Diskuze

Jehličnany a konifery

Jehličnan do větru


JnZ 01.06.12

Ahoj, chtěl bych osázet předzahrádku jehličnanem, ale hodně tu profukuje vítr. Existuje nějaký větru odolný jehličnan?


Reagovat
Re: JnZ | Pavel Čížek 13.12.12

Doporučoval bych několik druhu a jsou nejlepší a patří i k nejodolnějším proti větru a drsném klimatu odolávající, – Cypřišovec Leylandův-(Cupressocyparys Leylandii) – původní kříženecký druh(habitus koruny-široký, větve převislé)má docela velmi rychlý rozvětvený růst kolem 0,5m.- 1m.za rok někdy i více! Zerav Řásnatý, Obrovský-(Thuja Plicata, Gigantea)-taktéž původní druh, a nebo její odrůdu Zebrinus (né zebrina!)přirozeně převislíma větvema a širokou korunou, protože roste téměř skoro stejně jako Cypřišovec a stejně i odolává podmínkám oba dva dorůstaj v podstatě stejných velkých rozměrů 30–60–80m. výšky ale nebojte uvás určitě tak nevirostou a sázejte je daleko od sebe 5–10m. ať si zviknou na to klima. a to platí i pro ostatní druhy A dále pak – Douglaska Tisolistá-(Pseudotsuga Menziesii)- původní druh, má taktéž podobné růstové vlasnoti, dále pak Cypřišek Nutkajský-(Chamaeacyparys Notkatenzis)-ten roste pomaleji ale taktéž má stejné odolávající schopnosti jako první předešlé druhy, další,.-Sekvojovec Obrovský-(Sequoia Gigantea),Borovice Pružná, Osinatá, černá, Jefreeyova,–(Pinus Flexilis, Aristáta, Nigra, Jefreey),Smrk Pichlavý-(Picea Pungens),Jedle Obrovská-(Abies Grandis)no doufám že vám to bude stačit, a jestli vám to odepisuji pozdě, tak aspoň přece.


Reagovat
Tereza5555 02.06.12

Ahoj, řekla bych, že dobrá by byla borovice kleč (kosodřevina) ta dorůstá cca do 1–2m nebo taky borovice vejmutovka, ale to už je větší záležitost (ta může dorůst o hodně výš). Chtělo by se to kdyžtak ještě pozeptat v nějakém zahradnictví se stromky, třeba poradí ještě něco víc. Terka


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.