Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Mobilní domy zkušenosti


Pavla Nováková 27.06.11

Zdravím, ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti s bydlením v mobilních domech. právě s manželem uvažujeme nad pořízením nějakého levného na letní přespávání na zahradě. Jaké problémy a výhody mohu očekávat? Bydlím v Plzni, takže bych si ráda vybrala jednu firmu z těchto http://mobilni-domy.kii.cz/tag/plzen/

Děkuji


Reagovat
Re: Pavla Nováková | moniulec123 05.05.17

Dobrý den, chci se zeptat zda někdo zateploval MD k trvalému bydlení a na kolik zateplení výjde. Chci si pořídit mobilní dům 4+kk za cenu cca do 300.000 kč a potřebovala bych vědět na kolik mě vyjde zateplení a popřípadě i montáž krbu na pelety. Děkuji moc za odpověď.


Reagovat
Re: Pavla Nováková | Anonymni 09.07.19

Mobilní domek za mě nejvíc nejlepší :) Bydlím v něm už 11 let.


Reagovat
Re: Anonymni | Tereza 17.07.19

Dobrý den, s přítelem si chceme pořídit celoroční mobilní dům. Nechceme bydlet v bytě a tak nám tento mobilní domek přišel jako dobrý nápad. Bohužel si nejsme jistí, zda je to vhodné i zimě. I když jsou mobilní domy vhodné pro celoroční užívání, přece jen to není nijak zateplené, maximálně je zateplení podlahy a dvojitá okna. Mělo by nám to posloužit na dva až tři roky, než postavíme vlastní dům. Proto se chci zeptat, zda s tím máte někdo zkušenosti a zda je mobilní dům vhodný i na zimní období? :) Předem Vám děkuji za odpověď. Tereza


Reagovat
TomWolf76 05.08.11

Dobrý den,

přikládám vlastní zkušenost s bydlením v mobilním domku:

  • také jsem na podzim řešil svoji životní situaci a potřebu bydlet do zimy. Pozemek jsem měl, ale představa stihnout vyřídit stavební povolení a ještě postavit než bude mráz. Tak přišel na řadu mobilní domek… Po 14 denním boji na internetu najít verzi, která by se mi líbila prakticky i opticky jsem překvapivě našel domek za nádhernou cenu 360.000,–Kč s DPH. byl jsem se podívat na ukázkový domek a přesně jsem věděl, to je ono, to chci. Tak jsem si mohl nakreslit půdorys i zásuvky, světla, jak jsem potřeboval a po dalším týdnu jsem již vytvářel objednávku s firmou. Musel jsem zaplatit zálohu 70% z celkové ceny, ale popravdě jsem to plně chápal, protože domek mi byl vytvořen dle mých speciálních požadavků. A za 5 týdnů v pátek přijel kamión, jeřáb a v neděli jsem hotový domeček přebíral. Překvapil mě kladný přístup firmy. Po celou dobu 3-denní stavby v místě byl vždy vedoucí firmy, který se mnou plně konzultoval a kontroloval všechny mé body objednávky. Dnes již můžu plně zhodnotit bydlení v mobilním domku, protože v něm bydlíém již téměř rok a hlavně jsem si vyzkoušel klasickou naši zimu. v zimě nebyl vůbec problém, součástí domku je komín, takže ve večerních hodinách po příjezdu domů jsem si topil v krbových kamnech a o zbytek dne, kdy jsem byl v práci se staral pouze a jen jedinný přenosný el.radiátor, který udržoval teplotu na 16°C. Nyní jsem ve spojení se stavebním úřadem, protože chci z tohoto domku udělat pevné bydlení. Znamená to sice dodatečnou kolaudaci, pro kterou budou nutná všechna povolení jako při klasické stavbě, ale za to, že budu mít na svém pozemku řádné trvalé bydliště atd to prostě stojí. Ještě jsem zapomněl odkaz na stránky společnosti, od které mám domek : www.vdienistrade.cz

Ve fotografiích z realizace je přímo mnou nafocená serie fotek, jak se domek stavěl. Každá firma Vám bude říkat jen a jen klady, tak za mnou lidé jezdí a ptají se na zápory, tak za celou dobu jen mohu dát do mínusu:

  • v zimě pro trvalé bydlení je nutné držet domek zavlažený, protože mobilní domek nemá takovou tepelnou akumulaci, rychleji vychladne…
  • počítat s efektem dunivější podlahy.

jinak nemám vůbec žádné špatné zkušenosti, prostě bydlím a bydlím spokojeně, v těchto dnech jsem doaldil vnitřní vybavení a jsem moc a moc spokojen.


