Diskuze

Trávníky a okrasné trávy

Jetel v trávníku


Halka 18.07.07

Ahoj holky, nemáte prosím nějakou radu jak se zbavit jetele z trávníku. Teda trávy už tam moc není, hlavně jetel a včely, tak se bojím o holky. Díky, Halka


Reagovat
Ekaterina 18.07.07

Neporadím. Já osobně bych byla ráda, že mám „trávník“ krásně barevnej. Na naší zahradě „trávník“ = trochu trávy+ jetel + pampelišky + sedmikrásky + ještě spousta dalších barevných kytiček a podle mě je to krása!


Reagovat
Halka 18.07.07

Jenže on už není barevný. Sedmikrásky, které mám moc ráda, už jetel zničil a je tam jedna hlavička hnědého uschlého jetele vedle druhé a mezi nima pár nových bílých.


Reagovat
milda55 09.06.10

postříkat bofixem nebo jiným selektivním herbicidem.


Reagovat
jahulka 09.06.10

Určitě bych nepoužívala žádnou chemii. Vydrží v přírodě obrovsky dlouhou dobu a její používání se může vymstít. Měla jsem podobný problém. Plevel jsme z trávníku ručně vytrhali, místa rozryli, navozili novou zeminu a do ní zasadili novou trávu. Nemusí se hned udělat velká plocha, stačí po malých kouscích, úspěch se určitě dostaví. Jinak jetel nesnáší časté sekání sekačkou, tak i to by mohlo pomoci.


Reagovat
julisek 25.12.10

jo, souhlasim, jetel nema rad , kdyz se kosimoc moc casto, hodne potom usycha… :-P


Reagovat
PeeKay 30.01.11

To já si tedy dovolím nesouhlasit, protože my sekáme trávník každý týden a jetel si roste vesele dál. Nevím, jestli někdo seče trávu častěji… Naopak souhlasím s chemií, protože mám dobré zkušenosti s již zmíněným bofixem. Ale pozor co stříkáte, a na vítr, ať si nezlikvidujete okolní záhony. Já se takhle zbavil dvouděložných plevelů (pampelišky, jetel, a další). Bohužel stále mám problém s mechem a něčím, co vypadá jako pýr.


Reagovat
Re: PeeKay | zahradnik23 18.07.12

To co vypadá jak pýr bude pravděpodobně ježatka kuří noha


Reagovat
PeeKay 19.07.12

No, to by klidně mohla být, ale jak se toho zbavit? Je tam toho čím dál víc… :?


Reagovat
karlosina 14.06.15

@Halka : Našla jste něco účinného na jetel plazivý?


Reagovat
Anonymni 20.03.20

Zdravím. Měl bych takový dotaz. Nemáte někdo zkušenost s prorůstáním trávníku? Už nějakou dobu přemýšlím nad tím jak to vyřešit u sebe na zahradě a jako nejlepší řešení se mi zdají takové ty neviditelné obrubníky jako mají třeba tady https://www.agrotex.cz/…brubniky_271 Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky.


Reagovat
Anonymni 16.06.20

ja bych ten jetel bral vsude , vyborne vydrzi suche pocasi a drzi vodu + maji uzitek i hmyzaci


Reagovat
Anonymni 16.12.21

Ab ych pravdu řekl, tak já teda s jetelem a plevelem celkově v trávníku problém skoro nemám. Mám u trávníku ale trochu jiný problém. Letos mi na pár místech začal žloutnout. Nakonec mě napadlo, že by to mohlo být tím, že ho nedostatečně zalévám. Myslím si, že jsem to ale vyřešil docela chytře. Koupil jsem si totiž zavlažovací systém který je automatizovaný, takže trávník zalévá pravidelně a ještě k tomu rovnoměrně, což je asi něco, co jsem já nedělal.


Reagovat
Anonymni 03.03.22

My jsme si clony k pergole pořídili ihned poté, co jsme ji postavili. Zahradu jsme zdědili po babičce, takže nebyla zrovna udržovaná, a tak jsme se museli pustit do její rekonstrukce. V souvislosti s tím jsme se rozhodli, že si na tom dáme záležet, a tak jsme koupili i zavlažovací systém u této firmy: https://www.zavlazovaci-systemy.net/eshop/.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.