Diskuze

Voda v zahradě a zavlažovací systémy

Jezírko


60 13.05.11

Máme malé jezírko,mini,můžu do něj dát lekníny? Máte někdo zkušenosti,co do malého jezírka,jaké kytky ,nebo 2.rybičky??? :lol:


Reagovat
Re: 60 | TW 05.12.11

Dobrý den, volte raději dřevo. všeobecně platí se kovu do vody vyhnout, ikdyž bude kovová část můstku na jezírkem, děéšť a povětrnostní vlivy stejně začas zpustí korozi a ta bude stékat přímo do vody. za mě , doporučuji raději to dřevo.


Reagovat
Re: 60 | Tom76 05.12.11

Dobrý večer, ano dle mého názoru můžete. Sám mám v jezírku více druhů leknínů a jsou i menší odrůdy, které nevyžadují takovou hloubku. Mají menší listy a stačí jim 40cm. jsou vidět i na obrázcích z diskuse www.projezirko.cz


Reagovat
Re: 60 | Anonymni 03.06.20

Trpasličí lekníny jsou do hloubky 20–50cm a prý je voda pak krásně čistá. Sama ho sháním.


Reagovat
Kuba Valach 08.10.11

Mohu-li, mám také jeden dotaz relevantní tomuto tématu:) Určitě se podívám po knize Jaroslava Svobody – Ekozahrady.Kaž­dopádně, dělal jsem sám teď doma zahradu a chystám se na můstek. Ten mám v plánu si nechat vypálit laserem a svařit ve zdejší kovovýrobě, ale rád bych věděl, zda by lepší možnost nebyl dřevěný. Zda je most ze železa, resp z kovu vhodný na přemostění vodní plochy na zahradě? Díky, Jakub.


Reagovat
Lanková 05.12.11

Ahoj 60, za jaký čas ho přeplaveš? A co otočky? N. :palec:


Reagovat
zofka2011 11.12.12

TAké mám malé jezírko s několika druhy leknínů a pár rybkami. Mám ho první sezónu a teď řeším problém, jak zazimovat jezírko . Docela se mi líbí ta varianta s topným tělesem, problém s přívodem proudu bychom neměli, ale nevím… jak zazimováváte vy, aby vám přežily kytky i ryby?


Reagovat
Re: zofka2011 | Anonymni 29.10.21

Jezírko na zahradě jsem také hrozně dlouho chtěl. Ale ne klasické, ale takové to koupací. Letos už jsem byl opravdu jen krůček k tomu, abych si ho pořídil. Nakonec se ale ukázalo, že přelivový bazén je smysluplnější investice, tak jsem si místo jezírka pořídil právě ten. To mi připomíná, že bych ho měl už taky pomalu zazimovat.


Reagovat
kulich90 20.04.15

Dobrý den, taky bych se chtěl zeptat, jaké rostliny by se hodily k jezírku. Máte někdo zkušensoti s pěstováním blatouchů nebo orobince? Díky moc.


Reagovat
Re: kulich90 | Anonymni 25.05.21

Dobrý den, blatouchy máme vysázené okolo našeho zahradního jezírka s karasy. Obecně jsme kvůli ochraně půdy proti erozi okolo jezírka umístili kokosovou protierozní geotextílii a již třetím rokem se těšíme z krásného okrasného jezírka i ze zdravých rostlin. Pokud máte celkově vlhčí půdu, blatouchy vám tam porostou jedna radost, vůbec bych se toho nebál :)


Reagovat
Anonymni 08.12.21

Dobrý den, řešil jste někdo čerpání vody z jednoho jezírka do druhého? Máme doma klasické čerpadlo, ale napadlo mě udělat takovou vychytávku a využít možnosti planetové převodovky Bühler. Jde vlastně o využití principu klasického mlýnského kola, akorát ve zmenšeném vydání, a prostřednictvím planetové převodovky to celé pohánět s minimálním využitím elektřiny. Má někdo zkušenost s čerpáním vody jinak než přes klasické čerpadlo? Jen podotýkám, že jezírka jsou obě ve svahu, takže tok bude vyspádovaný. ;-)


Reagovat
Anonymni 29.03.22

Zdravím, my při výběru zahradního jezírka dbali především na to, aby bylo dostatečně hluboké, a to právě proto, abychom se potom nemuseli moc omezovat při výběru rostlin či živočichů. Vámi zmíněným leknínům se většinou daří dobře v hlubších jezírkách. U menšího jezírka bych tedy investoval raději do rybiček a menších rostlinek.


Reagovat
Anonymni 31.01.23

Když už si pořídíte na zahradu nějaké jezírko, tak nezapomínejte ani na přípravky pro údržbu. Ty jsou opravdu taktéž velice důležité, jen si to bohužel hodně lidí neuvědomuje a pak nadávají že prostě nemají tak hezké jezírko jako třeba jejich soused. To je dle mě škoda, jde tomu předcházet.


Reagovat
Anonymni 12.05.23

crediblebh


Reagovat
Anonymni 04.06.23

Ahoj, taky jsme vloni budovali zahradní jezírko a našla jsem si pěkný atlas rybiček, tak jsme podle něj pak rybky vybrali :-) . V jezírku máme ještě dva lekníny a letos na jaře jsem pořídila fontánu, tak už máme všechno, co jsem chtěla v jezírku mít :-) .


Reagovat
Anonymni 30.09.23

Budeme si teď muset zase na zahradu pořídit nové plastové jezírko protože mladí říkali že to co tam máme už neodpovídá jejich kvalitě kterou by si přáli mít. Je to opravdu složité některé věci konzultovat a řešit s mladými, jen co je pravda.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.