Diskuze

Balkonové rostliny

Kolik muškátů do truhlíku?


Velvet 03.04.11

Dobrý den, kolik dáváte pnoucích muškátů do truhlíku 40 cm dlouhého? Děkuji.


Reagovat
Re: Velvet | maruskamaruska 15.03.15

Prosím vás, když přesazuji na jaře převislé muškáty, je nutné zaštípat květy, které už se u malých rostlinek již utvořily? :mavam:


Reagovat
Re: maruskamaruska | emilka12 15.03.15

Lonské muškáty :)


Reagovat
buliznik 03.04.11

Já dávám tak 4,když vyrostou je truhlík bohatší. At se daří. :potlesk:


Reagovat
MMartina1 04.04.11

já dávám do samozavlažovacích truhlíků tak 10 muškátů. Mám každé léto nádherný bohatý převis.


Reagovat
buliznik 04.04.11

ale určitě ne do 40cm dlouhých,to by musely být ve dvou řadách…


Reagovat
MMartina1 04.04.11

:-) dávám je do dvou řad, mám tuto radu přímo od Lebiše. Muškáty jsou potom vážně nádherně bohaté.


Reagovat
buliznik 04.04.11

tak to jo,ale stejně si myslím,že mají málo zeminy i prostoru,ale asi to máte vyzkoušené. Tak at se vám daří! :palec:


Reagovat
MMartina1 04.04.11

Ono u těch samozavlažovacích truhlíků, jak mají to hnojivo přímo ke kořenům a vlastně si vezmou kolik potřebují, tak to množství rostlin anitak nevadí. Zatím každým rokem jsou krásné. A děkuju za přání a to stejné i Vám.


Reagovat
vrtulek 14.04.11

[citace] MMartina1 píše: já dávám do samozavlažovacích truhlíků tak 10 muškátů. Mám každé léto nádherný bohatý převis. [/citace] Tak to letos vyzkouším. :wink:


Reagovat
MMartina1 14.04.11

[citace] vrtulek píše: [citace] MMartina1 píše: já dávám do samozavlažovacích truhlíků tak 10 muškátů. Mám každé léto nádherný bohatý převis. [/citace] Tak to letos vyzkouším. :wink: [/citace]

já to ještě teda upřesním, mám přímo ty Lebišovské truhlíky a dávám do nich 10 muškátů, takových těch co se prodávají v těch sadbovačích. Pak jim dám tak týden na zakořenění, pak začínám do každé zálivky přihnojovat Kristalonem Start a pak po čase přejdu na Kristalon plod a květ. A fakt jsou nádherný. :potlesk:


Reagovat
kyti5 18.04.11

já dávám do 60 cm od Lebiše samozavlažovacího 4 muškáty a mezi ně plectranthus a neumím si představit, že bych tam dala sazenic víc ,také je hnojím celé léto rozrostou se i do šířky


Reagovat
buliznik 18.04.11

souhlasím ,dělám to podobně a stačí to. :potlesk:


Reagovat
kyti5 18.04.11

a když je na konci sezony vyklápím tak jsou prokořeněné po celém truhlíku nevím kdyby jich bylo víc asi by truhlík roztrhly :-D :-D :-D


Reagovat
MMartina1 18.04.11

každá to děláme po svém. Ale pravdou je, že pokud byste si objednali už osázený truhlík přímo od Lebiše, tak jich tam najdete až 20 (což podle mě je zbytečné). Prokořeněný truhlík mám taky, ale nikdy by se mi nestalo, že by se roztrhl :lol: . Ale opakovaně říkám, že tam dávám každý rok nové muškáty. Jednou jsem dala už roční, a to stačily tři kousky a převis byl bohatý. Ale holky, ať každý vyzkouší co se mu hodí víc. Nemám bohužel fotky, ale letos nafotím a pošlu svoje truhlíky. Každopádně ať je jak je, když cokoliv kvete na okně, tak je to super :palec:


Reagovat
kyti5 19.04.11

:-D Jistě dám vám za pravdu, máte to vyzkoušené , nic proti tomu.Musíte mít ohromně krásné truhlíky , budu se těšit na vaše fotečky. Také sázím každý rok mladé sazeničky .Mám hodně truhlíků tak mě by i tolik sazenic zruinovalo finančně . Tak hezké jaro a ať nám to všem krásně kvete. :potlesk: :potlesk: A dávejte fotky , člověk se rád podívá.!!!


