Diskuze

Plevele

Malý průzkum - použití ROUNDUPU


Jura007 09.07.10

Dobrý večer vespolek,

protože se mezi zahrádkáři samouky často skloňuje slovo ROUNDUP, ale málokdo ho umí použít ideálně, zakládám tuto diskusi. Pokud jste ROUNDUP letos použili, zkuste popsat, za jakých podmínek (včetně naznačení stavu vzdušné vlhkosti a teploty vzduchu…) a s jakým výsledkem. Myslím, že při větším počtu příspěvků se nám tady začne rýsovat cosi užitečného…


Reagovat
Re: Jura007 | Niki9 05.11.13

Roundup(účinná látka glyfosfát)je totální9 herbicid a nerozkládá se!! Do těla se dostává vdechnutím, dotykem. Tak jak působí na rostlinné buňky, tak působí i na lidské! a to v mnohem menších koncentracích než je zemědělské použití!! S deštěm se dostává do půdy a pitné vody!!


Reagovat
Re: Jura007 | Lenka 1963 04.09.14

Místo zkušeností mým prvním s prvním použitím jsem opět zděšená. Pít nemůžu, jíst nemůžu ani dýchat nemůžu. Ve všem něco škodlivého je. Chápu že musíme chránit životní prostředí ale kdo ochrání nás?? Tak asi vše s mírou, nepřehánět a jdu na tu zahradu :kytka:


Reagovat
Loan 10.07.10

Vyzkoušela jsem ho letos prvně. Ředění asi 40ml/1l , ale jen co jsem to postříkala, začalo malinko pršet. Následující dny byli slunné. Asi do týdne všechno zežloutlo.


Reagovat
enasus 11.07.10

Dobrý den,

Roundup jsem letos použila poprvé. Budujeme zahradu po stavbě rodinného domu. Na ploše se vyskytuje hlavně pýr…a i další druhy plevele. Ředím do 5 litrové nádoby cca 1,5 dcl Roundupu biaktiv. Od jara co jsem stříkala zatím všechno vyšlo, že nepršelo ani po aplikaci. Výsledek byl vidět do cca po 7 dnech.


Reagovat
neeve 15.09.10

Také jsem ho letos použila, mezi spáry u dlažebních kostek a taky kde co prorůstalo. Všude zafungoval. Jen od sousedu k nám prorůstá jakási hnusná plazivá, pichlavá mrcha, která je snad nezničitelná :twisted:


Reagovat
bombastic.1 17.09.10

Roundupem jsem celkem spokojený,ředím dle návodu a zklamal jen jednou…a to chtěl jsem zlikvidovat Škumpu.K smíchu jo??? Dnes to vím taky,tu nezlikviduje ani hraboš. :lol:


Reagovat
chuanitka 20.09.10

Používám. Naředím dle návodu, stříkám za bezvětří, dopoledne, za slunného počasí, aby ho nespláchl déšť. Nefunguje mi na zbytky růží, které potřebuju dostat ze záhonu a na keře typu šípky atp. Subjektivně mi připadá, že líp funguje na jaře, ale možná je to jen pocit :nevim:


Reagovat
monsanto 20.04.12

Nepoužívejte Roundup!!!!

Roundup je v obchodech pro zahrádkáře všudypřítomný, halasně vychvalovaný, jak je bezpečný a dokonale biologicky odbouratelný. Běžní lidé tomu naprosto věří …

Přitom existují vědecké studie dokazující, že Roundup působí obrovské, možná nezvratné škody na životním prostředí … Studie dokazují, že Roundup: . Kontaminuje pitnou vodu. . Poškozuje DNA. . Způsobuje neplodnost. . Je karcinogenní. . Ničí buňky ledvin. . Působí vrozené defekty novorozenců. . Nachází se ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu. . Umožňuje vznik superplevelů. . Při vdechování ničí buňky krku a plic.

Je rozdíl mezi registrovaným složením a prodávanými směsmi!

