Diskuze

Ovocné stromy

Kanadská borůvka


Tereza5555 22.09.12

Ahoj všichni. Kdy se má zastřihávat kanadská borůvka? Od někoho jsem slyšela, že na podzim, jinde říkali na podzim ne až na jaře, ještě než začne rašit. A někdo prozměnu řikal trochu na podzim a trochu po zimě, než začne rašit – no a vyberte si :nevim: Tak kdy myslíte a okolik zkracovat? Díky.


Reagovat
Re: Tereza5555 | milinka12 04.08.14

Tak jsem tu nová přidám se k vám mam kanadskou borůvku již tři roky a ze zahradnictví kruh, tam mi řekli že tato borůvka se vůbec nestříhá jen na jaře uhnilé nebo suché větve, plodí mi moc už jsem sebrala kilo a půl borůvek velkých jako palec.


Reagovat
Dominik Mik 21.03.13

Na jaře!!! :lol:


Reagovat
Re: Dominik Mik | Jajina.77 07.06.14

Dobry den.Mohl by jste mi prosim poradit? koupila jsem si boruvku a při presazovani jsem nasla tyto brouky zvany stenice, mohl by jste mi napsat jak se jich mam zbavit? Čim ji prolit aby zahynuli a boruvka prezila. Dekuji.


Reagovat
Re: Jajina.77 | pckop 07.06.14

To jsou svinky. Ničemu neškodí, ani borůvce ne. Nevšímejte si jich.


Reagovat
Re: pckop | Jajina.77 10.06.14

Děkuji, hned jsem klidnější. :lol:


Reagovat
Re: Jajina.77 | Jajina.77 21.06.14

Mužu se zeptat? Kdyz ustrihnu zelenou větvičku boruvky a zasadim do země ujme se?


Reagovat
Re: Jajina.77 | pucek 22.06.14

Přiklopit PET lahví, jestli nemáte skleník, nebo pařeniště. Tak jako se množí růže. Může to vyjít.


Reagovat
Tereza5555 21.03.13

Teď před pár dněmi jsem ji už zastřihla, díky


Reagovat
jajina.77 01.07.14

Dobry den. opět já. Mam dvě boruvky nově zasazené ve velkém kýbli a jedné, té co má světlé listy, tak začali červenat. Nechápu. Nové listečky nerostou.Ta druha z tmavými listy mi děla velkou radost. Též mam v malém vrhlíčku malou, kterou jsem oddělila při přesazování a také spodní lístky jsou nové, začli červenat. jsem začátečnice, ale natěšená až budu sklízet. :D


Reagovat
Re: jajina.77 | pckop 02.07.14

Červenají, protože jim chybí dusík. Přihnojit nejlépe síranem amonným.


Reagovat
pucek 01.07.14

Takhle červenají celé keře na podzim. Jsou krásné. Možná to je jen pár lístků, které odpadnou.


Reagovat
Tereza5555 06.07.14

Ahoj, moje borůvky už rodí, ale spoustu borůvek ani nedozraje a od bobulky odpadnou, mají takovou růžovo-hnědou barvu a jakoby zevnitř hnědě uhnívaly. co by s nimi mohlo být?


Reagovat
Tereza5555 04.08.14

:potlesk:


Reagovat
Re: Tereza5555 | MarkyM 14.03.15

Ahoj, pěstujete někdo borůvky v květináči nebo velké nádobě? Jde to vůbec?

A za jak dlouho plodí?


Reagovat
Tereza5555 15.03.15

Ahoj, jj, pěstuji je ve velkém květináči, mám jen balkon takže tam mám jen 2 kusy, jde to, co jsem si je koupila plodí mi každým rokem (jednou to teda byla bída), ale na takový to ozobávání když se jdete na balkon vyvětrat to stačí :D plodili mi hned ten rok co jsem je koupila


Reagovat
MarkyM 15.03.15

@Tereza5555

Super, diky :kytka:


Reagovat
Re: MarkyM | MarkyM 20.03.15

A ještě se zeptám…co kdybych zasadila boruvkxy do koryta? Vešli by se mi tam tak 2 možná 3. Myslíte, že by se jim v korytě mohlo dařit?


Reagovat
Tereza5555 21.03.15

@MarkyM zkuste to, uvidíte, samozřejmě nejlíp se jim daří ve volné půdě v zahradě, ale když jdou ve velkých květináčích, mohly by jít i v korytě. hlavně potřebují kyselejší půdu, takže třeba přimíchat hrabanku, aby bylo kyselejší pH


Reagovat
Re: Tereza5555 | MarkyM 22.03.15

Ještě se zeptám, čím hnojíte? Dočetla jsem se, že nejlepší hnojivo je granulové, které se rozpouští postupně. Když použiju to granulové, tak už není třeba tekuté, které se přidává do zálivky? Nebo je lepší používat oboje?


Reagovat
Tereza5555 23.03.15

Používejte vždycky jen jedno hnojivo. granulované je dobré v tom, že se rozpouští postupně, jak jste psala, takže se ty látky uvolňují po delší dobu než když hnojivo dodáte v tekuté formě. takže použijte jen jedno. Já tedy hnojím Hoštickým hnojivem na borůvky (tekutá forma do zálivky)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.