Diskuze

Ovocné stromy

Líska turecká


Bosk 05.05.11

Dobrý den, mám asi 5letou lísku tureckou, Je to už pěkný vzrostlý stromek, ale zatím nemá žádné plody. Zajímá mě, kdy by měla začít rodit, případně jestli nemají být aspoň 2 stromy kvůli opylení. Děkuji za rady.


Reagovat
kyti5 05.05.11

zde se píše vše o ní a že plodí na tříletém dřevu :think: :think:

http://www.konev.cz/rostliny/liska/


Reagovat
BigJim 13.10.11

Turecká líska (Corylus colurna). Vysátel jsem je asi před 10 lety a zatím moc neplodily. V Bohunické nemocnice je plodící strom, pokud je mi známo tak žádný další poblíž není, a tam plodí spolehlivě.


Reagovat
jitka122 04.04.13

Dobrý den,

když jsme tureskou lísku (Corylus columna) kupovali, tak nám v zahradnictví říkali, že plodí až nejdříve v 10 letech. Na tříletém dřevě plodí klasické lísky, ale ne právě ta turecká (stromová).


Reagovat
J-Gadget 17.06.15

Jsem rada ze jsem narazila na tuto diskuzi uz mame stromek 8 let a nic, manzel ho uz chtel pokacet. Tak jeste pockame. Jinak liska turecka je jednodoma. Ma samci i samici kvety na jednom stromku, ale radili mi ze kdyz je pobliz jeste nejaka liska je lepsi uroda, ale potreba pry to neni.


Reagovat
J-Gadget 17.06.15

Tak opravdu plodi az po 10 letech tak ja ji nenecham pokacet :O)

http://www.slpkrtiny.cz/…ad/liska.pdf


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.