V r. 1996 bylo Monsanto obviněno z falešné a zavádějící reklamy na glyfosfátové produkty, a žalováno státem New York. V listopadu 2009 bylo ve Francii obviněno Monsanto z toho, že v Roundupu používá chemikálií, které nebyly uvedeny v registraci, a Francie žádala odstranění těchto produktů z trhu.Nejvyšší soud ve Francii rozhodl v r. 2009, že Monsanto lže ohledně bezpečnosti svého herbicidu Roundup… http://naturalsociety.com/…-dna-damage/


Reagovat
bombastic.1 20.04.12

Vážení takových to studií jsem četl mnoho.Víte že když místo skla budete používat folii tak hlávkový salát a okurky obsahují ná jen karcinogeny ale i nemrznoucí směs,Určité hnojiva v kořenové zelenině zvedá hladinu dusičňanu což může závažně poškodit lidské zdraví a vytváří se tam také plísně které oslabují imunitu a vyvolávají alergie.A takto bychom mohli pokračovat.Pokud Roudups nelejete do studně nepřidáváte ho do guláše a používáte ochrané pomůcky dle návodu tak by se nemělo nic stát.Je pravdou že toto není zrovne nejekologičtějčí a zdravé řešení ale je co znám nejúčinější.To bychom nemohli ani připálený vuřt na grilu protože ten je suprkarinogen­.Myslím si že jde o obchodní boj,kterých tu je mraky jako např.kuřecí maso,pangas atd.


Reagovat
buliznik 20.04.12

bombastic.1-souhlasím! : :cert: :mavam:


Reagovat
anonym123456 20.06.12

Lidi neblázněte zjistěte si informace o firmě MONSATO to je to největší svinstvo a dovolím si říct – na světě – tady máte co dělá roundup jsou to ověřené klinické studie

Studie dokazují, že Roundup:

Kontaminuje pitnou vodu.
Poškozuje DNA.
Způsobuje neplodnost.
Je karcinogenní a neurotoxický.
Ničí buňky ledvin.
Působí vrozené defekty novorozenců.
Nachází se ve všech zkoumaných vzorcích moči v Německu.
Umožňuje vznik superplevelů.
Při vdechování ničí buňky krku a plic.


Reagovat
anonym123456 20.06.12

A ten kdo říká, že je to konkurenční boj tak se velice plete. Protože kam firma Monsato vleze tam jsou stávky, demonstrace a boj za to, aby je vláda vyprala nejrychleji co to dá. Jak říkám zjistěte si informace pač tam kde má firma Monsato dveře otevřený tam zůstane jenom zkáza. Proč myslíte, že umíraj včely? No díky genetickým zásahům do genů kukuřice a jiných. Tu včelu to prostě položí!! Otevřete oči…


Reagovat
anonimni zena 04.09.13

Mezi zemědělci, co dělaj na vlastním neznám nikoho, kdo by si tim zasíral pole. Kdo si to aplikuje na rostliny na vlastní zahradě, ten si to zanáší i do vlastní studně. Efekt je sice bezpracnost. Je to totální herbicid, tzn. likviduje všechno (o což asi u likvidace trávy mezi dlažebními kostkami jde). Stejně je to jen dočasné. Já bych si to tedy na zahradu nedala, zvlášť tam kde pobíhají děti. Taky kdo má rád med, by mohl myslet dál než jen na svoje pohodlí a vykašlat se na to.


Reagovat
Chemar 11.02.14

Zajímavé je, že rádoby znalci si berou „do huby“ pouze Monsanto a Roundup. Přitom na trhu je glyfosátů mnohem víc. Porč renovované zahraniční ústavy se stejným zájmem netestují třeba čínské producenty glyfosátových přípravků? Není to zajímavé…


Reagovat
Re: Chemar | Jack the One 16.07.14

Protože Roundup od společnosti Monstanto je nejvíce rozšířeným herbicidem na světě. Tudíž, používá-li ho většina populace, je logické, že se výzkumy zaměřují právě na tento produkt od této společnosti. Takže Chemare, není to zajímavé, je to logické :-)


Reagovat
poncirus 08.03.16

Také jsem ho použila, nepomohl proti bršlici, břečťanu a dalším plevelům. Sice listy zežloutly, kořeny evidentně nezasáhl, protože vše opět obrazilo. Stříkala jsem 3×. Už ho nepoužiji, je toxický pro vodní živočichy, nechci si zlikvidovat čolky.


Reagovat
pucek 08.03.16

Já loni použila Dominátor na plevel mezi dlaždicemi a dobrý. A pak na takový plevel v trávníku, dělá růžici z listů, utlačuje trávu a žlutě kvete. Má kořen skoro jak pampeliška. Postříkala jsem jednotlivé rostliny a za 3 dny bylo po nich.


