Diskuze

Pokojové rostliny

KAMÉLIE NEOTEVŘE KVĚT ÚPLNĚ


Kimka
27.12.10
Mám dotaz. Kamélie mi nasazuje poupata, ale květy zůstávají jen polootevřené. :-( Pomohlo by nějaké speciální přihnojení? Děkuji za radu. :-)

ORCHILA
22.01.13
Koupila jsem si také kamélii, ale mám ji teprve pár dní má asi 6 poupat tak doufám, že se rozvií a neopadají, četla jsem, že mají mít teplotu jen 15-16 stupnů já mám kolem 20 stupnů zatím se jí daří, ale asi se taky nesmí přelít, žejo tak jsem zvědavá a čekám až rozkvetou

Kimka
22.01.13
Přeji, aby Vám dělala dlouhé roky radost. Já ji mám už asi 5 let, možná i více. Dokonce se mi podařilo ji rozmnožit. Přes léto ji dám vždy do polostínu do zahrady a dělá ji to moc fajn. Pokaždé nasadí plno květů, tak okolo 20. Některé opadnou, ale většina jich rozkvete. Bohužel otevírají se do 2/3 a krášlí rostlinu poměrně dlouho. Jednou jsem zaslechla v Receptáři o jejím plném nerozvinutí, že jeho??? nedostatkem plně nekvete. Ovšem začátek jsem nezachytila. Navštívila jsem různé obchody, ale nikde mi nedokázali poradit, co to květině chybí. V archivu receptáře jsem tento rozhovor nedohledala. Už to je dlouho a tenkrát jsem neměla přístup na net. Budu ráda, pokud se něco o kvetení kamélie dozvíte, když se o radu podělíte.

ORCHILA
04.02.13
Kamélie mi začíná kvést, zalévám ji jen málo, aby v misce nezůstala voda, nehnojím, tedy zatím.

Kimka
04.02.13
Květ má úžasný, gratuluji. Mně letos u kamélie poprvé od doby, co ji mám (cca 5 let) opadala všechna poupata. Chystám se ji přesadit a budu zvědavá na příští rok.

ORCHILA
13.02.13
Přeji hodně štěstí.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.