Diskuze

Nápady a připomínky administrátorům

Listí z ořešáku


bombastic.1 08.06.10

Mám čtyři ořešáky,každý podzim z nich stoh listí které zatím mohu pálit.Nevíte jak jinak jinak zužitkovat? Poraďte!!!!


Reagovat
Han-da 08.06.10

V určité míře, po rozsekání sekačkou se sběrným košem nebo zahradním vysavačem, drtičem, atd., se může přidávat do kompostu. Koupili jsme zahradu se starým ořešákem rostlým téměř na hranici pozemku. Více jak polovina listí naštěstí :lol: spadla na sousední pozemek bez majitelů, takže to, co bylo u nás, jsem bez problémů x let kompostovala tímto způsobem. Bohužel, pozemek získal nového majitele, tak jsme museli ořešák nechat odstranit. Množství listí ze 4 vzrostlých ořešáků vám tedy nezávidím :roll:
:http://www.casopis-green.cz/…ske-kam-s-ni


Reagovat
Jura007 08.06.10

U listí ořešáku je problém, že obsahuje tříslovinu (tanin) a určité množství zásaditých látek navrch. To nedělá na zahradě nikde dobrotu. Nejlíp shrabávat a před zimou, než začne vytrvale pršet, odstranit z pozemku. Způsoby jsou různé…


Reagovat
jahulka 08.06.10

My máme na zahradě podobný problém s listím z dubů. Také se špatně rozkládá. Navíc duby pouští listí mnohdy až na vánoce. Za plotem, na kraji lesa vytváříme takovou rádoby ekologickou hromadu z listí a ořezaných větví a přes zimu se nám tam ukrývají srnky a na jaře tam hnízdí ptáci. Jinak trochu podrcených ořešákových listů bych do kompostu dala nebo se doporučuje ho rovnou zarýt do záhonu, to si ovšem v praxi dost nedokážu představit. Ale snad je to proti krtkům – to jsem jen zaslechla.


Reagovat
Anonymni 15.06.23

I really like this new version, with many very nice features. if you have time visit: retro bowl unblocked


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.