Reagovat
MMartina1 19.04.11

přesně tak, fotky sem, já se pak vždycky „slintám“ a závidím všem, kteří mají domeček. My se musíme spokojit jen s panelákovým balkónem :lol: .


Reagovat
muškatek 07.05.11

Také se přidám mám zavlažovací truhlíky s tou kuličkou dlouhé 60cm a dávám 5–6ks.Letos jsem si koupila Lebišovy taky 60cm dala jsem 6–7ks tak uvidím.dám nějaké foto. Prosila bych poradit jak se těch fotek dává více najednou,mě to nejde jen naskočí jedna.M


Reagovat
Magdalenka73 08.05.11

Na ukázku naše.. Mám všechny truhlíky samozavlažovací a dávám do 50cm 3 sazenice a do 60cm 4. Sázím každý rok nové a vyhazuji až po prvních mrazech, hnojím Kristalonem,letos jsem jim přilepšila Hoštickým hnojivem,tak jsem zvědavá na efekt.. Popravdě..těch 10 si vůbec nedokážu představit,protože i z těch tří mám na podzim truhlík narvaný kořeny.Ale zřejmě to jde,když to pan Lebiš praktikuje.


Reagovat
Re: Magdalenka73 | Janasa 09.04.12

Taky s muškáty šetřím neb každý rok nakupuji nové rostlinky. A musím ty Vaše truhlíky vychválit, jsou překrásné!!! :potlesk: Pro srovnání přidávám i svou fotku. Jako hnojivo používám jen Kristalon nebo klasické české sypané hnojivo na muškáty. Když mladé rostlinky osazuji do truhlíků, přisypu do zeminy i granule hnojiva, pak už startovací hnojivo vynechávám. Fotka je ze začátku loňského bohužel deštivého léta.

k příspěvku uživatelky Magdalenka73


Reagovat
Bábina 09.05.11

Dávám do dlouhých truhlíků take jen 3 muškáty.Musí mít prostor ,aby se mohly rozrůst. :-)


Reagovat
muškatek 09.05.11

Magdalenko,máte nádherný balkon,je to nádhera.


Reagovat
Bábina 17.06.11

Do dlouhých truhlíků dávám jen 3 muškáty,protože se při dobré péči pěkně rozrostou.Vysazuji ale muškáty nepřevyslé,protože je u mně nakoře ve 12 patře stále vítr a převyslé mi neustále olamovat.Ale jsou krácné.Jsou i moje ikonka. :-)


Reagovat
emilka12 19.11.11

NĚKDE JSEM SLYŠELA ŽE SE DÁVÁ NA JEDEN MUŠKÁT JEDEN LITR HLÍNY


Reagovat
emilka12 19.11.11

TEPRVE SE UČÍM PĚSTOVAT BALKONOVKY :roll: :roll:


Reagovat
buliznik 19.11.11

ALE JSOU KRÁSNÝ :potlesk:


Reagovat
Fabiána 20.11.11

emilko,co je to modré? Vypadá to moc hezky. A vůbec, pěkně jsi to zkombinovala :potlesk:


Reagovat
60 20.11.11

moc hezké a barevné :potlesk:


Reagovat
emilka12 20.11.11

NEVÍM JAK SE TO JMENUJE.KOUPILA JSEM KYTKU NA JAŘEJE.TVOŘÍ NA KONCI NOVÝ KVĚT.JSOU I JINÉ BARVY.SNAZÍM SE JI PŘEZIMOVAT ALE UŽ JE POLOSUCHÁ.ZAPOMELA JSEM JI NĚKOLIKRÁT ZALÍT.KDO MÁ VERANDU TAK BY ASI PŘEZIMOVALA.JE MOC KRÁSNÁ.MĚLA JSEM JI NA JIŽNÍ STRANĚ.


