Diskuze

Balkonové rostliny

Mnoho slunce na balkonu


ener 20.02.11

Dobrý den,potřebuji poradit. Na náš balkon v 9.patře svítí sluníčko od 13.30 až do doby kdy zapadne,taky je tam dost větrno.Dokážete nám poradit ohledně výběru balkonovek?Za všechny rady a odpovědi mnohokrát děkuji.


Reagovat
Re: ener | iqponik 10.05.12

zkuste gazánie opravdu vděčné a kvetou do podzima jen když nesvítí sluníčko mají květy uzavřené,,,,


Reagovat
Re: iqponik | MarkyM 29.05.12

Ahoj, kolik lobelek mám dát do 60cm truhlíku?


Reagovat
Re: MarkyM | kyti5 29.05.12

to je různé -každý to děláme jinak .....já bych dala 4 –5 ks většinou střídám bílou modrou bílou modrou a vypadá to pěkně


Reagovat
Re: ener | Anonymni 14.05.20

My máme taky terasu v posledním patře, v létě je to tam často k nevydržení pro nás i pro kytky. Koupili jsme si ale velký půlkruhový slunečník, který nezabírá moc místa, ale zastíní poměrně velkou plochu. Byl to jeden z těchto, ale v černé barvě: http://www.diten.cz/953-slunecniky Většinou ho v létě máme otevřený 24/7. Ohledně té větrnosti – možná by to chtělo přidat zábrany k zábradlí, co třeba vertikální truhlíky z palet?


Reagovat
Bábina 26.02.11

Jsem na tom stejně .Mám jižní byt a v nejvyšším patře,taže i vítr.Přistiňuji markýzou a pokud je to málo,tak slunečníkem.Ale už se mi podažilo něco spálit.Pokud je předprseň balkonu plná a dělá stín jako u mně,dávám choulostivější byliny tam.Jinak pěstovat pře léto jen snad pouštní vegetaci.


Reagovat
rekostyl 07.03.11

Potřebujete provést rekonstrukci bytu či domu? Provádíme rekonstrukce bytového jádra a bytů na míru.


Reagovat
Qeta 10.03.11

Zkus kosmatce, vydrzí hodne. Mám je kazdý rok na stresní terase, kde pálí celý den. Kvetou az do zárí, stací jen odstipovat uvadlé kvety a dostatecne zalévat.


Reagovat
buliznik 10.03.11

Zkus afrikány-ty vydrží všechno,nebo drobné kopretinky,já mám na balkoně slunce od rána do pozdního odpoledne a kvetou mi do podzimu,ale zalévám ráno i večer. :palec:


Reagovat
Mysicka31 25.04.11

Mám od loňska vyzkoušené Lobelky, ty byly bezvadný, tak je dám letos znovu :-) a pak jsem měla nějaký žluto-oranžový, ale nepamatuji si jak se jmenovali a nemůžu to nikde najít :-( Dávám fotku jak vypadají, kdyby někdo věděl co je to zač :-) semínka měli jako pampelišky :lol: no, ale koupila jsem nějaký Dvojlístek nebo jak se to jmenuje, píšou tam že to je na přímé slunce, tak uvidíme… :roll:


Reagovat
buliznik 25.04.11

já mám s lobelkami opačnou zkušenost,jeden rok jsem je dala na balkon-slunce tam svítí skoro celý den a za krátký čas byly jak prašivé,po poradě s odborníkem je dávám do polostínu a paráda. :palec:


Reagovat
kyti5 25.04.11

Pro Mysicku 31-Jsou to gazánie, chtějí plné slunce ,nejlépe celodenně, jinak se zavírají a nekvetou. Lobelky mi kvetou krásně i na slunci mám to tu na jižní stranu, takže celý den pařák
:-D :-D já mám nejlepší zkušenost s pelargoniemi převislými ty jsou na slunce nejlepší


Reagovat
Mysicka31 25.04.11

Kyti, díky za info :-D Už mám zasazená semínka těch Dvoutvárek, koukala jsem jak se jmenují, už začínají vylézat, tak jsem na ně zvědavá, do truhlíků je dám až tak za 2 týdny :-) My ten balkon máme na JJZ, takže slunce tak od 12 až do západu… a loni mi ty lobelky fakt šli krásně, ani neuschli když jsme byli týden pryč :-) teda trochu jo, ale ostřihala jsem je a do týdne zase byli plné truhlíky :palec:


Reagovat
kyti5 26.04.11

Tak se budu těšit na fotečky- jak ti to pěkně roste. Také si zase lobelky letos pořídím , mají je u nás bílé ,modré a fialové tak to namíchám :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Mysicka31 26.04.11

Wow, sem ani nevěděla že mají tolik barev já myslela že jsou jen ty modro-fialové nebo jaká je to barva… taková modrá s nádechem do fialova… je fakt že ty co jsem sázela letos mají na pytlíku fialovou barvu, ale mmyslím že tam nic o barvě psaný není, nevim, budu se muset podívat na pytlík… Kiti, asi budeš vědět co to znamená to jak píšou na pytlíkách že rostliny pikýrujeme… našla jsem že je to přesazování nebo něco takového, ale píšou tam že se pikýrují od-do a že se vysazují od-do… to je mám jako zasýt, pak několikrát přesadit a po cca měsíci dát teprve do truhlíků? To přeci nedává smysl, ne? Až mi ještě povyrostou a sazeničky budou větší, tak je dám rovnou do truhlíků… To by mělo stačit, ne? Až teda bude venku tepleji i v noci, přijde mi ještě dost chladno…


