Diskuze

Drobné ovoce

Maliny - jak se o ně starat?


Dominik Mik 12.06.13

Dobrý den, zakládám téma pro maliny. Kvůli jejich pěstování. Zajímalo bz mě jak je hnojit, kde udělat jejich stanoviště a hlavně jejich střih.
:?:


Reagovat
mína77 20.06.13

Tak já na maliny kupuji hnojivo granulované na Jahody a drobné ovoce a hnojim podle návodu, tedy ne vždy 100%. Jestli máš klasické maliny, které plodí na dvouletých výhoncích tak já po úrodě, tedy někdy během července, srpna, když odplodí ostříhám tyto výhony asi 10 cm nad zemí. Už od jara lezou nové výhony, které necháš bez střihu a ty budou plodit další rok a tak to jde pořád dokola. Jinak maliny myslím chtějí spíš sluníčko. Já je mám na místě kde na ně svítí od rána do večera.


Reagovat
zhbobo 20.06.13

Já již maliny pěstuji 37 let, po sklizni vystříhám všechny odplozené výhony a na jaře mladé zkrátím asi o 20% tím se více rozvětvý jinak hnojím MPK. :think: :potlesk:


Reagovat
Dominik Mik 20.06.13

Děkuji moc.Tak já to zkusím. Maliny pěstujeme 15 let s ostatními z rodiny a ještě k tomu špatně. :lol: :lol: :lol: :D :D :D


Reagovat
ivaob 28.07.13

Mám maliny na jednom místě asi 15 let. Chtějí sluníčko a vodu! Při nasazování, růstu a zrání plodů hodně vody. Plody krásně nalijí a jsou pak obrovské! Hnojím vždy na jaře a za odměnu na podzim, hnojivem na jahody /nebo maliny a ostružiny/ s rohovinou /viz. obrázek/. Letos jsem měla z plochy cca. 2 × 2 m 13 kg malin.


Reagovat
Re: ivaob | julisek 08.10.13

Ahoj, kdyby tady byl někdo, kdo by chtěl koupit sazeničky malin, tak můžete napsat. Viz inzerát v sekci Bazar (nahoře na liště) :)


Reagovat
Re: ivaob | durrman1 09.11.14

[citace] @ivaob píše: Mám maliny na jednom místě asi 15 let. Chtějí sluníčko a vodu! Při nasazování, růstu a zrání plodů hodně vody. Plody krásně nalijí a jsou pak obrovské! Hnojím vždy na jaře a za odměnu na podzim, hnojivem na jahody /nebo maliny a ostružiny/ s rohovinou /viz. obrázek/. Letos jsem měla z plochy cca. 2 × 2 m 13 kg malin. [/citace]


Reagovat
sten1 13.11.13

Hnojím pouze vlastním kompostem 1× za 2roky a malin mám tolik, že se mi je nechce někdy už i sbírat :mavam:


Reagovat
Re: sten1 | TereziaB 02.07.15

[citace] @sten1 píše: Hnojím pouze vlastním kompostem 1× za 2roky a malin mám tolik, že se mi je nechce někdy už i sbírat :mavam: [/citace] My to máme úplně stejně :D hlavně pořádně zalívat..


Reagovat
durrman1 09.11.14

Mate nekdo žlute maliny? ak jste s nima spokojeni chci si je pořidit jak daleko od sebe je mam sazet? Chci připravit zahom na louce mužu přidat lonsky hnuj?


Reagovat
Re: durrman1 | Evina Kop. 06.06.15

Žluté nebo červené, je jedno, jak daleko je dáte od sebe, vytvoří odnože a rozlézají se do šířky, mají-li pro to podmínky. Někdo si myslí, že je to plevel, co roste sám. Není to pravda. Okopávám je, zalévám a zbavuji plevele, který dusí mladé rostlinky, co budou plodit příští rok. Vedle měl soused hned za plotem stejné podmínky a protože s nimi nic nedělá, tak mu zmizely. A taky je asi nemá tak rád jako my.


Reagovat
Re: Evina Kop. | durrman1 07.06.15

[citace] @evina Kop. píše: Žluté nebo červené, je jedno, jak daleko je dáte od sebe, vytvoří odnože a rozlézají se do šířky, mají-li pro to podmínky. Někdo si myslí, že je to plevel, co roste sám. Není to pravda. Okopávám je, zalévám a zbavuji plevele, který dusí mladé rostlinky, co budou plodit příští rok. Vedle měl soused hned za plotem stejné podmínky a protože s nimi nic nedělá, tak mu zmizely. A taky je asi nemá tak rád jako my. [/citace]


Reagovat
Re: durrman1 | durrman1 07.06.15

[citace] @durrman1 píše:

[/citace] čím je přihnojujete?


Reagovat
Sabina12 17.02.17

Hnojím Kristalonem 1× 3 týdny a spokojenost. On je to takový plevel :) Jen co mě zaujalo, tak na http://homezin.cz/…rovat-maliny jsem četla, že by se maliny měly průběžně prostříhávat. U mladších maliníků by se měli odřezat všechny odplozené stonky a ty nové se všechny mohou nechat. Ale v případě staršího maliníku, by se mělo nechat pouze 10 prutů na jeden malinovník a ostatní odřezat.


Reagovat
Anonymni 05.03.23

já mám malinu teprve od loňského roku, takže jsem s ní ještě nic nedělala. Dostala jsem odnož od mamky, tak doufám, že už bude letos plodit :-) . Akorát jsem si našla před zimou článek jak zazimovat maliny , tak doufám, že jsem udělala všechno správně a že mi malina nevymrzla. I když letošní zima byla hodně mírná.


Reagovat
Anonymni 24.06.23

918kiss Online slot game website There is also a team of experts to take care of you 24 hours 918kiss a day, no matter what problems you have. You can come and ask our moderators at any time.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.