Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Kdy a jak strihat vres


verveve 21.07.10

Ahoj, mam na zahrade vres uz asi 4 roky . vim, ze se strihat nemusi, ale ten nas nevypada moc pekne – je v prostredku vyholeny tkaze jsou to takove hole klacky a jen na koncich je zeleny a kvete. Takze premylsim, ze bych ho ostrihala, ale netusim kdy – nekde pisi, ze na jare jinde, ze po odvetu. Nebo je to jedno? A take jak hodne ho mam ostrihat – kdyz ho vezmu az na „stare“ drevo obroste nebo je to problem? Diky moc Verca


Reagovat
jahulka 26.07.10

Ahoj, já mám dobré zkušenosti se stříháním vřesu brzy na jaře. Nikdy nestřihám do starého dřeva, sestřihnu jen odkvetlé klasy. Do podzimu vřesy krásně obrostou a znovu kvetou. Existují ale i jarní odrůdy, ty nemám, ale citem bych je ostřihala po odkvětu, někdy v létě. Jinak žádné odrůdy vřesů by se neměly střihat do starého dřeva, vřesy nemají schopnost rašit ze starého dřeva. :-)


Reagovat
lottka 21.10.10

Jahulka má pravdu, nestříhat do starého dřeva,protože jste ho nestříhala vůbec je v prostředku vyholený. Dočetla jsem se, že v přírodě na původních stanovištích prý vřesy okusují ovečky, proto je ho potřeba sříhat a to po odkvětu. Já už jsem letos jeden vřes co odkvetl ostříhala, ostatní ještě kvetou. Na zimu k němu přisypte trochu rašeliny.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.