Reagovat
kyti5 26.04.11

To pikýrování se dělá z toho důvodu, aby sazenice zesílily a měly pěkný kořenový bal ,proto se přesazují jednou a pak znovu ,to proto,že pěkně v těch květníčkách prokoření.Kdybys je dala hned do truhlíků déle by trvalo než si ty kořeny utvoří. Záleží na tobě-hlavně je nedávej hustě jestli je budeš hned dávat do truhlíků . Abych se ti přiznala tak málo co pěstuji ze semen. Jen jsem nyní pikýrovala feferonky a pak je zase přesadím do větších květníků.


Reagovat
Mysicka31 26.04.11

Aha, takže bude lepší je dát napřed do květináčků a ne rovnou do truhlíků abych je měla dřív krásnější, tak pak mi to už dává smysl :palec: díky moc za vysvětlení :-D to bude mít manžel radost až vyrazím nakoupit alespoň 15 květináčků :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: teď mám klíčící semínka v těch obalech od vajíček :roll: na zalévání a místo je to pro mě nejjednodušší :lol:


Reagovat
kyti5 27.04.11

Kup si malé stojí pár korun škoda, že nejsi blíž mám jich tu hromady ze sazenic ,které kupuji.


Reagovat
Magdalenka73 28.04.11

Tohle je jedna rostlinka lobelky(foceno v listopadu),kvetla až do mrazu. A jak už někdo psal,když už nevypadá moc hezky, sestříhnu a za chvíli znovu krásně kvete. Měla jsem je na oknech, kam praží od cca 13 hod. do večera.


Reagovat
kyti5 28.04.11

Je překrásná, :palec: já mám stejné zkušenosti, krásně znovu obrazí. Tak ať ti to krásně roste :potlesk:


Reagovat
Mysicka31 30.04.11

Kyti vidíš, možná tu někde vyhrabu ty z loňska, to mě ani nenapadlo :-D sem s tím setím začla nějak pozdě, sousedi už mají osázené truhlíky a já ještě nevyhrabala loňská košťata :oops: tak je alespoň využijeme dneska při čarodkách :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dneska už se ale na to fakt nedostanu, musim odpoledne malou provětrat někde na procházce nebo na hřišti, balkon je na to přeci jen trochu malý…


Reagovat
kyti5 30.04.11

ono není zmeškáno, já také teprve sázela/ viz fotodeníček /Tak ať ti to pěkně roste :palec:


Reagovat
Mysicka31 30.04.11

Díky moc :-) tobě také :wink:


Reagovat
Bábina 09.05.11

Mám oba balkony na jih.A na jednom pěstuji v truhlíkách muškáty.Druhý balkon je takříkajíc pracovní a tam pěstuji byliny.Muškáty si i za vedra vedou dobře a bylinky co slunce moc nemusí přistíňuji slunečníkem.Větší problém je ,že bydlím ve 12 patře a tam je stále větérek,Tak muškáty pěstuji nepřevyslé a dávám je do balkonu,ne ven.Přední strana balkonu,na které mám truhlíky zavěšené,trochu půdu stíní před vysušením během dne.


Reagovat
kyti5 09.05.11

Ano ,mě se také nejvíc osvědčily právě muškáty, umějí si s vodou hospodařit. :palec:


Reagovat
Qeta 20.10.11

Ahoj po letosn´m l´te. Tak muskáty, afrikánky a kosmatce paráda. Lobelku jsem letos dala do polostínu a jeste ted ji mám krásne modrou. Chci se zeptat na hortenzie. Z terasy vidím na protejsi vetsí slunny balkon a loni i letos maji na prímeém slunku hortensii a nedávají to ani na zimu pryc. Co by to mohlo být za druh? neznáte to nekdo? Jeste dotaz na bábinu. Prosím, mám dát rozmarýn uz dovnitr? A co salvej? :cry:


Reagovat
ener 27.10.11

lidičky tak jsem vsadil na afrikány přežily ,byly moc hezké díky za radu :potlesk:


Reagovat
kyti5 27.10.11

afrikány jsou fakt moc vděčné a ještě odpuzují mouchy

tak to je dobře , že vám dělaly radost :lol: :lol: :lol:


Reagovat
emilka12 19.11.11

NELEPŠI JSOU PNOUCÍ MUŠKÁTY A SKUS OLOBENEC,DRUHY NAZEV PLUMBAGO JE TO BLEDĚMODRA KYTKA.NAJDES NA INTERNETU


Reagovat
emilka12 19.11.11

OPRAVA-OLOVĚNEC.OMLOUVÁM SE


Reagovat
Velvet 18.03.12

Rok co rok pěstuji pnoucí muškáty a kaktusy.


