Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Lesk na listy - palma


jowana 30.03.09

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s použitím lesku na listy u palem? Na ostatní kytky ho běžně používám a jsou pěkné, ale na palmu se ho trochu bojím dát, aby nezačala vadnout. Při tom by byla určitě hezčí a hlavně má na sobě stále vlnatku ( i když jsem jí už stříkala mospilanem) a lesk by jí mohl „udusit“. Nevím přesný název, ale vypadá asi takto, jen má metr a půl, takže bych o ní opravdu nerada přišla.. http://www.celysvet.cz/…us-nazloutly


Reagovat
Sati 30.03.09

Pokud chceš listům dodat lesk, vem si slupku od banánu a vnitřní stranou slupky přejeď listy, budou se krásně lesknout a ještě jim dodáš živiny.


Reagovat
jowana 30.03.09

Mám koupený lesk na listy, je to s minerály a oleji, takže i jako výživa..spíš mi jde o to, jestli nemáte někdo zkušenost s leskem na palmy, jak to snáší?U ostatních kytek to používam běžně a jsou pěkné, ale přece jen palmy jsou poměrně choulostivé, tak bych jí nerada něco provedla..


Reagovat
irena78 30.03.09

[citace] Sati píše: Pokud chceš listům dodat lesk, vem si slupku od banánu a vnitřní stranou slupky přejeď listy, budou se krásně lesknout a ještě jim dodáš živiny.[/citace]

o tomhle slyším poprvé 8O hned to jdu vyzkoušet :wink: lesky jsou drahé jak čert a ještě je to samá chemie..


Reagovat
janine24 30.03.09

Já bych lesk nedala, pře:,–(it, možná i přihnojit a po osprchování banánovou nebo jablečnou šlupku. Jinak nic umělýho.


Reagovat
Peggi 30.03.09

Ahojky, palma je to nádherná, moc se mi líbí, hned bych si ji koupila, kdyby jsme měli v bytě hodně sluníčka…

Dívala jsem se ti do knížky o kytkách – Péče o pokojové rostliny a tam píší, že se nemá na palmy používat lesk na listy, protože po něm hnědnou :( .

Tak bych ho raděj nepoužívala – byla by jí škoda, je fakt krásná . Peggi


Reagovat
Sany 30.03.09

[citace] Peggi píše: Ahojky, palma je to nádherná, moc se mi líbí, hned bych si ji koupila, kdyby jsme měli v bytě hodně sluníčka…

Dívala jsem se ti do knížky o kytkách – Péče o pokojové rostliny a tam píší, že se nemá na palmy používat lesk na listy, protože po něm hnědnou :( .

Tak bych ho raděj nepoužívala – byla by jí škoda, je fakt krásná . Peggi[/citace] Palmy nepotřebují hodně sluníčka, nemají rády přímé sluneční světlo. Já mam palmy v tmavém pokoji s malym oknem a rostou jak z vody :D Mam tam Yuccu a Cycas revoluta i když Cycas je kapradina ale většinou všude jí zařazují mezi palmy..


Reagovat
zaneth 30.03.09

Sati – ty koukáš na ty uklízečky na TV Barrandov , viď. Já jen potvrzuju, že slupka od banánu funguje – lesk jako blesk. :D :D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.