Reagovat
emilka12 20.11.11

JEŠTĚ JEDNA FOTEČKA


Reagovat
muškatek 20.11.11

Vaše kytička se jmenuje Vějířovka,latinsky Scaevola.Měla by přezimovat jako muškát mně se to ale nepodařilo.


Reagovat
Re: muškatek | ZAHRADNÍK 24.02.12

Vějířovka špatně přezimovává , potřebuje hodně tepla a mírnou zálivku , lépe je si na podzim rostlinu přemnožit a přechovat mladé rostliny .


Reagovat
emilka12 25.02.12

DÍKY ZAHRADNÍKU ZA RADU.MÁM DÁT ODNOŽE HNED DO PUDY NEBO DO VODY? :?: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | ZAHRADNÍK 25.02.12

lépe je čistá rašelina + perlit v přiměřeném množství
:)


Reagovat
ZAHRADNÍK 25.02.12

lépe je čistá rašelina + perlit v přiměřeném množství
:)


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | emilka12 25.02.12

[citace] ZAHRADNÍK píše: lépe je čistá rašelina + perlit v přiměřeném množství
:) [/citace] DĚKUJI ZAHRADNÍKU.EMIL­KA :lol:


Reagovat
Re: emilka12 | ZAHRADNÍK 25.02.12

NENÍ ZAČ ALE JESTLI TO MÁTE V PLÁNU JEŠTĚ LETOS TAK TO UŽ NEMÁ CENU VĚJÍŘOVKA DLOUHO KOŘENÍ A UNOR BŘEZEN ŠPATNĚ U NÁS NA FIRMĚ ŘÍSKUJEME JIŽ V LISTOPADU


Reagovat
60 26.02.12

Dobrý den zahradníku,já se chci zeptat,kde je to u vás ve firmě a jestli posíláte i na dobírku,děkuji,Lída :kytka:


Reagovat
Re: 60 | ZAHRADNÍK 26.02.12

u Nás na firmě je v Opavě , ale taky zasíláme na dobírku či jinačími dodávkovými službami stačí mi zaslat Váši žádost o nabidkový list a já vám ho mile rád na Vás e-mail zašlu :kytka:


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | matuma 11.03.13

Dobrý den, jak mohu získat tu rostlinu, která páchne kočkám i psům na zahrádce? A kolik rostlin je třeba zasadit. Je to trvalka nebo letnička? Psal jste o rostlině PLECTRANTHUS. Můžete mi prosím s problémem kočičích a psích výkalů na zahrádce pomoci? Moc děkuji za odpověď, případně za objednávkový list.


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | matuma 11.03.13

Ta má otázka je pro zahradníka, díky. ;)


Reagovat
vlastinka1 27.03.12

Dobry den zahradniku, i ja se pripojuji praha1470@seznam.cz dekuji


Reagovat
kyti5 27.03.12

Tak jsem letos dala do samozavlažovacích 60cm 6 sazenic – uvidíme jaké budou – měly již na květ, ale zaštípala jsem je aby byly bohatší a pěkně se rozrostly do šířky …tak se budu těšit co vyvedou :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :think: :think: :think:


Reagovat
renate 27.03.12

Ahoj všichni, jsem tu nová a chystám se poprvé udělat si hezkou zahrádku se spousty kytiček.Čerpám tu nápady a rady.Zítra jedu do baumaxu, tak pořídím muškáty, jen nevím jestli ty převislé, nebo normální a jak to poznám. Moc pěkné fotky, doufám že se mi taky podaří vypěstovat.


Reagovat
Re: renate | kyti5 27.03.12

poznáš snadno "zonale " jsou vysoké a převislé poznáš , bývá to popsané zonale jsou i silnější rostlinky s pevnými listy je hodně druhů , převislé jsou slabší a drobnější

neměj strach poznáš to bezpečně ,popř. se zeptáš od toho tam jsou prodavačky aby poradily.


