Diskuze

Pokojové rostliny

Květiny do obýváku a do truhlíku


Jitulinaja 30.01.10

Dobrý den, můžete mi někdo poradit nějakou kytku do obýváku. Ale je problém se světlem, bude ho mít hodně málo. a stejně tak bych potřebovala oživit venkovní truhlíky – tam je to taky se světlem na štíru. Sluníčko v létě cca 3–4 hodiny odpoledne. mám fuchsie těm se docela daří, ale už je to nuda. Předem mooooc děkuji


Reagovat
Jura007 30.01.10

Napadá mě africká fialka (Santpaulinia), ta nemá ráda přímé sluneční světlo. Vždycky jsme ji mívali na parapetu okna otočeného na sever. ale teď v novém takové okno nemám. Zkus ji i vtom vašem obýváku, jeden malý květináček stojí asi 40 korun a je nenáročná na zakořeňování odlomených lístků – stačí miska z vodou a za pět týdnů máš novou rostlinku.

Držím palce :palec:


Reagovat
consi 30.01.10

Ahojky :srdce:

mrkni třeba na Zamioculcas, dá se pěstovat jak na světlých místech, tak i na tmavých. Mně začal nějak churavět, tak jsem ho přenesla do chodby, kde je toho světla méně a nedávno jsem zjistila, že mu raší úplně nový šlahounek. http://pokojovky.blog.cz/…/zamioculcas


Reagovat
Mufina 30.01.10

Tak saintpaulii rozhodně do tmavého pokoje ne. Ony sice nemají rády přímé slunce, ale světla vyžadují hodně. Tkaže sice mohou být na sever, ale rozhodně na okně, ne někde vzadu v koutě. Jinak dobře snáší tmavá místa tchýnin jazyk, spatiphyllum – obecně rostliny s tmavými listy snesou méně světla, se světlými potřebujou víc světla – ale zas ne úpal na sluníčku.

Na balkón do stínu jsou ty fuchsie ideální – závidím – fuchsie miluju a dají se koupit opravdu nádherné kousky. Jinak taková typicky ne na přímé slunce je begonie – těch je taky dost kultivarů, pro zpestření.


Reagovat
eliskaanezka 30.01.10

Ahoj,mám okna otočená na ranní sluníčko a pak celý den stín a celé léto mi na oknech venku nádherně kvetou fuchsie převislé,begonie převislé a netýkavky(pozor,ale na výběr výšky at nejsou 50cm,ale 25cm)různých barev.Myslím si,že z toho jde udělat opravdu pěkná okna :-D Tak mě napadá domů orchideje,myslím,že by neměla být na sluníčku.


Reagovat
Mufina 30.01.10

Orchideje jsou podobný případ jako africké fialky – taky nesnesou dobře přímé slunce, ale nesnesou ani tmavá místa. To je potřeba rozlišovat – místo na okenním parapetě byť je to na sever a přímo tam nesvítí může být světlejší než nějaký roh vzdálený od okna.


Reagovat
Jitulinaja 30.01.10

Díky za rady. Orchideje mám (18) a dělají mi holky jenom radost :potlesk: každý kdo jde okolo se ptá jak to dělám – nevím rostou samy. Orchideje mi okupují okno a i tím je málo světla v obýváku ono i bez orchidejí


Reagovat
fouskafouska 02.04.11

Nevíte někdo čím hnojit zamioculcas?
:lol:


Reagovat
Anonymni 19.12.19

Já mám v domě také hodně pokojových květin. Květiny mi nosí mamka k narozeninám, protože ví, že mi jimi udělá radost a občas si i sama nějakou koupím. Nikdy jich nebudu mít dost :-) Jsou taky i dost užitečné. Narazila jsem nedávno na tento článek https://www.womanonly.cz/…laji-paradu/ a překvapilo mě, že mohou květiny čistit vzduch. Hned jsem si koupila lopatkovec a dracenu a jsem zvědavá, jestli čistší vzduch nějak poznáme.


Reagovat
Anonymni 16.08.21

To by mě taky zajímalo, čím si vybavit nový byt. Nelíbí se mi moc ty klasické bytové, radši bych něco exotičtějšího. Jenže zase byt a navíc občas i poměrně vysoká cena. A to jsem zvyklá kupovat ve slevách třeba na www.slevovykupon.net :) Takže to asi nakonec dopadne obligátní severskou palmou (nevím přesný názor, sory :D) a monsterou, která se mi jakž takž líbí. :D


Reagovat
Anonymni 29.03.22

U okrasných květin do bytu lidi dost často zapomínají na to, že chtějí speciální osvětlení. Ale ono to platí i o zelenině. Třeba chilli papričky potřebují hodně kvalitní osvětlení a hlavně svícení i přes 16 hodin denně. Což je doba, kterou běžné pokojové světlo při předpěstování prostě nenabídne. A pak se lidi zase diví, že jim to nekvete, ale jde jim to třeba hodně do výšky. Takže řešte světlo!!


Reagovat
Anonymni 10.05.22

Teď jsme si do obývacího pokoje nově pořídili i květiny do květníku. Chtělo už to trošku oživit pokoj jinými barvami než těmi, co byly na zdech. To zase aby nevyznělo špatně vůči lidem, kteří nám malovali pokoje. Malíři Brno udělali skvělou práci podle zadání, ale nám se po nějakém čase už ta zeleno-bílá omrzela, a tak to chtělo přírodní oživení.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.