Diskuze

Trvalky

Lilie pěstovaní


durrman1 26.11.14

Lilie nechavate ji v zimě na zahone? stonek zastřihnout uplne u země nebo vejš a na zimu třeba zakrýt smrčím?


Reagovat
Re: durrman1 | Jolana 13 27.11.14

Lilie se nechávají na jednom místě 3–4 roky dokud pěkně kvetou, pak se vyryjí, rozeberou a přesadí, mají spoustu mladých cibulek. Já je nepřikrývám, ale když je přikryjete, nevadí. Ať se vám daří, mně přes zimu vždycky v liliích udělají paseku ty mrchy myší, takže každý rok dokupuji další, ale stejně mi nepřibývají-spíš naopak.


Reagovat
Re: Jolana 13 | Vladislav 2 29.11.14

Nejsou lilie jako lilie a když mluvíme o délce ponechání v zemi bez povšimnutí je to velice rozdílné. Maximálně ponechávám lilie na jenom místě 2 roky. Jedná se o všechny hybridy. Problém je rovněž v tom, že staré cibule se zatahují hlouběji do země a tím lépe přezimují. Na druhé straně lodyžní cibulky jsou umístěny podél lodyhy v různé výšce pod povrchem a v zimě za průměrných mrazů běžně vymrzají. Čtyří roky v zemi přežije pouze 50% původních cibulí, u hybridů OT, LO nebo LA ještě néně.


Reagovat
Re: Vladislav 2 | Jolana 13 29.11.14

Já jsem psala o liliích obecně, vím, že třeba candida má svoje zvláštnosti-pouze 1 cm zeminy nad sebou, půdu vápenitou a ještě další ohledy, je to holt královna mezi liliemi-ale je jí třeba přiznat, že si je zaslouží. Píšete, že starší cibule se zatahují do hloubky, já mám zase tu zkušenost, že kolem té staré se udělaly mladé cibulky a úplně tu starou vystrčily na povrch, nezmrzla a příště kvetla krásně. Asi záleží na zimě, na sněhu, na kterou stranu jsou vysazené, prostě-na přírodě.


Reagovat
Re: Jolana 13 | poncirus 07.03.16

Co mám dělat, lilie vykvete, příští rok je cibule menší a třetí rok zmizí. Nebo vykvete a v zemi nenajdu žádnou cibuli jen uschlý stonek od květu. díky


Reagovat
Re: poncirus | pckop 08.03.16

Jak víte, že je cibule menší? To je každý rok vybíráte? Nechte je v zemi v klidu.


Reagovat
Re: pckop | poncirus 08.03.16

Ch. těla jsem lilii na podzim přesadit a pak je dát na zimu do studeného skleníku. Jednalo se o lilie tentýž rok koupené, takkže nebyly hluboko, vytáhla jsem suchý stvol a kolem něj bylo větší množství suchých slupek. Hraboše ani krtky nemám. dík


Reagovat
Re: pckop | poncirus 08.03.16

Ještě k liliím, mám velmi vysoké lilie, odrůdu teď nevím, ale jsou žluté, ve středu červená hvězdice, velmi vonné, tak ty mám na záhoně již cca 10 let, tak u nich jak vidno cibule nezmizela. Zato u lilie Triumphator ano. dík


Reagovat
Smerinthus 13.09.15

Dobrý den. Již dva roky jsem se marně pokoušel pěstovat lilie ze semen, letos na jaře mi vyklíčil první lístek a nyní je úzký a dlouhý. Co s tím? Vím, že jsem si měl informace sehnat dříve, ale na internetu tyto informace chybí.

Děkuji za případné odpovědi.


Reagovat
feiglik 02.03.17

Dobry den. K narozeninam jsem dostala lilii v kvetinaci, ale nemam s pesrovanom zkusenosti, tak se na Vas obracim s prosbou o radu. Mam ji ponechat v puvodnim prodejnim obalu a ten dat do kveticane, nebo ji mohu presadit. Nerada bych ji tim nejak ublizila. Jak casto zalivat, aby neuhnila nebo naopak neuschla. Zatim jsem ji zalila jen 2×, ale vsimla jsem si, ze nektere zelene listky mi zacaly usychat. Hlina je vlhka, ale nevim zda dostatecne, nebo nedejboze byla prelita. Dekuji za rady a tipy.


Reagovat
tvarin 25.04.17

@feiglik jestli chcete poradím vám s LILIEMA jirka :srdce:


Reagovat
Re: tvarin | feiglik 25.04.17

@tvarin beru vas za slovo. Budu rada


Reagovat
Re: tvarin | feiglik 25.04.17

@tvarin budu rada ????


Reagovat
Anonymni 16.08.22

I saw your article well. You seem to enjoy majorsite for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.