Reagovat
renate 27.03.12

kyti5 děkuji, už si to píšu.Já mám pocit, že když se v baumaxu zeptám tak mě vždycky odkážou na někoho jinýho,a tak tam bloumám a pak to vzdám.Rovnou koupím i hnojivo, plod a květ.Dám je zatím do ložnice za okno, kde je nejchladněji snad to zvládnou.


Reagovat
Re: renate | kyti5 27.03.12

určitě si dobře poradíš …pak napiš jak jsi nakoupila :think: :think: :think: :think:


Reagovat
buliznik 27.03.12

Dávám tak 5sazenic do 60cm truhlíku :palec:


Reagovat
renate 28.03.12

kyti5 tak jsem nakoupila a kupodivu byli i ochotní.Loni jsem měla jen macešky a afrikány, prostě nenáročný.Letos zkusím muškáty poprvé, vzala jsem po platíčkach 10 ks. doufám že je zvládnu vypěstovat.Vzala jsem i loubelku, pár macešek, surfínii, petunie, a to ani neznám jmenuje se to million bells prý to krásně roste. Hnojivo,hlínu na muškáty.Mám je v ložnici za oknem, snad na ně není moc teplo.Ty je máš venku podle fotky? :) Ještě semínka hrách vonný k plotu a lichořeřišnice.Taky mi dala známá tip na hořcový stromek, ten prý bude až v květnu.No mám z toho hlavu jak škopek :lol: :lol: :lol: , ale mám radost.


Reagovat
buliznik 28.03.12

Tak at se daří! :palec: :palec: :palec: :mavam:


Reagovat
renate 29.03.12

děkuji, koukám na fotodeníky, nádhera :potlesk:


Reagovat
kyti5 29.03.12

renate-tak vidíš dobře jsi nakoupila – milionbells jsou prima – lepší než petunky, nemusí se vyštipovat odkvetlé květy a nelepí- jen jsem zvědavá jak to zvládnou doma za oknem :think: :think: :think: :think: :think: , když víc porostou klidně je zaštipuj pěkně se ti rozkošatí. Já tyto kupuji až po zmrzlých v květnu no uvidíš. Přeji ti ať ti vše krásně roste a přijď mezi nás se pochlubit s fotečkami na fotodeníky .H.


Reagovat
renate 29.03.12

kyti5 děkuji za radu, určitě vložím nějáký fotky,jen co se to naučím :) zrovna mi kvete ibišek, nádhera.Před dvěma roky jsme se stěhovali a všechny kytičky pokojový to blbě nesly a až teď se jakoby vzpamatovaly pár jich odešlo.To mě nenapadlo koupit až dýl, no uvidím, určitě nějáké nedostaky budou, no chybama se aspoň poučím čeho se příště vyvarovat.Máš moc krásný fotodeník.


Reagovat
renate 29.03.12

a ještě mají holky teď akci v Maundfieldu hlínu pro muškáty 40 L za 52 Kč


Reagovat
Re: renate | kyti5 29.03.12

tak to je dobrá cena a já dávala převčírem u nás 85kč :zed: :zed: :zed: a Mounfieldu by mne nenapdalo jet pro zem – to je pro podruhé díky za info. jistě se mezi nás zapoj :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: těším se na fotečky


Reagovat
Velvet 01.04.12

Také jsem si tu zem koupila v Mountfieldu za tu cenu. Dneska do ní budu sázet muškáty. :mavam:


Reagovat
Magdalenka73 01.04.12

Tak já to s počtem muškátů nepřeháním, takhle mi zaplní balkon každoročně pouhých 20 rostlinek ;)Tohle je fotka z léta, na podzim vždy překrývají celý balkon.


