Diskuze

Ovocné stromy

Kořeny jabloní


mlkvicka 09.05.13

Dobrý den,
mám na zahradě dvě staré jabloně, které mají stále krásná a dobrá jablka. Nejsem žádný velký zahrádkář, ale snažím se, aby se jim dařilo. Nyní probíhá ve vesnici rozvod pitné vody do domů. Můj manžel s naším sousedem chtějí trubky táhnout pod jabloněmi. Mám strach, aby kopáním u jabloní do asi tak metrové hloubky nepoškodili jejich kořeny a tím i celý strom.
:nevim: Moc prosím o radu a všem moc děkuji. Nerada bych o jabloně přišla


Reagovat
Re: mlkvicka | ivan2592 13.05.14

Podobný výkop jsem vedl u svých jabloní, nějaké kořeny, i dost silné, jsem musel přeseknout, ale stromy se s tím vypořádaly bez viditelných problémů. Později, kdy jsem musel jednu z nich úplně zlikvidovat, jsem se mohl podívat, jak to dole vypadá. Z pahýlu silného kořene vyrazily další nové výhony, které nahradily ten amputovaný kus, (a tu moji překážku – rouru, obrostly a sevřely.) :D


Reagovat
Anonymni 21.07.21

U zítky souseda (zítka beton do výše půl metru na to postavená cihla do výše 1 metru) mám již 25 let vysázenou jabloň, od zítky 70 cm. Ze strany souseda v tomto místě zítra praská , z mojí strany nikoliv. Údajně je to z kořenů jabloně a jabloň mám zlikvidovat. Nezdá se mi, že by to bylo příčinou. Je vůbec možné aby jabloň měla vliv na tuto zítku, kdo prosím poradí? Děkuji.


Reagovat
Anonymni 21.08.22

I came to this site with the introduction of a friend around me and I was very impressed when I found your writing. I'll come back often after bookmarking! casinocommunity


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.