Diskuze

Pokojové rostliny

Keiki orchideje


Miska219 14.05.13

Mám dotaz.. mamce se rozmnozila orchidej, tak mi ji odkroutila a zasadila.. chci se zeptat jak spravne se o ni starat? vcera sme ji zasadili a zalili a dneska je to uz strasne suche, ani tam nedrzi.. je ta, jakoby jen polozena.. mam ji zase zalit?? mám strach kdyz je to moc suche aby se chytla,, dekuji


Reagovat
Tereza5555 15.05.13

Ahoj tak keika by se měla nechat na matce-jako orchideji na které vyrostla, dokud nebude mít alespoň 3 kořínky, trvá to dlouho, já třeba mám keiku na orchideji asi už půl roku a má zatím jen jeden kořínek. Chce to trpělivost, měla tvoje keika nějaký kořínky? Zkus jí vyndat z hlíny a tu část co byla v hlíně tak posypat stimulátorem a zas zasadit a lehce zalít, ale ne moc aby se ten prášek z ní nesmyl.


Reagovat
Miska219 15.05.13

Ano mela 2 vzdusne koreny dlouhe asi 6 cm ale jeden se mi ulomil :( vecera sem ji trochu zalila a uz je to zase uplne suche..


Reagovat
emilka12 15.05.13

Já jsem měla čtyři kusy a ujali se mě jen dva a ten jeden je takovy zvadlý ale už vyrustá nový lísteček. :mavam: :mavam:


Reagovat
Miska219 15.05.13

A jak casto to muzu zalevat?? kdyz to trosku zaliju tak je to druhy den uplne suchy tak aby se mi chytla..


Reagovat
emilka12 15.05.13

@Miska219 Ony se orchydejky namáčí, je na ně i hnojivo. Namáčela bych ji jen chvili. Tak za tyden odhrn vrchni drt a nebo kukni zespodu a jestli bude drtˇ ještě mokrá tak ji pár dní nech.Taky se na orchydeje prodávají květináče se zvyšenym dnem na odkapání. A v zimě pozor na přemokření. Atˇse podaří. :D :mavam:


Reagovat
Tereza5555 15.05.13

Já je také namáčím, tak 1× týdně, a když vidím, že po nějakých dnech jsou zas vyschlé (ale jak už psala emilka12 ne jen seshora, ale i hlouběji) tak je popř. zaliji, to dělám zejména v suchých letních dnech, kdy se voda/vlhkost ze zeminy brzy vypařuje. k ohlídání zeminy, jak hodně je mokrá jsou dobré ty průhledné květináče


Reagovat
Barcanek 14.09.13

Dobrý den, prosím o radu, asi pře 14 dny jsem oddělila keiku od mateřské rostlinky, protože mateřská rostlinka začala úplně odcházet nevím proč jestli to bylo špatnou zálivkou, ale nevím co s ní mám dělat začala schnout má jen jeden malinkatý lísteček. Měla jsem jí zasazenou v substrátu pro orchideje, a denně jí rosila a stejně to nepomáhá, nevím jak s ní dál.


Reagovat
ORCHILA 29.10.13

Já jsem se spíš chtěla zeptat za jak dlouho keika kvete, mě rostla na rostlině asi půl roku a když měla dva kořínky tak jsem ji ustřihla a zasadila do kůry na orchidee, pravidelně přihnojuji a myslím, že se jí celkem daří. :nevim:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.