Reagovat
kito 09.06.16

Co udělá Roundup s jehlič%nany (tisy)


Reagovat
o.pasir 20.07.16

Problém je, že svinstva všude kolem nás stále přibývá už od prvních hutních a chemických pokusů o výrobu materiálů, odlišných od těch běžně dostupných v přírodě. A to už je pěkných pár tisíc let. Totéž platí o vzniku zemědělské výroby a domestikaci hospodářských zvířat. Průmyslová revoluce a kapitalismus to pouze dovedly na úroveň, která vážně ohrožuje současnou podobu života na naší planetě. Lidé ať se klidně sami vytráví do posledního kusu, ale jak k tomu přijdou zvířata a rostliny? Ty žádné jedy nevymýšlí a do přírody nevypouští. Takže milí ekologové, do ručiček motyčku a plevel pěkně ručně, jako před sto lety! Mezi dlažbou vydloubat nožíkem, keře ořezat, kořeny vykopat a pak všechno spálit! A to není ironie! Dokud budou lidé líní pracovat, tak půjdou stále na odbyt nejrůznější sračka, které lidem „ulehčují“ a „usnadňují“ práci. A zbavují je taky často odpovědnosti za ohlídání si životně důležitých věcí. Je Roundup nějak odlišný od antikoncepce? Nebo přípravky na hubnutí, vitamínové doplňky? Prací prášky, mýdla, desinfekce? Je to vše o tom jediném: „Nemyslete, nestarejte se, nedělejte – my se postaráme za vás. Nejrůznějšími zázračnými prostředky. Stačí, když nám jenom pěkně zaplatíte a máte po starostech!“ To je podstata vytváření poptávky po něčem, co nikdy nikdo nepotřeboval, protože lidi pracovali a starali se o sebe, své zdraví, svůj život sami. Jistě, je spousta opravdu užitečných vynálezů – třeba léky. Ale zase jen ty léky opravdu potřebné, ne ty milióny preparátů na kdeco, které mají jediný význam – přinášejí obrovské zisky, bez ohledu na vedlejší škodlivé účinky, kterými ničí lidstvo. Roundup je jen miničástečka celého systému. Bohužel. Čímž ho ale rozhodně nemíním podporovat. Ael měli bychom se všichni postavit i proti všemu dalšímu svinstvu, které námj ničí životy. To chce ale trochu vlastní odpovědnosti a taky námahy!


Reagovat
pucek 21.07.16

Něco na tom je…


Reagovat
utlacuje 26.09.16

@pucek … dělá růžici z listů, utlačuje trávu a žlutě kvete. Má kořen skoro jak pampeliška Můžete mi prosím někdo napsat o jakou rostlinu se jedná? Pravidelně natíraný roundap štětečkem do středu rostliny omezí pouze na čas… *** Děkuji

[male]Edit admin – osobní údaje[/male]


Reagovat
Re: utlacuje | pucek 26.09.16

Zkusím ji najít. Mě se už vůbec neukázala, ale mám obavy z příštího roku, u souseda je a tak se určitě něco vysemenilo.


Reagovat
Re: pucek | pucek 29.09.16

Myslím, že je to tohle http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?…


Reagovat
Re: utlacuje | Anonymni 31.05.22

… myslím, ž se jedná o jestřábník …


Reagovat
Anonymni 14.07.18

Používám hlavně na zatírání pařízků z právě uřízlého porostu v ředění 1:1 a funguje skvěle. Ušetří to spoustu práce s vykopáváním. Zlikvidoval i ostružiny které jsem bezúspěšně vykopával několik let. Mám s ním zvláštní zkušenost, když jsem ho použil poprvně tak se mi zbláznil a začal růst zub moudrosti, že by náhoda…? Pokud Monsato zatajuje informace o škodlivosti pro lidské zdraví, tak bych se tomu nedivil a nemůžu s tím souhlasit. S tím že vyvíjí geneticky modifikované plodiny odolné Roundupu vůbec nesouhlasím. Pronajímám pole a geneticky modifikované plodiny na něm nechci, včetně kukuřice. Zkoušel jsem levnější totální herbicid Kaput a v dvojnásobné maximální koncentraci nefungoval tak dobře jako Roundup. Mám náletové dřeviny, hlavně duby na louce mnohokrát již seseknuté s dobře vyvinutým kořenovým systémem a ty mi postřik na listy nezlikviduje, pomazání sestříhnutého kmínku ano.


Reagovat
Anonymni 31.08.18

Zajímalo by mě když ho můj otec použil jak dlouho to zůstane v té hlíně? bude na ní ještě možné pěstovat?


Reagovat
Anonymni 20.09.22

Roundup už nepoužíváme několik let. Zjistili jsme, že nám díky tomu naopak odešlo hodně zdravých rostlin a ty špatné a nepotřebné nám zůstaly. A to rozhodně nebylo cílem, naopak. Místo toho, abychom bojovali chemií, tak bojujeme vodou. Používáme kapkovou závlahu už několik let a je to moc dobrá věc.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.