Reagovat
Re: Magdalenka73 | eliskaanezka 01.04.12

[citace] @Magdalenka73 píše: Tak já to s počtem muškátů nepřeháním, takhle mi zaplní balkon každoročně pouhých 20 rostlinek ;)Tohle je fotka z léta, na podzim vždy překrývají celý balkon. [/citace]

Tak to je nádhera!!!!Opravdu nádhera!!!Slepě závidím :potlesk: a opravdu tleskám. Magdalenko..byla by jsi tak hodná a pochlubila se tajemstvím jak se ti daří vypěstovat takové krásné květy???Moc poprosím :srdce: . A na jakou stranu máš natočený balkon???Kolik je to truhlíků a zaštipuješ a čím hnojíš????Moc děkuji ale jednou bych si přála něco podobného taky mít :oops:


Reagovat
Re: eliskaanezka | Magdalenka73 01.04.12

[citace] @eliskaanezka píše: Tak to je nádhera!!!!Opravdu nádhera!!!Slepě závidím :potlesk: a opravdu tleskám. Magdalenko..byla by jsi tak hodná a pochlubila se tajemstvím jak se ti daří vypěstovat takové krásné květy???Moc poprosím :srdce: . A na jakou stranu máš natočený balkon???Kolik je to truhlíků a zaštipuješ a čím hnojíš????Moc děkuji ale jednou bych si přála něco podobného taky mít :oops: [/citace] Ono v tom žádné tajemství není.Prostě koupím na jaře v supermarketu,za­sadím a pak už jen hnojím Kristalonem.Balkon je na JV,truhlíků 6 samozavl.(4×50 cm a 2×60 cm).Nezaštipuji, jen dostatečně zalévám,jinak žádná péče ;). Tak držím palce, ať se nám všem letos vydaří :mavam: P.S. A nevím jestli je to náhoda, ale líp mi „jedou“ růžové :nevim:


Reagovat
Re: Magdalenka73 | eliskaanezka 03.04.12

[citace] @Magdalenka73 píše: Ono v tom žádné tajemství není.Prostě koupím na jaře v supermarketu,za­sadím a pak už jen hnojím Kristalonem.Balkon je na JV,truhlíků 6 samozavl.(4×50 cm a 2×60 cm).Nezaštipuji, jen dostatečně zalévám,jinak žádná péče ;). Tak držím palce, ať se nám všem letos vydaří :mavam: P.S. A nevím jestli je to náhoda, ale líp mi „jedou“ růžové :nevim: [/citace]

to je teda zajímavé…to my hlava nebere :oops: já myslela jak okolo nich skáčeš????Vidím,že máš nad nima přístřešek a nebo na ně prší??? Nezlob se za výslech,ale opravdu je máš nádherné a jenom závidím :palec:


Reagovat
Re: Magdalenka73 | renate 01.04.12

To bych taky ráda věděla, nádhera.Já nasázela petúnie s muškátama, teď trošku lituji jestli to nebude přepleskaný.Mag­dalenko73 je to pěkný barevný a jde vidět, že v jednoduchosti je krása.Nic přepleskanýho pěkně v jednom tónu.


Reagovat
Re: renate | kyti5 01.04.12

Renato, petůnie mají jiné nároky na vodu než muškáty to nebude dělat dobrotu. Muškáty mají rádi spíš přísušek a to ti petůnky zvadnou – jestli mohu poradit tak to rozsaď – nebudeš liovat.


Reagovat
emilka12 01.04.12

@MMartina1 Krásná holčička. :potlesk: :potlesk:


Reagovat
kyti5 01.04.12

Emilko…není to ale spíš klučík??????? :think: :think: :think:


Reagovat
emilka12 01.04.12

@kyti5 Já nevím.Mě to přijde že je to holčička. :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | Magdalenka73 01.04.12

Na okna sázím také muškáty + surfinie a neperou se :D I když..předloni mi bílé surfinie muškáty přebily,ty aby tam jeden hledal lupou 8o Také bych se spíš přikláněla k tomu,sázet každé zvlášť a líp pak i vyniknou.

Příspěvek upraven 01.04.12 v 23:39


Reagovat
emilka12 02.04.12

@Magdalenka73 MAGDALENKO PROSÍMTĚ KOLIK ROSTLINEK DÁVÁŠ DO JEDNOHO TRUHLÍKU.DEKUJI. :nevim: :mrgreen: :mavam:


Reagovat
renate 02.04.12

kyti5 tak jdu na to, ono by se to asi aji barevně moc tlouklo a at nejsem napoprvé zklamaná.A petunie dáváte do jaké hlíny? Taky na muškáty. :think:


Reagovat
kyti5 02.04.12

renate- jistě může být i ta zem na muškáty nebo normální zahradní zemina


Reagovat
Magdalenka73 02.04.12

Emilko, já dávám do 50cm truhlíku 3 a do šedesátky 4.