Reagovat
Re: TomWolf76 | Jana a Milan Petrů 19.01.15

Ahoj, taky máme mobilheim a nic jiného než tuhle super útulnou chatičku bychom nechtěli. Ačkoliv někdo píše, že jsou problémy s povoleními, přepravou a vším možným. Můj názor je asi ten, že dříve tomu asi tak bylo – s manželkou jsme žádné tyto „těžkosti“ nezažili. Domek máme za pár korun, přepravu nám zajistila firma Hrachovina z Bylan a stojíme na vlastním pozemku, takže po prvotních nákladech už jen užíváme. Milan


Reagovat
Matějvambi 21.01.14

Vlastním mobilní dům a musím říct, že jsem s ním nad míru spokojený a fandím tomuto stylu řešení bydlení. V mobilheimu bydlím tři roky v horské oblasti. Jen mě mrzí, jak to někteří lidi odsuzují, aniž by o tom něco věděli. Je to dobré a levné řešení bydlení s minimálními nároky na údržbu.


Reagovat
Re: Matějvambi | Kuhy 19.02.14

[citace] @Matějvambi píše: Vlastním mobilní dům a musím říct, že jsem s ním nad míru spokojený a fandím tomuto stylu řešení bydlení. V mobilheimu bydlím tři roky v horské oblasti. Jen mě mrzí, jak to někteří lidi odsuzují, aniž by o tom něco věděli. Je to dobré a levné řešení bydlení s minimálními nároky na údržbu. [/citace]

Také se zajímám jak vyřešit bydlení a tento způsob se mně velice líbí. Můžu se zeptat od jaké firmy máte mobilní dům? A lze k němu přiřadit trvalé bydliště? Děkuji :)


Reagovat
Re: Kuhy | Matejvambi 19.02.14

Před zakoupením mobilního domu jsem si prošel více firem. Ale nakonec jsem se rozhodl pro výběr mobilního domu od firmy, která má sklad v Kolíně (www.mobilheimy.eu) Ale trvalé bydliště mám takový pocit, že k tomu přiřadit nejde, ale možná se pletu. Já mám mobilheim u rodičů na zahradě a tudíš mám stejné trvalé bydliště jako rodiče.


Reagovat
Re: Matejvambi | Kuhy 19.02.14

Děkuji za odpověď. Právě si také myslím, že to nejde, ale nebyl jsem si úplně jistý. A připojení na vodu, elektriku a kanalizaci nebyl problém? :)


Reagovat
Re: Matejvambi | Kuhy 19.02.14

A ještě prosím jedna otázka. Máte v domě české zásuvky nebo anglické? Děkuji :)


Reagovat
Re: Kuhy | Dan111 02.01.17

Dobrý den stavěl někdo z Vás dům na klíč?


Reagovat
Re: Matejvambi | Kuhy 19.02.14

[citace] @Matejvambi píše: Před zakoupením mobilního domu jsem si prošel více firem. Ale nakonec jsem se rozhodl pro výběr mobilního domu od firmy, která má sklad v Kolíně (www.mobilheimy.eu) Ale trvalé bydliště mám takový pocit, že k tomu přiřadit nejde, ale možná se pletu. Já mám mobilheim u rodičů na zahradě a tudíš mám stejné trvalé bydliště jako rodiče. [/citace]

Děkuji za odpověď. Právě si také myslím, že to nejde, ale nebyl jsem si úplně jistý. A připojení na vodu, elektriku a kanalizaci nebyl problém? :)

A ještě prosím jedna otázka. Máte v domě české zásuvky nebo anglické? Děkuji :)


Reagovat
Re: Matějvambi | Simcaa1 23.02.14

Dobrý den, také přemýšlím nad koupí mobilního domu, zajímalo by mě jak je to s údržbou, topením a elektřinou a odpady a hlavně s bydlením v zimě a náklady na bydlení. Zajímaly by mě vaše zkušenosti z hlediska toho že v domě bydlíte. Plus jestli by se dala zaslat nějaká fotografie Vašeho domu. Děkuji předem za informace a prosím o zaslání na e-mail Kristofovasimona@seznam.cz Simona


