Diskuze

Kaktusy a sukulenty

Kdy na zimu domů?

hanucha 28.09.12
Zdravim,
vaham jestli dat uz kytky na zimu domu nebo je jeste nechat venku Co vy, jak jste na tom? Mate je uz doma nebo je nechavate jeste uzivat si podzimniho slunicka?
Reagovat
Re: hanucha | ivvi 02.10.12
tak já zatím přestěhovala hortenzie, begonie pod pergolu, ale letos mám v truhlíkách bílý jasmín a teď tak kráásně kvete... zatím teda nemrzne, ale tady v Jeseníkách to může být razdva... chtěla bych si ho nechat přezimovat... nemáte někdo zkušenosti ( mám ho poprvé)
Reagovat
Re: ivvi | george5167 08.10.12
Proboha proč schováváte hortenzie na zimu pod pergolu? Hortezie je Hydrangea, miluje polostín / m á ráda nohy ve škopku /, vlhko a vodu. Namrzá její zelená část, ale vždycky obrazí a ještě ten rok kvete. Hledejte tmavě modré klony / ne tmavé na chvilku chemickým procesem a specielní zálivkou /. Existují, ale myslím, že je skoro nikdo u nás nemá. Mají trochu odlišné listy, kde je vidět ten zdroj tmavé barvy. Ve střední Itálii a na Gardě jsou sem tam vidět. / Na Gardském jezeře žil před sto léty nějaký pan HRUSKA / Hruška? /, který tam postavil v Brenzone zajímavou všehochuťovou zahradu. Teď je to atrakce.
Reagovat
Re: george5167 | HaGr 09.10.12
Když už jste se dostal k hortenziím, pár postřehů mám: kamarádce vymrzla, ale je to díky tomu, že v zimě byla venku v květináči a ten promrzá snadněji(možná i uschla, nepoznám to z toho pahýlu). A já si to svou raději zakrýván chvojím...a vydržela první zimu. Dostala jsem jí vloni hojně MODŘE kvetoucí, letos měla pouze jeden kvítek-RŮŽOVÝ a to přestože jsem jí dávala hnojivo pro modré hortenzie(rada profesionála) a okolo zapíchala hliněné lžičky(babská rada).O modrých hortenziích slyším poprvé, vždy se mluvilo o úpravě ph půdy .
Zdravím.
Hanka
PS:Osobně si myslím, že modrá hortenzie je pro nás pouze zvolená meta. Chceme jí, protože je hůře dostupná. Mě osobně se líbí růžové také ,vždyť jsou krásné
Reagovat
Re: george5167 | ivvi 09.10.12
[citace]
**"@george5167": www.konev.cz píše:
Proboha proč schováváte hortenzie na zimu pod pergolu? Hortezie je Hydrangea, miluje polostín / m á ráda nohy ve škopku /, vlhko a vodu. Namrzá její zelená část, ale vždycky obrazí a ještě ten rok kvete. Hledejte tmavě modré klony / ne tmavé na chvilku chemickým procesem a specielní zálivkou /. Existují, ale myslím, že je skoro nikdo u nás nemá. Mají trochu odlišné listy, kde je vidět ten zdroj tmavé barvy. Ve střední Itálii a na Gardě jsou sem tam vidět. / Na Gardském jezeře žil před sto léty nějaký pan HRUSKA / Hruška? /, který tam postavil v Brenzone zajímavou všehochuťovou zahradu. Teď je to atrakce.
[/citace]
Reagovat
Re: ivvi | ivvi 09.10.12
... já neschovávám hortenzii na zimu pod pergolu :-O já ji tam měla když ještě bylo přes den krásně... nebojte, už je zazimovaná
Reagovat
kyti5 28.09.12
Tak pokojové už jsem uklidila tak před 14 dny. Neboť rána už u nás byla docela chladná pár dní a nerada bych o ně přišla.
Jinak oleandry a jiné, které budu zimovat ještě nechávám venku.
Reagovat
buliznik 28.09.12
Jsem na tom podobně, oleandr, durman, hořc. stromek atd. uklízím koncem října.
Reagovat
HaGr 29.09.12
Asi záleží na poloze a jak u vás klesá v noci teplota, jestli už jste na nule, dala bych to určitě dovnitř. Sousedce, co má chatu na Vysošině, už pár kousků pomrzlo.
Reagovat
george5167 09.10.12
Na HaGr : rady byly správné včetně té lžičky / specializované hnojivo je běžně k dostání /.Snad se ozve další amatérský pěstitel s nějakou novinkou.
Jsou k dispozici nádherné barvy hortenizí. Mám např. bílou s krvavými slzami. Abych byl zdvořilý : s tmavě modrou se trochu mýlíte. Sem tam sem dojdou tmavě modré rostliny do hypermarketů většinou z Holandska / a do Holandska většinou od Holanďanů ze zahradnictví z Jižní Afriky, kterých valem ubývá / a ty jsou většinou chemizované. Já jsem se zmínil o klonech /?/,které kvetou tmavě modře a na jejichž listech je znát rozdíl.
Tmavě modrá barva u květů je rarita, jestli jste si všimla, došly poprvé tmavě modré orchidee / např. OBI /, ale stojí 3x tolik, co jiné barvy. Nikdy jsem to před tím neviděl, snad nějaký pěstitel orchideji by řekl víc.
Ještě adresu na internetu o botanické zahradě p. Hrusky www.hellergarden.com Upozorňuji, že je to dost velký kýč, ale i z kýče lze brát ponaučení. Zdravím.
Reagovat
HaGr 09.10.12
Nějak začínáme ztrácet nit a od zazimování jsme se dostali k orchydeím a do botanické zahrady pana Hrusky .
Ale hlavní věc je, že nás to hrabání v zemi baví, tak snad někdy příště
Pěkný den.

PS: Jestli jsem si mohla něco vzít z předchozího příspěvku, tak má chemizovaná hortenzie z hypermarketu (na obrázku ten mrňousek uprostřed)už nebude mít modré květy, protože ani hliník ani hnojivo pro hortenzie jí k modrému květu nepomohlo.
To nevadí, první zimu přežila venku, přestože vloni kvetla v březnu a další roky už mi bude dělat jen radost
Reagovat