Diskuze

Zemina, substráty, půda

Kačírek štěrk místo mulčovací kůry?


JaSe 10.08.09

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte na zahradě místo mulčovací kůry kačírek. Bydlíme s dětmi v menším venkovském domku se zahrádkou. Předělávám zahradu a přemýšlím, jestli by šla mulčovací kůra nahradit drobnými kamínky. Nemám nic proti mulčovací kůře, naopak se mi moc líbí, ale bohužel nezapadá do mojí představy venkovské zahrádky u staršího domku. Sousedi mají velký moderní nový dům a na zahradě skalku se stromky a keři a květinové záhony vysypané mulčovací kůrou a mají podle mě nádhernou zahradu. Zahrada, jakou mají oni u moderního domu, mi nepasuje k domku, kde bydlíme my. Kačírek bude i kolem domku, na obsypání nopkové fólie, navíc mám pár pěkných žlutých valounů, které bych ráda využila jako dekoraci v zahrádce. Dává se pod kačírek netkaná textilie? Jak silná vrstva by se musela dát? Děkuji za rady. Jana


Reagovat
Livlin 10.08.09

Ahoj, my máme kačírek na části záhonu a netkanu textilii jsme pod něj dali. Pak stačí slabá vrstva kamínků, jen aby nebyla vidět textilie. A pak jsme kačírek použili na cestičku, pod to taky textilii, tam je to myslím nutnost, jinak by se časem kamínky zašlapaly do země. Na cestičce už máme vrstvu kačírku větší, tak asi 10 cm. Dobře se z toho pak vytahuje plevel a hezky to křupe pod nohama :lol:


Reagovat
Titty 11.08.09

Sousedi mají takhle udělaný pás kolem plotu, co jde do ulice – textilie (ta je určitě nutná, jinak to brzy zaroste, nebo by musela být moc velká vrstva kačírku) a na tom kačírek. Vypadá to bezvadně a je to i praktičtější, než kůra, nemusí se to časem dosypávat a míň se to rozhází kolem. My máme kolem plotu kůru a je pořád poházená na silnici, jak tam občas proběhnou psi, občas děti…

K té textilii – našla jsem, že ta netkaná se dělá i bílá, ta by se asi pod kačírek hodila víc, když bude občas prosvítat. Ovšem mně se víc osvědčila tkaná – je dražší, ale víc vydrží a míň prorůstá.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.