Reagovat
Matejvambi 20.02.14

Za odpověd děkovat nemusíte, Rád s někým pohovořím o mobilním bydlení a předám zkušenosti. S elektrikou, vodou a kanalizací taky problém nebyl. Přípojky jsem měl kousek od baráku. A co se těch zásuvek týče, tak já měl ty anglické původně. Ale vyměnil jsem si je za za klasické naše zásuvky, jde to bez problémů přehodit a nebo se prodávají jakýsi adaptéry, který se strčí do té angl. zásuvky.


Reagovat
Re: Matejvambi | Kuhy 20.02.14

[citace] @Matejvambi píše: Za odpověd děkovat nemusíte, Rád s někým pohovořím o mobilním bydlení a předám zkušenosti. S elektrikou, vodou a kanalizací taky problém nebyl. Přípojky jsem měl kousek od baráku. A co se těch zásuvek týče, tak já měl ty anglické původně. Ale vyměnil jsem si je za za klasické naše zásuvky, jde to bez problémů přehodit a nebo se prodávají jakýsi adaptéry, který se strčí do té angl. zásuvky. [/citace] Tak to je supr. Já mám právě přípojky od pozemku dál. Tak bych to musel řešit třeba čističkou a studnou nejspíš. Tak jestli to jde bez problému vyměnit tak to je paráda :) A topení máte na plyn, elektřinu nebo máte i krb na pevná paliva? U mně je problém, že není v obci kde bych chtěl mít domek plynovod tak se musím spoléhat pouze na elektřinu a nebo pevná paliva. Ale krbová kamna nejsou určitě k zahození :) A zateplený domek asi máte také že? :) A neměl by jste na ukázku prosím jednu fotku vašeho domku? :) Děkuji. martas. kuhnel(zavináč)gma­il.com


Reagovat
Re: Matejvambi | tanula 38 04.06.16

Můžu vám napsat email. dekuji


Reagovat
Re: tanula 38 | Radim Bilek 28.08.16

Tanula 38: Jsi se docela rozjela. To tě zajímá tolik věcí?


Reagovat
Re: Radim Bilek | Mildann 05.10.16

Dobrý den, také zvažujeme nákup mobilního domu. Chtěli bychom ho, jen jako chatu, pro celoroční nárazové využití na Vysočině. Každopádně v nás převládá pocit obav, z velmi tenkých stěn (celková vnitřní hlučnost a rušení, např. při vaření/sledování tv atd., tepelná pohoda v zimním období při využití MD v originálním stavu (dvojitá okna). Dále nás zajímá, jak funguje domeček v letním období, když jsou horka, jestli jde vyvětrat a člověk tam neleká a hlavně co jsem nikde nenašel a nikdo snad neřeší-což trošku nechápu:-0, jak řešíte síťky do oken, které se otevírají ven, protože bez nich si vůbec nedokážu představit, fungovaní na našem pozemku, který je u rybníka a je tam havěti víc než dost! Prosím všechny uživatele MD, co nám dokáží poradit a pomoci rozhodnout, protože tyhle základní otázky nám nikdo z prodávajících nezodpoví… Moc díky M.


Reagovat
Matejvambi 20.02.14

V mobilheimu byl původně malý plynový krb. Ten jsem vyhodil a zrychtoval jsem si krbová kamna s výměníkem a mám napojené radiátory ve všech místnostech. Ohřev teplé vody mám zajištěný karmou, plyn na ohřev vody zajištuji bombou. Zateploval jsem pouze podlahu, která nijak izolovaná nebyla. Fotky vám na email zašlu, pokusím se ještě dneska


Reagovat
Re: Matejvambi | Kuhy 20.02.14

[citace] @Matejvambi píše: V mobilheimu byl původně malý plynový krb. Ten jsem vyhodil a zrychtoval jsem si krbová kamna s výměníkem a mám napojené radiátory ve všech místnostech. Ohřev teplé vody mám zajištěný karmou, plyn na ohřev vody zajištuji bombou. Zateploval jsem pouze podlahu, která nijak izolovaná nebyla. Fotky vám na email zašlu, pokusím se ještě dneska [/citace] Děkuji za fotky :) Je čas. Nespěchá to. A ještě prosím jak jste to měl s financováním?


