Diskuze

Pokojové rostliny

Květiny na kuchyňskou linku


Marzina 24.06.09

chtěla bych si dát nějaké květiny na kuchyňskou linku, je naproti oknu, takže světla je tam dost… Poradíte mi nějakou, která moc nenaroste do výšky??


Reagovat
Martik82 24.06.09

Ahojda, já mám v takových pidi květináčích skalničky..nebo skalničky nee, ono se jim říká jinak..ted si za boha nevzpomenu, jak se jim říká… zkusím hodit foto..


Reagovat
Pudloslava 24.06.09

Asi nějaké odolné, přecejen v kuchyni se mění teploty, vlhkost a lítává tam ve vzduchu omastek.

Tchynin jazyk? :-)))

Mě se báječně drží v kuchyni voskovka, ta je teda popínavá. Roste ze přinejmenším ze začátku děsně pomalu, nechá se buď viset, nebo se namotá na nějakou drátěnou konstrukci.


Reagovat
Endy 24.06.09

Ahoj, jestli myslis nahoru na linku, tak zkus zelene popinavky jako syngonium, philodendron, žumen (cissus), voděnka (tradescantia). Muzou jen tak lezet na lince nebo jim muzes dat oporu vysokou, jak potrebujes…


Reagovat
Martik82 24.06.09

Endy – ty mám taky nad linkou a jsou super..ty nic nezničí..


Reagovat
sandrik 24.06.09

Přikláním se k té co je na první fotce od Endy = syngonium. Sice jí nemám na lince, ale mám jí v kuchyni u okna na severní stranu. Světla má teda dost, jen je kousek od topení, který v zimě hicuje a často na ní táhne od otevřeného okna, ale je to nezmar :lol: Průběžně jí stříhám, aby nezabírala moc místa, a ty výhonky dávám zakořenit do vody, takže jí už mám namnoženou v dalších dvou květináčích a mohla bych klidně i ve 30, jak se jí u mě daří.


Reagovat
janine24 24.06.09

Určitě ty, co doporučuje Endy a pak ještě kala ( teda já jí tak říkám, ale nevím přesně jak se ta malá pokojová kala jmenuje, květy jsou jako kaly, jen menší ), břečťan nebo benjamínek.


Reagovat
zaneth 24.06.09

Dobrá je taky maranta – můžeš jí mít i skoro v úplném stínu – nekvete, ale má krásný listy. 


Reagovat
Bábina 02.12.10

Páni,tu linku Vám teda závidím.Takovou mít,abych tam dala ještě kytky to by bylo.Ale pokud myslíte horní díl linky,tak tam mám v květináčích nízké bylinky,Bazalku drobnolistou,ma­joránku,petržel kudrnku,řeřichu,pros­tě bylinky,které běžně používím jako koření.když je dáte v květináči do starých kameninových ,nebo malovaných hrnců,terin atp,ještě budete mít zajímavou parádu.Pokud trváte na květinách ,tak co takhle africkou fialu.Doufám,že název píšu dobře,Jestli né,zdejší odbornice mně opraví.Myslím ty fiaklky různých barev a kultivarů.Jsou nenáročné,vytrvalé a velice pohledné.Jen se prý musí zalévat do misky.


Reagovat
glama 07.12.10

bych doporučila Voskovku – Hoya carnosa – neroste do výšky, ale dělá dlouhé šlahouny, které můžeš připevňovat na zeď. Moje babička takhle měla úžasně „porostlou“ celou stěnu. Nebo můžeš šlahouny navíjet na nějaký drát a tvarovat dle potřeby. Hoya má ráda hodně světla a naproti oknu jí bude skvěle. A nádherně kvete a voní! http://www.google.cz/images?… Jako další bych doporučila Philodendron scandens – podobně jako Hoya je popínavý a vypadá úžasně a je taktéž naprosto nenáročný..A záleží jen na tobě, jak si ho budeš tvarovat. http://www.google.cz/images?…


Reagovat
Bábina 30.12.10

Je fakt,že na horních skříňkách mám popínavku,která se tahne dolů na digestoř.Byla jsem upozorněna totiž odbornicí na Feng-Šuej,že voda a plotna (plyn,eletrika,pros­tě varná plocha) nemají být těsně vedle sebe.A protože se zabývám japonským a čínským způsobem léčby velice mně to zaujalo,prý voda blízko varné plochy odplavuje energii potravin.Jinak v kuchyni pěstuji pouze bylinky a na okně trnovou korunu.Nevím co se v mém bytě děje,ale koupit zeleného trpaslíka,bude za chvíli žebrat přes vrata.Prostě vše zelené roste a roste do děsných rozměrů a čím víc stříhám,tím víc to roste.Ale je fakt,že každá rostlina má své jméno a já je jménem oslavuji a povídám jim,co s nimi budu právě dělat.


Reagovat
kyti5 18.04.11

mně se nahoře na lince květiny neosvědčily, takže tam mám řadu kuchařek a je to hezky barevné :oops: :oops:

Příspěvek upraven 30.05.12 v 18:55


Reagovat
Pitacek 27.05.11

Ta maranta na fotce je neuvěřitelná…já mám doma tu stejnou, ale bohužel ne tak hustou. Je to s ní poměrně náročné, teď jsme se stěhovali a nevím jestli se jí nové místo líbí. Asi jí dám také na linku. Třeba se tam chytí, má ráda trochu stínu.


Reagovat
Re: Pitacek | Bergenia 29.05.12

Kuchyni mám na západ a před ní mám lodžii, místo na lince je pod stropem, čili moc světla tam není. Převislé a popínavé rostliny jsem zavrhla kvůli otvírání skříněk. Perfektně se mi osvědčily klívie, které přežijí snad všechno. Dobře mi tam roste a často kvete Spathiphyllum (lopatkovec). Na lince mám i dva červené plnokvěté ibišky, které jsou (aspoň z těch mých) ibišků nejstínomilnější, ale těm se tam moc nelíbí. Nekvetou, mají tenké větvičky, ale listy mají veliké a krásně tmavozelené.


Reagovat
Tereza5555 31.05.12

My v kuchyni máme africké fialky a docela se jim tam daří. Nebo také orchideje Phalaenospis.


Reagovat
Anonymni 24.09.21

Manžel mi k našemu výročí koupil jednu takovou pokojovou květinu. Byla hezká, to možná ano, ale k výročí koupit jen kytku za 159,– korun, to se na mě nezlobte, ale to je vrchol. Kdyby mi radši tak sehnal alespoň nějakou tu kabelečku nebo parfém z https://www.najdiprodukty.cz. To by byl dárek! Takto mi tam ta kráska akorát hnije na lince.


Reagovat
Anonymni 05.10.21

Květiny v kuchyni jsou krásné. Hlavně na kuchyňské lince jsou nejhezčí duchovací bylinky. Krásně to voní, vypadá a hlavně to i lépe chutná. Třeba když vařím v litinovém hrnci, a hodím do toho čerstvé bylinky, tak je to to nejlepší na světě. Na chuti to neztratí vůbec nic a ještě to krásně voní.


Reagovat
Anonymni 30.10.21

Musí vám to hlavně pasovat s designem. Já jsem si třeba na desky z břidlice potrpěla, ale manželovi se to zas tak moc nelíbila. Řekla jsem mu tedy, že on bude zařizovat obývací pokoj a já kuchyň. Rázem měl radost a vůbec mi nic na moje vybavení neříkal.


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.