Diskuze

Bylinky a koření

Jaký truhlík na bylinky


Jitulinaja 26.03.11

Dobrý den, htěla bych se zeptat v čem pěstujete bylinky. jestli v normálních nebo samozavlažovacích truhlících, chtěla bych na zimu bylinky přenášet dovnitř


Reagovat
Re: Jitulinaja | Nelly.Br 21.02.17

Mně se třeba líbí tyto květináče na bylinky . Bylinky se dají v pohodě v těchto květináčích pěstovat venku i vevnitř. Lze je totiž oddělit a zase spojit, takže super nápad a snadno si je přenesete.


Reagovat
zhbobo 26.03.11

Zdravím Jitulinajo,podle toho co chcete pěstovat,já mám na parapetu saturajku a bazalku(jsou to jednoletky tak že na podzim likviduji)v kvě­tináči mám rozmarýnu možno pěstovat venku i na zimu dovnítř(je víceletá) saturajku a bazalku možno pěstovat i venku po zmrzlích.Já je mám v normálních truhlících,zalévám jednou týdně nenechat uplně vyschnout.Přeji mnoho pěstitelschých výsledku. :palec:


Reagovat
buliznik 26.03.11

já je mám v ozdobných květináčích a na zimu je dám do kuchyně na parapet. :palec:


Reagovat
julisek 03.04.11

ahoj, já mám bylinky venku… přes zimu mám doma jenom rozmarýnu, byzalky,pažitku a jednu mátu, abych měla pořád cerstvou na ozdobu :-) květináč může byt jakkýkoli, ja mám normalní dlouhy na okna :-) a bylinky jsou pěkné


Reagovat
eskargoth 09.04.13

Letos uvažuji o samozavlažovacích truhlících na bazalku, jen se obávám přemokření, zatím s nimi nemám žádné zkušenosti, ale říkám se, že s tím jak právě bazalka pije by to nemusel být problém. Zkoušeli jste to někdo?


Reagovat
Re: eskargoth | BigJim 27.02.14

Tak já pěstoval bazalku v samozavlažovácích a nutno říci, že není třeba se toho bát. V teplém létě 2013 to byl vysavač na vodu. Právě díky samozavlažovákům se mi je podařilo uzalívat, jinak by byly suché v krátké době. Substrát byl běžně dospupný zahradní substrát od Agra agro, ale lze namíchat i vlastní a použil jsem tyto truhlíky (pěstoval jsem bylinky celkem asi v 10 truhlících) http://www.plastiaobchod.cz/…ntracit.html a tyto http://www.plastiaobchod.cz/…20x19-T.html . Úroda byla velice slušná. Dávám sem pár inspirací, nejenom bazalky. Ať se daří :potlesk:


Reagovat
Bobanka 16.05.14

Co říkáte na tohle? http://www.utulnydum.cz/…u-do-kuchyne Dobrá vychytávka na zahradu i do kuchyně :)


Reagovat
Re: Bobanka | S.Ivanka 21.06.14

[citace] @Bobanka píše: Co říkáte na tohle? http://www.utulnydum.cz/…u-do-kuchyne Dobrá vychytávka na zahradu i do kuchyně :) [/citace] zbytečně drahé dá se vyrobit levněji, ale já bych se o to zabila na balkoně i v kuchyni, bylinky mám v květináčích i v truhlících mezi feferonama a na podzim likviduji, jinak každá bylinka potřebuje něco jiného, takže je lepší je nemít pohromadě v jednom truhlíku, ale dávat je právě podle svých specifických potřeb.


Reagovat
Re: S.Ivanka | BigJim 21.06.14

S cenou u samozavlažováků je to diskutabilní. Každopádně si je nepořizujete na jednu sezónu. Dále šetří práci tím, že pokud přidám do substrátu hnojivo s postupným uvolňováním živin, tak jedinou starostí je doplňování vody co v klasických květináčích za parných dnů, např u bazalek, aby jste stála u květináče s vodou a jen dolívala. Že potřebuje každá bylinka něco jiného taky není pravda. Je spousta rostlin, kuchyňsky využitelných, které lze mít spolu v jednom truhlíku. Několik let to tak dělám a výsledek je víc než slušný. Navíc třeba po loňské zimě mi na okenním parapetu přezimovaly bylinky v truhlících, jen jsem občas opatrně zalil (petržel, pažitka, dobromysl, rozmarýn, atd. A právě kdybych možná na podzim nechal truhlíků víc, možná by zimu také přečkaly. Podobně tak papriky byly sice schované, ale ještě na vánoce. Byly vysázeny taky v samozavlažo­vácích. Letos zkouším pokusně i skleníkové okurky, révu vinnou a např. melouny. Je toho samozřejmě daleko víc. http://www.zahradanamorave.wgz.cz/


Reagovat
bylinky lucka 30.07.14

Dobrý de, teprve začínám s bylinky a chtěla sem se zeptat co se dá pěstovat přes zimu v truhlících doma? A Jak? ;) Např. bazalka…Předem děkuji za odpověď


Reagovat
Re: bylinky lucka | BigJim 01.08.14

Zdravím Vás. Pěstovat bylinky v zimě není jednoduché a ne všechny se dají přes zimu doma pěstovat. Důležitý faktor je totiž světlo a délka dne, což většinou bývá problém. Pokud mám teplý byt, je to ještě obtížnější, protože faktor světla i délky dne nedokážeme ovlivnit (dokážeme, ale je to potom o tom, jestli je vůbec ekonomicky únosné pro pár bylinek pořizovat výbavu, kterou nahradíme sluneční svit – lampa). V těchto teplých a suchým místnostech, ale dochází k napadení rostlin škůdci ( často svilušky a další). Pokud máte nějakou studenou chodbu, či verandu, tak přeci jenom se dají bylinky i přes zimu v takových prostorech pěstovat. Tady je zase důležité upravit zálivku tak, aby nedocházelo k přemokření rostlin a tím zahnívání kořenů a úhynu rostlin. Nejvděčnější jsou běžné bylinky – naťová petržel, pažitka, i bazalku lze (doporučuji ale pozdní výsev – v létě), rozmarýn, citronová tráva, smil italský, dobromysl a jiné. Přidám sem pár fotek z letošní zimy, kdy jsem nechal truhlíky na parapetu, ale zvenku a bylinky přežily zimu téměř bez poškození a byly k dispozic pořád a vlastně jsou do dneška živé.
Každopádně je potřeba zkoušet, každý má specifické podmínky pro pěstování. Pokud mám v truhlících dlouhodobé kultury, tak krom zálivky je potřeba nezapomínat na hnojení. Ať se daří Laďa
http://www.zahradanamorave.wgz.cz/


Reagovat
Anonymni 29.09.21

Nedávno jsem si chtěla koupit nějaké pěkné truhlíky a květináče. Jenže když jsem se podívala na svůj bankovní účet tak jsem zjistila že musím zase měsíc počkat, protože si manžel koupil výbavu pro kolo Tohle mi ale dělá pořád, je to hrozné. Člověk chce zútulnit domov a ani ho nenechají.


Reagovat
Anonymni 23.10.21

Já mám s květináči obecně docela problémy. Mám jich tu několik, ale často se mi stává, že jsou buď příliš malé nebo zbytečně velké. Napadl mě ale dost kreativní způsob jak to vyřešit. Místo toho, abych si kupovala nové květináče, tak jsem si jich pár vytiskla na manželově 3D tiskárně z https://eshop.sharplayers.cz/3d-tiskarny Ty mají přesně takové rozměry, jaké potřebuji.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.