Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Lesk na listy - palma


jowana 30.03.09

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s použitím lesku na listy u palem? Na ostatní kytky ho běžně používám a jsou pěkné, ale na palmu se ho trochu bojím dát, aby nezačala vadnout. Při tom by byla určitě hezčí a hlavně má na sobě stále vlnatku ( i když jsem jí už stříkala mospilanem) a lesk by jí mohl „udusit“. Nevím přesný název, ale vypadá asi takto, jen má metr a půl, takže bych o ní opravdu nerada přišla.. http://www.celysvet.cz/…us-nazloutly


Reagovat
Sati 30.03.09

Pokud chceš listům dodat lesk, vem si slupku od banánu a vnitřní stranou slupky přejeď listy, budou se krásně lesknout a ještě jim dodáš živiny.


Reagovat
jowana 30.03.09

Mám koupený lesk na listy, je to s minerály a oleji, takže i jako výživa..spíš mi jde o to, jestli nemáte někdo zkušenost s leskem na palmy, jak to snáší?U ostatních kytek to používam běžně a jsou pěkné, ale přece jen palmy jsou poměrně choulostivé, tak bych jí nerada něco provedla..


Reagovat
irena78 30.03.09

[citace] Sati píše: Pokud chceš listům dodat lesk, vem si slupku od banánu a vnitřní stranou slupky přejeď listy, budou se krásně lesknout a ještě jim dodáš živiny.[/citace]

o tomhle slyším poprvé 8O hned to jdu vyzkoušet :wink: lesky jsou drahé jak čert a ještě je to samá chemie..


Reagovat
janine24 30.03.09

Já bych lesk nedala, pře:,–(it, možná i přihnojit a po osprchování banánovou nebo jablečnou šlupku. Jinak nic umělýho.


Reagovat
Peggi 30.03.09

Ahojky, palma je to nádherná, moc se mi líbí, hned bych si ji koupila, kdyby jsme měli v bytě hodně sluníčka…

Dívala jsem se ti do knížky o kytkách – Péče o pokojové rostliny a tam píší, že se nemá na palmy používat lesk na listy, protože po něm hnědnou :( .

Tak bych ho raděj nepoužívala – byla by jí škoda, je fakt krásná . Peggi


Reagovat
Sany 30.03.09

[citace] Peggi píše: Ahojky, palma je to nádherná, moc se mi líbí, hned bych si ji koupila, kdyby jsme měli v bytě hodně sluníčka…

Dívala jsem se ti do knížky o kytkách – Péče o pokojové rostliny a tam píší, že se nemá na palmy používat lesk na listy, protože po něm hnědnou :( .

Tak bych ho raděj nepoužívala – byla by jí škoda, je fakt krásná . Peggi[/citace] Palmy nepotřebují hodně sluníčka, nemají rády přímé sluneční světlo. Já mam palmy v tmavém pokoji s malym oknem a rostou jak z vody :D Mam tam Yuccu a Cycas revoluta i když Cycas je kapradina ale většinou všude jí zařazují mezi palmy..


Reagovat
zaneth 30.03.09

Sati – ty koukáš na ty uklízečky na TV Barrandov , viď. Já jen potvrzuju, že slupka od banánu funguje – lesk jako blesk. :D :D


Reagovat
samkumar10090 12.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.