Diskuze

Ovocné stromy

Kdy zasadit broskvoň?


mína77 01.04.12
Tak jsem před 14 dny koupila v zahradnictví broskvoň a jen jí tak narychlo zahrnula do hromady hlíny,aby vydržela než se rozmyslíme kam jí umístíme. Tento víkend jsme ji chtěli usadit na stanovené místo a přes noc napadl drobet sníh. Teď konečně roztál, venku svítí sluníčko a je na nule. Co s ní. Máme ji přesadit nebo máme počkat? Manžel jezdí domů jen na víkendy tak by musela vydržet ještě týden.
Reagovat
kyti5 01.04.12
zasadte ji, není nač čekat
Reagovat
renate 01.04.12
já jsem loni 31.4 zasadila meruňku, vypadá že přezimovala.Taky bych nečekala a zasadila broskvoň už teď.
Reagovat
mildanek 04.04.12
Míno,já stromek vždy dám na dva dny do vody, kousek nad kořeny. Pak zastřihnu otrhané kořeny, zastřihnu větve na tři čtyři pupeny, rozhodnu se u broskve jakou chci korunku, dutou, nebo s terminálem, to záleží na tobě, co chceš. Do jamky jako oporu pro stromek natluču slabý roxor, na dno nasypu trochu dobrého kompostu a dám tam stromek. Zasypávám a poklepávám stromkem, dosypu pod ,,kloubek,, a přišlápnu zeminu,naleju konev vody a nezapomenu uvázat stromek do ,,osmičky,, k opoře. V srpnu, v záři, trošku projedu korunku nůžkama, v zimě bez sněhu, zalévám, i nové meruňky, jinak ti to uschne, je to tak, taky jsem tomu nechtěl věřit. Vezmu dva kanystry vody do auta a naleju to ke kmínkům, a vím, že se na jaře vzbuděj. Už to leju ke každému novému stromku, když je zima bez sněhu.Radši.
Reagovat
Marci-cyšek 30.05.12
ahojky,
chtěli bychom vysadit ještě broskev, ale není už pozdě, počkat na podzim?
porad´te, Marci
Reagovat
Re: Marci-cyšek | mína77 04.06.12
Ahoj, to už je pozdě, asi už jí teď ani nikde nekoupíš. Takhle jsme dopadli minulý rok, rozhoupali jsme se někdy v tuto dobu a už jí ani nikde neprodávali. Že se sází na jaře ještě než vyraší listy a nebo potom na podzim.
Reagovat