Diskuze

Pokojové rostliny

Mech po stranách v květináči u orchidejí


Pajulala 05.10.15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem začátečnice s pěstování orchidejí. Objevila jsem mech po stranách v květináči. Prosím o radu, jak ho odstranit. Děkují moc za odpověď.


Reagovat
Lussi12344 05.10.15

Asi bych přes zimu omezila zalivku, jak často zalévate? Me se to také stalo jinak ten mech nevadí.


Reagovat
Pajulala 07.10.15

To jsem ráda, že ten mech nevadí. Zalévám jednou za týden.


Reagovat
Re: Pajulala | Lussi12344 07.10.15

***.cz

Editace adminem 22.10.2015 – odstranění odkazu


Reagovat
Lussi12344 07.10.15

Tato řasa je neškodná a vaší orchideji nijak neubližuje. Nicméně značí, že zaléváte příliš často a substrát nestačí prosychat, což sice skvěle svědčí řase, nicméně kořeny orchideje ohrožuje hnilobou. Pokud se vám tedy tato řasa začne v květináči tvořit, prodlužte dobu mezi jednotlivými zálivkami tak, aby substrát vždy důkladně proschnul. Proctete si tuto stranku mě pomohla také jako začátečníci ***

Editace adminem 22.10.2015 – odstranění odkazu


Reagovat
Anonymni 29.01.21

Já si třeba upřímně myslím, že takový mech nemusí být vždycky nutně na škodu. Pokud se podíváte třeba zde na tyto stránky – https://www.firemnikrabicky.cz/mechove-obrazy/ , tak zjistíte, že mech spousta lidí už využívá jako „kreativní“ pomůcku a tvoří z něho obrazy… To by vás opravdu, ale opravdu nenapadlo, co ?:)


Reagovat
Anonymni 20.03.22

Když jsem u sebe v květináčích narazila na mechové okraje, vnuklo mi to nápad si tím mechem vyzdobit i pergolu. Ale říkala jsem si, že by s tím byla spousta práce a navíc kdo ví, jaký by z toho vyšel výsledek. Řekla bych, že jsem přišla na kompromis, když jsem si koupila mechové hodiny . Mechové hodiny kulaté mi přišly lepší, než ty obdélníkové, ale záleží samozřejmě na preferenci a typu vaší pergoly.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.