značnou pozornost si bezpochyby zaslouží i samotný exteriér. Zabývat byste se tedy měli i naprostými detaily, například jakou dlažbu použít pro parkovací místo. Popularitě se těší zatravňovací dlažba, se kterou jste se určitě už několikrát setkali.

Zatravňovací dlažba se pyšní hned několika pozitivními vlastnostmi. Působí elegantně, snadno a rychle se realizuje, zpevní povrch na zahradě a nevypadá jako klasický beton. Už samotný název napovídá, že zatravňovací dlažba prorůstá trávou, tudíž přirozeně zapadne do zahrady.

Dlažba zarůstá trávou a vypadá nenápadně

Současný trh nabízí hned několik variant zatravňovací dlažby. V první řadě se zaměříme na plastové provedení, které je vyrobené z plastového recyklátu, případně z dřevoplastu. Přestože se jedná o plast, nedochází k tvarovým deformacím vlivem teploty. Dále materiál odolává UV záření. Plastová zatravňovací dlažba nachází uplatnění na místech, kde chcete vytvořit příjezdovou cestu anebo parkování pro automobil.

Druhou možností je betonová zatravňovací dlažba vytvořená z betonových tvárnic, přičemž trávník potom prorůstá mezerami mezi tvárnicemi. Beton vyniká svou vysokou odolností, nicméně pokládka je trochu náročnější než u plastového řešení.

Na koho se obrátit?

Jestliže sháníte profesionála, který se specializuje na dlažby, dovolujeme si vám představit společnost PRESBETON. V jejím bohatém produktovém portfoliu najdete vedle zatravňovací dlažby také dlažbu zámkovou, speciální, plošnou a skladebnou. Dokonce se můžete na společnost obrátit i v případě, že potřebujete navrhnout venkovní architekturu, zrealizovat schody, zahradní stěny anebo lemovací prvky. PRESBETON se neobrací zády ani zákazníkům, kteří hledají doplňky ke komunikacím a fasádní systém.


Reagovat