Reagovat
ondrasikova.jarka 19.08.12

Já mám osázené lantánou letos prvně už od dubna hodně kvetou jsou žluté a červené ale potřebují hodně vody žluté nemají chybu, zkuste 1 rostlinku a pak uvidíte já si budu lantánu řízkovat i do dvora za tu nadheru mě to stojí hezký den


Reagovat
ondrasikova.jarka 19.08.12

Mnoho slunce na balkoně, tak tohle je ta žlutá lantána první a pokusna a ještě od dubna neodkvetla už to vidím na dvoře žlutou a všude a mam i semínka posbírané, ale první zkusím řízkovat hezký den


Reagovat
Anonymni 03.07.19

V naší restauraci máme malou terasu, kde si zákazníci mohou posedět na čerstvém vzuduchu. Chtěl jsem vyměnit ty nevábné reklamní slunečníky za něco vkusnějšího, a tak jsem pár moc pěkných slunečníků koupil přes http://www.dublino.cz/


Reagovat
Anonymni 25.11.19

Taky mohu doporučit kosmatce. Vydrží opravdu hodně a těch barev existuje neuvěřitelné množství:

https://garlo.cz/kosmatec/k


Reagovat
Anonymni 25.05.20

My nedávno taky řešili problém s tím, že nám přes léto příliš svítí na terasu. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme si tam pořídili markýzu z http://www.markyzy-na-terasu.cz/ Musím říct, že to funguje skvěle. Navíc to ani nebylo tak drahé.


Reagovat
Anonymni 16.03.21

Řešili jsme regulaci slunce na balkoně, když jsme tam chtěli pěstovat cbd, což je vlastně konopí, ve kterém nejsou ty látky jako v marihuaně, ale dají se z něj dělat oleje. Původně jsme to chtěli řešit markýzou a pomalu jsme kvůli tomu přestavovali dům. Nakonec jsme se na to vykašlali a vyřešili to tím, že jsme si produkty začali kupovat u firmy cibdol tady https://www.cibdol.cz/cbd-produkty … Ale jinak je dobré se Sluncem počítat už při stavbě. Případně to tedy opravdu řešit nějakou markýzou nebo přístřeškem. Jiná možnost asi není.


Reagovat
Anonymni 15.06.21

Také jsme měli dosti podobný problém se sluníčkem. Máme totiž byt na západ a vždycky takto přes léto, tam začalo ,,pražit" slunko kolem 12 a třeba do 8/9 hod večer. No otrava :D tak jsme hledali, co je za možnosti. Neměli jsme normální balkon, jen okénka před dveřmi nebo jak to říci :D nakonec jsme si nechali udělat skleněné zábradlí od: https://www.kovovyroba-zabrana.cz/…na-zabradli/ byla to speciální zakázka, ale máme sklo, přes které krásně vidíme my, ale z druhé strany pohlcuje záření ze slunce, takže tam nemáme takové vedro :D


Reagovat
Anonymni 22.09.21

Jo, tak to my jsme si třeba u nás na balkoně chtěli také vypěstovat nějaké ty květinky, ale moc se nám to nepodařilo… Také jsme si tam chtěli nechat udělat konopí, abychom si z toho mohli dělat domácí cbd, ale ani to nevyšlo, tak si ho pořizujeme odsud zde – https://www.cibdol.cz/cbd-olej v podobě cbd oleje a je to paráda :)


Reagovat
Anonymni 21.06.22

Ideal Call Girls in Lahore for the perfect Exotic Pleasure. Lahore escort Girls Our VIP Lahore escorts are too appealing models who are seeking for those kinds of men who need sexual joy in their life. Out Call Girls So we are here to make this work out as expected and to satisfy your sexual necessities and wants. visit our website:- https://oobbenlahore.com/


Reagovat
Anonymni 21.06.22

We have exceptionally expert and high profile female Escorts in Karachi. Karachi escort Girls You can take our young Karachi Escort Girls to any function like if you have a business meeting, at that point our females can go with you as secretory. Out Call Girls Each Girl in our eminent office is from high society, so they are very polite and instructed. visit our website:- https://oobbenkarachi.com/


Reagovat
Anonymni 28.06.22

Mám pro vás tip na letní rekonstrukci. Vyzkoušejte třeba ve svých kancelářích se zeptat svých zaměstnanců, jestli by jako zpříjemnění pracovního prostředí ocenily vertikální zahrady a k tomu třeba dodejte, zda by nechtěli někdy po práci udělat pracovní grilování s nějakým známým šéfkuchařem.


Reagovat
Anonymni 06.12.22

If I want them to look nicer before I put them in boxes, it makes sense to plant them in flower pots first, right? That's great! Wow, that's a very helpful explanation, so thank you so much! :-D When I return home with at least fifteen flower redactle pots, my husband will be pleased. mrgreen::mrgreen:: mrgreen: I currently have seeds developing in those shells. Because it's the most convenient spot for me, I like to water wherever this roll lands.


Reagovat
Anonymni 16.03.23

Ready for an exciting voyage into the land of fireboy and watergirl, as it is about to commence! There are puzzles that will maintain your attention throughout the game, as well as traps that will kill you.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.