Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Jucca


60 13.05.11

mám juku 2 roky,nevíte kdy bude kvést,dík


Reagovat
Re: 60 | Dr Jiří Josífko 08.10.12

Asi něco máte špatně. Pěstuji sortiment juk už 70 let a všechny kvetou jako blázen. Pravidla hry :

l. v září – říjnu odstranit z vnitřku rostliny všechny zahnilé listy a odpady. Odtrhat nemocné listy až u kořene. Střed musí být na zimu čistý. 2. sázet do nejteplejšího místo zahrady, které je chráněno před severním větrem. To ale není bezvýjimečné. 3. možná, že vám prodali typ, který špatně kvete. Asi před dvěma léty jsem vydloubl v habsburské zahradě na Losinju yuku, která je habitem nádherná, ale kvést odmítá. V 60. létech minulého století vypěstoval vzdor všem botanikům / o specielní mouše k opylování atd. /zahradník v Berlíně / tehdy NDR / na Freundschaftsinsel asi 10 hybridů, které jsou dvakrát tak vysoké jako normálně a některé mají dost žluté květy. Kvetou naplno abosolutně pravidelně. Rád napíšu víc. Rostliny jsou u mne k mání – zadarmo. DR J


Reagovat
Re: Dr Jiří Josífko | Radka1975 16.05.15

Dobrý večer, asi určitě velmi dobře rozumíte těmto krásným květinám, a z toho důvodu vás prosím i radu, jak se přesněji starat o juccu, a o kokosovou palmu…děkuji Stuchlá Radka


Reagovat
buliznik 13.05.11

já ji mám už tři a taky ještě nekvetla,tak doufám,že pokvete letos. :palec:


Reagovat
60 14.05.11

dobrý den,pořád je zima a sucho,aspon u nás v Turnově,který jste kraj a jak je u vás


Reagovat
buliznik 15.05.11

do včerejška bylo celkem teplo,ale na dnešek celou noc pršelo a ochladilo se na 13 stupnů-včera a celý týden bylo dost přes 20,ale snad se má brzy oteplit. Pardubicko. :palec:


Reagovat
60 08.06.11

tak si představte,že má nasazeno na květ,možná proto,že ji mám u jezírka,pak pošlu foto


Reagovat
buliznik 09.06.11

držím palce! :palec: :palec: :palec:


Reagovat
george5167 16.07.12

Podívejte se na www.exotickazahradapraha.cz. Mám stovky juk, které bohatě kvetou a často si ověřuji, jsou-li v Praze v květu dál než na ostrově Lošinj, kde trávím léto. Kvetení juky je patrně závíslé / v Praze / na poloze : nejlépe se u mne daří trsům, na které se odráží slunce z jižní stěny domu. Pokud se trsy čistí od mrtvých listů, není juku nutno ani hnojit, i když hrst NPK nemůže na jaře vadit. Některé trsy u mne jsou staré 30 – 40 let. Může se po létech stát, že část trsu uhnije, tu je dobré ještě před zimou odstranit. Dr J


Reagovat
Anonymni 27.12.22

Je dobré se určitě před začátkem nějakého pěstování podívat na to jestli si nemůžete třeba nějakou tu práci ušetřit. My jsme to třeba vyřešili tak že jsme se postarali o zavlažování. Nevím jak vy, ale my máme zahradu skoro 0,3 hektaru, tedy opravdu velkou plochu.


Reagovat
Anonymni 25.04.23

Play latest roblox game https://robloxfreerobuxgenerator.com


Reagovat
Anonymni 29.03.24

Welcome to Slope, a game where every round is a test of reflexes, and every second matters. This is the edge of exhilaration. Do you feel up to the task?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.