Reagovat
emilka12 02.04.12

@Magdalenka73 Děkuji Magdalenko. :mrgreen: :mavam:


Reagovat
eliskaanezka 03.04.12

A ještě poprosím o zkušenosti????

Používáte hnojivo Kristalon START??A opravdu je to pak rozdíl na kytičkách??Děkuji


Reagovat
buliznik 03.04.12

Já používám tablety co mají vydržet půl roku a mám celé léto vystaráno-fungují spolehlivě. :palec: :mavam:


Reagovat
Re: buliznik | kyti5 03.04.12

Osmocote do zeminy je také výborné – vydrží po celou vegetační dobu a nemusí se myslet na přihnojování , nebo pro ty, co mají již zasazeno prodávají osmocote slisované do takových pyramidek a ty se zastrčí do zeminy co rostlinka = 1 pyramidka …můžete zas vyzkoušet něco nového. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:


Reagovat
miseli 08.04.12

Můžete mi někdo poradit kolik převislých muškátů dát do závěsného květináče a jestli po obvodu nebo na střed?


Reagovat
kyti5 08.04.12

já dávám dva to úplně stačí -pěkně se rozrostou


Reagovat
nanana 12.05.13

DOBRY DEN JAK MAM HNOJIT V SAMOZAVLAZOVACICH TRUHLIKACH DOSTANOU SE ZIVINY K ROSTLINE DIKY :kytka:


Reagovat
Re: nanana | emilka12 12.05.13

[citace] @nanana píše: DOBRY DEN JAK MAM HNOJIT V SAMOZAVLAZOVACICH TRUHLIKACH DOSTANOU SE ZIVINY K ROSTLINE DIKY :kytka: [/citace] to je jednoduché, rozpustíš si hnojivo ve vodě a zaléváš. :mavam:


Reagovat
maca71 07.06.13

Dobrá den, Chtěla bych se zeptat. Koupila jsem hlínu na muškáty v Baumaxu a v truhlíkách mám ted víc plevele než muškátů. Plevel nejde vytrhat i skořeny. Musim muškáty přesadit, protože muškáty živoří. Mam ještě další dva pytle stejné hlíny, ale bojím se přesadit je do stejné. Nejspíš byla málo spařená. Jde hlína před sázením nějak upravit, aby plevel nerostl?


Reagovat
emilka12 07.06.13

Já taky kupuji hlínu na muškáty a plevel mě tam neroste.Skus plevel vytrhávat, kořínky by měly zajít když nebudou mít vrchní část. Je škoda přesazovat muškáty. Než se ti pak prokoření tak to bode zas chvíli trvat. Já bych to nedělala a radši bych tu trávu pořád trhala. :mavam: :mavam:


Reagovat
maca71 07.06.13

Mam muškáty každý rok, ale to se mi stalo poprvé, že by mi tam tolik sajrajtu narostlo. Možná tomu přispělo i počasí, nevim, ale dam na radu a budu to dál vyškubávat, snad to zachránim. Díky moc
:lol:


Reagovat
petr1ska 25.04.15

Tak já dávám po dvou muškátech do truhlíku a mezi ně surfínky, nebo petunie a potom nějaké převyslé kvítka… Přes sezonu vždy hezky rozloží květy. Nedovedu si představit více, ale každý, jak je zvyklý…


Reagovat
cheMystery 11.05.16

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Koupila jsem tekuté Hoštické hnojivo na muškáty. V návodu je, jak se to ředí do tří litrů, ale nikde už není, na kolik rostlin ty tři litry jsou. Nevíte někdo? Nerada bych je přehnojila či naopak, díky. :)


Reagovat
Re: cheMystery | emilka12 11.05.16

Namícháš si tolik vody kolik potřebuješ na svoje rostliny. :D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.