Diskuze

Bylinky a koření

Kopretina řimbaba,medvědí česnek

Pastelka 13.08.10
Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, kde bych mohla sehnat tyto dvě bylinky? Tím myslím jako sazeničky :wink:
Díky moc :-D
Reagovat
jahulka 17.08.10
Ahoj,
medvědí česnek nemůžu sehnat už 4 roky. Snad ho lze najít planě v lese, já ho zatím nenašla.
Jinak kopretinu i řimbabu jsem viděla prodávat ve směsi lučních květin normálně v zahradnictví. Nebo je možnost jít někam na louku a vykopat, ale řimbabu jsem planě růst už hodně dlouho neviděla.
Reagovat
Pastelka 18.08.10
Jahulko díky :wink:
Planě jsem viděla růst medvědí česnek dole pod Petřínem, dodnes lituju, že jsem si ho nevydloubla bylo ho tam mraky.
Reagovat
jahulka 18.08.10
Fakt? To si ho tam snad půjdu vydloubnout :-P
Reagovat
Pastelka 18.08.10
No jasně, když budeš stát dole u lanovky, tak se dej cestou úplně vlevo až k tý zdi se zahradami K., porazí tě vůně česneku. Je ho tam fakt mraky :wink: Když už tam budeš, tak mi můžeš poštou taky poslat sazeničku Za dobrý skutek 8-)
Reagovat
julisek 26.11.10
jo, my mame taky tady u nas poradne kola medvediho cesneku , tak kdyby jste nekdo chteli :wink: staci si "jen" pro neho prijet :-D
Reagovat
Pastelka 26.11.10
**Julisku**a kde to "u vás" je???? 8-)
Reagovat
julisek 27.11.10
no, u nas tzn. Třanovice ve 10 km od Českého Těšína a asi 15 km od Frýdku -Místku :-D a 15 km od Třince... máme tu zakový malý lesní porost :-D
Reagovat
Pastelka 27.11.10
Tak to mám blíž na ten Petřín
Reagovat
julisek 27.11.10
to asi jo :-D
Reagovat
Bábina 01.12.10
A proč to nezkusíte sama ze semen.Ale musíte je koupit v kvalitní prodejně,ne někde v sámošce.Nené to těžké a je to lepší,protože vím,čím je hnojím.Pěstuji to na balkoně.
Reagovat
Pastelka 03.12.10
Já se po semenech pídila, ale zřejmě jsem neměla štěstí....Teď už jsem na netu našla obchod, který se zabývá pěstováním a prodejem bylin, takže zjara objednám jak řimbabu, tak medvědí česnek. Ale díky! :wink:
Reagovat
julisek 03.12.10
a jak se prosimte jmenuje ? taky bych se tam kukla ;-)
Reagovat
Pastelka 03.12.10
Tady je odkaz: www.zahradnictvikrulichovi.cz :wink:
Reagovat
julisek 04.12.10
jéééé, tu stánku znám mají tam celkem dost bylinek ... ale nevsimla jsem si , ze by tam meli vavrin - bobkovy list ...
Reagovat
klo 20.04.11
Taky jsem si to myslel a když jsem z Petřína přinesl domů, našel jsem na netu, že to, co považuju za česnek medvědí, je ve skutečnosti česnek podivný, liší se v květech. Ale jedovatý není, po česneku voní taky a jíst se snad dá.
Reagovat
julisek 22.04.11
ještě existuje česnek ukrajinský, ale u nás je medvědí. Právě uvažuji, že bych si kousek vyryla a přenesla na zahrádku... ale ještě se musím rozhodnout :-D
Reagovat