Diskuze

Zelenina

Je to plevel? Kouknete na foto.


Pudloslava 07.05.10

jAK uz jsem driv psala, smyly se mi vsechny cedulky u zahonu a tedka mi tam vyrostlo neco – vubec nevim, co to je – roste to jen v jednom miste, i jakoby v radcich, ale zase mam dojem, ze tolik jsem jedne plodiny urcite nenasela. Dokonce to roste na miste , kde jsem na cedulce vylustila"kapusta kaderava" a ta to nejni urcite. V uvahu prichazi rapikaty celer, ruzne petrzele … a uz nevim, jsem silenec, vysela jsem leccos

ted tady hledam, jak vlozit fotku, mozna pribude az pozdeji, trpelivost.


Reagovat
Pudloslava 07.05.10

foto 1


Reagovat
Pudloslava 07.05.10

2


Reagovat
Jirina 07.05.10

když to promneš mezi prstama, voní to? Napadá mě meduňka, tu bych poznala po čuchu, voní po citronech. Jinak mě nic nenapadá. Jiřina


Reagovat
Tinuvien 07.05.10

Ta meduňka mě taky napadla. Ale pokud to roste tak nějak všude, tedy i tam, co má růst něco jiného, tak nevím :think: 


Reagovat
Pudloslava 07.05.10

promnout me to nenapadlo, ale medunka to nejni, me to chlupatej stonek a hlavne na medunku je jeste zima, co jsem dala ven (ostrihanou z kvetinacu), tak jeste neroste a to uz ma koreny udelany


Reagovat
Pudloslava 07.05.10

tak na zahrada.cz a delfiny manzel soudi, ze to je konopice


Reagovat
Jura007 07.05.10

Meduňka se opravdu rozlízá jak plevel – ptáci docela roznášejí semena, mně pomalu začíná zamořovat zahrádku, ale jsem za to rád… Nedivil bych se, kdyby se takto začala šířit na pozemku i někomu jinému.

Pudli, zkus ji fakt promnout, pokud voní po citrónu nebo kyselině mravenčí, tak je to ona…


Reagovat
Pudloslava 08.05.10

nejni, smrdi to spis jako hrasek


Reagovat
BaraF 11.05.10

Je to plevel. Je to nějaká hluchavkovitá, kvete bíle (nebo fialově?, teď nevím, lets ještě stíhám vytrhávat). Je docela pěkná a nezdolná, aspoň nežahá jako kopřiva.


Reagovat
Jura007 11.05.10

Když je to tak, jak píše BaraF, napadá mě třeba medovník velkokvětý/ma­lokvětý. Je to prý léčivka (nevím na co přesně), v 80. letech byl zákonem chráněný, dnes už (prý) není… Ten tvar listů by asi odpovídal, ale už jsem sklerotický dědek, takže moje znalosti o přírodě berte prosím s rezervou.


Reagovat
60 05.06.11

Je to plevel,já ho mám taky hodně na zahradě,pořád ho někde nacházím,ale je to určitě plevel :cry:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.