Diskuze

Jehličnany a konifery

Jalovec - pěstování


radúna 21.04.10

Dobrý podvečer, ještě jsem to tu nestihla sice všechno prozkoumat, ale moc potřebuju radu od zkušenějších. Prosím, jaké podmínky potřebuje k životu jalovec? Zítra dostanu od sousedky dva keříky (asi 40 cm vysoké) a netuším, jestli má radši světlo, stín, polostín,.....apod. Kdo ví, jak na něj, poraďte prosím......


Reagovat
admin 21.04.10

Zkuste tyto texty: http://www.konev.cz/…vec-chvojka/, http://www.konev.cz/…ovec-obecny/ a nebo http://www.konev.cz/…c-vodorovny/.

Snad se ozve někdo s konkrétní radou :-)


Reagovat
Jura007 21.04.10

Jalovec už několik století vegetuje třeba na kamenitých mezích, které na Valašsku oddělovaly od sebe jednotlivá políčka. Tak si myslím, že to bude velice nenáročný keř. Akorát pozor na jednu věc – má jedovaté bobule! Kdo má malé děti, neměl by si ho sázet na zahradu (pouze můj osobní názor). S tou jedovatostí je na tom podobně tis, ale tam nejsou jedovaté ty červené bobulky, pouze semínka v nich.


Reagovat
Jura007 21.04.10

Radúno, zkus se zeptat Anguy, je ze Vsetína – třeba ohledně životních podmínek jalovce bude vědět víc…


Reagovat
radúna 21.04.10

Děkuju za radu.


Reagovat
bombastic.1 26.04.10

Jalovec pěstovat není nic jednoduchýho,v první řadě nejde vypěstovat ze semínka,pokud neprojde zažívacím traktem ptáků.(Nevím jak je to s řízkováním).Když ho přesazujete severní strana by měla být zase na severní stranu,jinak z 80% uschne.Jalovec má tmavě modré plody Jalovčinky z kterých se pálí borovička.Jinak se používá jako koření k nakládání zvěřiny.Jako doplněk zahrady je užasný ale pro jeho těžké ujmutí v přesazování málo kdo ho má.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.