Diskuze

Balkonové rostliny

Kdy už dát ven truhlíky s Pelargoniemi


te.ssi 16.04.10

Aho holky, prosím poraďte kdy už mohu dát ven truhlíky osázené pelargoniemi?Nebo pokud je ještě zima,tak bude asi lepší truhlíky osadit a dát ještě minimálně na týden na chodbu na světlo?Děkuju :mrgreen:


Reagovat
bubli 17.04.10

Ja zatim truhliky ven nedala. Podle meho je po ranu jeste celkem zima. Pockam tak jeste tyden dva. zatim je mam taky na chodbe.


Reagovat
fidla 18.04.10

Zalezi kde byly pelargonie pres zimu, jak moc jsou otuzile. Nase maji hodne studeny odchov, takze uz je mame venku 14 dni, ale nebydlime v prizemi a balkon je castecne kryty-mraz tady nehrozi.


Reagovat
liška 21.04.10

Ahoj, moc pěkně má pěstování pelargonii, surfínek apod. popsané na MMB v návodech paní pod přezdívkou danadana, doufám, že to nevadí, ten odkaz. Pěstuju podle ní a vždy se podařilo. Má to tam napsané tak, že jsem to pochopila i já, včetně postupného otužování, zaštipování. http://www.mimibazar.cz/navod.php?… snad to pomůže.


Reagovat
mína77 21.04.10

Já je dávám ven až po zmrzlých. Jinak v truhlíkách je mám už asi 3 týdny pěkně doma na oknech a jak se jim daří.


Reagovat
janinkaz 22.04.10

Tři známé je už venku mají. Jedna už dokonce asi 2 týdny, ostatní dvě včera. Tak nevím, Já počkám asi tak na první týden v květnu, dělám to tak vždycky :wink:


Reagovat
sempraflora 24.04.10

Kdo nechce (nemůže)sledovat pokles teploty pod 5 °C a truhlíky stále uklízet, nebo přikrývat netkaninou, ten je dává ven až po „zmrzlých“, tedy po 15.květnu. Velkou výhodou je mít zimní zahradu, skleník, nebo svého zahradníka, který truhlíky do té doby nechá ve skleníku narůst.


Reagovat
buliznik 03.05.10

Já ja dávám ven každý rok na Jiřího(24.4),máme sice zvýšené přízemí,ale zatím mi nic nezmrzlo. :palec:


Reagovat
Bábina 20.10.10

A mně poraďte kdy je uklidit.A hlavně nemáte nápad,kam s nimi v panelákovém bytě?Ve sklepě,takové té kleci,je tma.A byt mám malý.Loni z 5 truklíků přežil jeden.A to mám ještě kočku,která je zvědavá jako opice.A i když jí pěstuji to,co může baštit,a taky baští,ty pelargonky ji nějak přitahují.Prosím poraďte.Mám je opravdu nádherné,ty rovné,plnokvě­té.Byla by jich škoda.Žádný rok se mi nepodařiko uchovat je do jara všechny.


Reagovat
fidla 20.10.10

Pelargonie nesmi zmrznout, takze zalezi, jak mate situovany balkon, my ho mame kryty a jsme ve vyssim patre, takze nechavam co nejdele, prizemni mraziky je neohrozi. Zatim krasne kvetou, bylo by mi to i lito znicit takovou potechu pro oko. V panelaku davaji lidi pres zimu truhliky na chodbove okno, pripadne na zem, ale tam uz jim chybi to svetlo.


Reagovat
liška 21.10.10

Moje babička si uštípla výhonky a dala je přímo do nové zeminy v truhlíku a má je ve sklepě, kde moc světla taky není. Nebo je i koření ve vodě a sází nové. Já vyhazuju a kupuju nové každoročne, nemám to kde skladovat a hobbymarkety mají na jaře pěkné. Ale to jsem ti moc neporadila, že? Mrkni k té paní na MMB, jak jsem výše dávala odkaz, jestli tam nemá v návodech postup. :wink:


Reagovat
Bábina 21.10.10

Tak a je hotovo.Balkony mám sice na jih,ale ve 12 patře a na návětrné straně vítr mi je začal pěkně lámat.Tak jsem je právě vzala dovnitř a jako vždy do ložnice.Byt mám malý ale balkony dva a to je nějaká várka.Dělám to každý rok.Myslela jsem že někdo něco vymyslí jiného.V ložnici netopím.tak snad zase něco přežije.Ještě přemýšlím,nechat je na venkovním paratetu a ne ma balkonové stěně.Tan by byly holky moje trochu chráněné.Jdu na to. :-)


Reagovat
Bábina 21.10.10

Tak a je to.Snad je to před polámáním ochrání.Někdo radil,na chodbu,ale…Je nás na patře 5 partají a na chodbách nic nesmí stát,protože je to jediná úniková protibožární cesta.Neumím si představit,že k oknu,které je na spodní straně schodů z 13 patra bych navršila horu truhlíků.Lidé kteří tam bydlí jsou starší a neumím si představit ,jak to berou plavným skokem přes překážku,když potřebují do krámu.Slepy nejsou,jen takové klece a všude vedou trubky topení a vody a okno ,jedna luxfera :-D na celou sekci.No prostě bezva.Tam to taky nejde.Kdo nezná luxfery,to jsou takové ty skleněné cihly.Ona mně ta sranda přejde,až začne mrznout.Stejně jako každý rok.Držte mi palce.Bábina :oops: :cry:


Reagovat
Bábina 24.10.10

Tak a jsou doma a ostříhané.Opravdu děvčata, zeptala jsem se paní kde kupuji běžně i řezané květiny.Ta paní co jí to patří má vystudovanou zahradnickou střední školu a vždycky dobře poradí.Ale musím je mít v ložnici.To zase není to pravé ořechové pro mně,protože tu mám i pracovní kout a kvůli kytkám netopím.Jsem zvědavá,co bude až začne mrznout.Tedy pro mně. :cry: :-(


Reagovat
Bábina 04.02.11

Začínám se těšit na jaro.Jen co bude po zmrzlících jedou truhlíky na balkony.Pelargonie přežívají letos všechny a v pohodě,ale já už za chvíli budu jako rampouch,Neví někdo kolik stupňů ,bez ujmy na zdraví, pelargonie snesou?Mně budou muset potom ze židle odmrazit.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.