Diskuze

Pokojové rostliny

Květiny do obýváku a do truhlíku


Jitulinaja
30.01.10
Dobrý den, můžete mi někdo poradit nějakou kytku do obýváku. Ale je problém se světlem, bude ho mít hodně málo. a stejně tak bych potřebovala oživit venkovní truhlíky - tam je to taky se světlem na štíru. Sluníčko v létě cca 3-4 hodiny odpoledne. mám fuchsie těm se docela daří, ale už je to nuda. Předem mooooc děkuji

Jura007
30.01.10
Napadá mě africká fialka (Santpaulinia), ta nemá ráda přímé sluneční světlo. Vždycky jsme ji mívali na parapetu okna otočeného na sever. ale teď v novém takové okno nemám. Zkus ji i vtom vašem obýváku, jeden malý květináček stojí asi 40 korun a je nenáročná na zakořeňování odlomených lístků - stačí miska z vodou a za pět týdnů máš novou rostlinku.

Držím palce

consi
30.01.10
Ahojky

mrkni třeba na Zamioculcas, dá se pěstovat jak na světlých místech, tak i na tmavých. Mně začal nějak churavět, tak jsem ho přenesla do chodby, kde je toho světla méně a nedávno jsem zjistila, že mu raší úplně nový šlahounek.
pokojovky.blog.cz

Mufina
30.01.10
Tak saintpaulii rozhodně do tmavého pokoje ne. Ony sice nemají rády přímé slunce, ale světla vyžadují hodně. Tkaže sice mohou být na sever, ale rozhodně na okně, ne někde vzadu v koutě. Jinak dobře snáší tmavá místa tchýnin jazyk, spatiphyllum - obecně rostliny s tmavými listy snesou méně světla, se světlými potřebujou víc světla - ale zas ne úpal na sluníčku.

Na balkón do stínu jsou ty fuchsie ideální - závidím - fuchsie miluju a dají se koupit opravdu nádherné kousky. Jinak taková typicky ne na přímé slunce je begonie - těch je taky dost kultivarů, pro zpestření.

eliskaanezka
30.01.10
Ahoj,mám okna otočená na ranní sluníčko a pak celý den stín a celé léto mi na oknech venku nádherně kvetou fuchsie převislé,begonie převislé a netýkavky(pozor,ale na výběr výšky at nejsou 50cm,ale 25cm)různých barev.Myslím si,že z toho jde udělat opravdu pěkná okna :-D Tak mě napadá domů orchideje,myslím,že by neměla být na sluníčku.

Mufina
30.01.10
Orchideje jsou podobný případ jako africké fialky - taky nesnesou dobře přímé slunce, ale nesnesou ani tmavá místa. To je potřeba rozlišovat - místo na okenním parapetě byť je to na sever a přímo tam nesvítí může být světlejší než nějaký roh vzdálený od okna.

Jitulinaja
30.01.10
Díky za rady. Orchideje mám (1 a dělají mi holky jenom radost každý kdo jde okolo se ptá jak to dělám - nevím rostou samy. Orchideje mi okupují okno a i tím je málo světla v obýváku ono i bez orchidejí

fouskafouska
02.04.11
Nevíte někdo čím hnojit zamioculcas?

Pro přidání příspěvku se přihlašte.