Diskuze

Balkonové rostliny

Mini durman Acnistus Austrális


Miloslava Valinová 14.09.12

Mini durman se pěstuje stejně snadno jako klasický velkokvětý durman. Zahradnictví Valinová


Reagovat
Re: Miloslava Valinová | pucek 15.09.12

Fotky jsou krásné, doufám, že příští rok si to rozmyslí a pokvete :roll:


Reagovat
Re: Miloslava Valinová | jarka 5 19.09.12

No ty jsou nádherné :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
Miloslava Valinová 15.09.12

Dobrý večer, pokud již mini durman máte a máte sklep na brambory, bez problémů se přechová. Ve sklepě je teplota okolo 8–10 stunů, 3–4× za zimu se zalije, shodí listy a na jaro duben -květen podle počasí se přesedí o 3–4cm většího květináče a než nasadí listy nejdříve vystrčí květy. Po přesazení za 3.týdny přihnojíme hnojivem na kvetoucí květiny. Durman pěstujeme na sluníčku vynášíme ho až po ledových mužích-nesmí přejít mrazem NEPŘEMOKŘIT. A je také jedovatý.www.zah­radnictvi-valinova.cz


Reagovat
Miloslava Valinová 15.09.12

Dobrý večer, pokud již mini durman máte a máte sklep na brambory, bez problémů se přechová. Ve sklepě je teplota okolo 8–10 stunů, 3–4× za zimu se zalije, shodí listy a na jaro duben -květen podle počasí se přesedí o 3–4cm většího květináče a než nasadí listy nejdříve vystrčí květy. Po přesazení za 3.týdny přihnojíme hnojivem na kvetoucí květiny. Durman pěstujeme na sluníčku vynášíme ho až po ledových mužích-nesmí přejít mrazem NEPŘEMOKŘIT. A je také jedovatý.www.zah­radnictvi-valinova.cz


Reagovat
pucek 26.04.13

Ale zas nevím, jestli pokvete, protože ještě než jsem ho vyndala ze sklepa, už měl narašené listy. Zatím ho mám ve skleníčku, kdyby nedejbože :evil: přišel mráz, ještě ho schovám.


Reagovat
jarka 5 26.04.13

Dobrý den, durman mi přezimoval na chodbě, má pár listů. Teď jsem ho přesadila, mám ho sestříhnout? Díky za odpověď… :think:


Reagovat
pucek 17.07.13

Má hodně listů a málo květů. Asi dělám něco špatně. Zalévat moc nechce?


Reagovat
Miloslava Valinova 13.01.16

Posílám nové foto. Zahradnictví Valinová


Reagovat
Miloslava Valinova 13.01.16

Jak kvetly durmánky ráda poradím. Zahradnictví Valinová


Reagovat
pucek 13.01.16

Loni pár kvítků vyrašilo ještě před listy ve sklepě. Přes léto opět pár kvítků. Asi ho na jaře ostřihám a vystřihám tenké větvičky. Nebo mi poradíte ještě neco? :kytka:


Reagovat
Re: pucek | pckop 13.01.16

Taky jsem měl minidurman. Když jsem po dvou letech usoudil, že to není zase tak pěkné, aby zabíral místo, nechal jsem jej na podzim venku. Už není.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.