Reagovat
Re: Matejvambi | kuree 14.10.15

Dobrý den. Chci koupit starý mobilheim, už zakotvený a zateplený zespodu. Je napojený na sítě, kanalizace, voda, elektřina. Je nezateplený. Potřebuji vyřešit topení a ohřev teplé vody, zateplení a přístavbu koupelny. Aktuálně mne nejvíce zajímá, jaký kotel máte – značka účinnost a přibližné náklady. Díky


Reagovat
Re: Matejvambi | fidosix 04.11.16

Zdraví chci se zeptat pořídíl jsem MD a chci si zateplit podlahu, stím že tam nalepím polystyren na montážní pěnu, jak silný polystyren použít? díky


Reagovat
Sharikk 04.06.14

Dobrý den, s přítelem jsme se rozhodli pro koupi mobilniho domu, ale popravdě o tom teprve vše zjišťujeme a jsme na začátku. Pozemek jsme si vyhlídli a doufáme, že problém s koupí nebude, je obecní, ale snad to klapne. Mobilheim může být na trvalém travním porostu, že? Horší bude řešit vodu a elektřinu, přípojka je cca 300 m, netuší někdo, na kolik to může vyjít? Jinak bych vše chtěla řešit úvěrem ze stavebního spoření. Na domek samotný tam peníze mám, pozemek a vše kolem úvěrem, teprve se však dozvím v pobočce, jestli to bude možné. A má někdo zkušenosti se zateplením mobilního domku, výměnou oken, apod? A na kolik Kč by mohla vyjít výměna plynových kamínek za krb na tuhá paliva? No nejvíc nás zatím děsí přímo koupě pozemku, jestli to pan starosta schválí, když to není stavební pozemek, tak aby tam někdo bydlel, tak uvidíme… Pokud se někdo podělí o zkušenosti, budu velmi ráda!


Reagovat
Re: Sharikk | Matejvambi 04.06.14

Dobrý den. My v mobilheimu bydlíme už tři roky v horské oblasti a není problém, jsme nad míru spokojeni. Co se zateplení týče, tak jsem zateploval pouze podlahu, která zateplená nebyla. Stěny jsme nechal tak jak byly. Máme dvojitá izolační okna. Krb na plyn jsem vyhodil a vytápění je zajištěno krbovými kamny s výměníkem a od nich rozvedené radiátory. Kompletně celý topný systém vyšel na 45000 Kč.


Reagovat
Re: Matejvambi | Sharikk 04.06.14

Dobrý den, a Váš pozemek byl stavební parcela nebo ne? A byl již zasíťovaný? Čím víc zjišťuji, obávám se stavebního úřadu. Elektřina by se musela dotáhnout, studna vykopat…


Reagovat
Re: Sharikk | Matejvambi 05.06.14

Já jsem mobilní dům postavil na zahradě u rodičů (není to stavební parcela a ani být nemusí). Přívod vody a elektřiny mám od rodičů. Co vím, tak na mobilheim nemusí být žádné povolení, protože s ním de facto jen,,parkujete" a nemá pevné základy.


Reagovat
Re: Matejvambi | Čaklov 21.12.14

Dobry den na čem Vám stoji mobilni dum? na betonovych patkach nebo zakladove desce, co je lepši a co vyjde levnejši? diky za odpoved Jan


Reagovat
Re: Sharikk | Maina1 09.07.14
  • Taky jsem se rozhodla pro tento způsob bydlení…Mobilheim už stojí a teď se dodělávají přípojky. Domeček je povolený na ohlášku, tak by mělo jenom stačit nahlásit na SÚ datum zahájení užívání a proběhne nějaká kontrola, ale jak je to s přípojkami vody, plynu, elektriky? Nemám na ně samostatné stavební povolení, jsou součástí ohlášky…musí se kolaudovat?

Reagovat
Re: Maina1 | andrmartin 06.08.14

Chtěla bych se zeptat, zda jste někdo dostal trvalé bydliště v mobilheimu?


Reagovat
Re: andrmartin | pavel kroča 12.09.14

Dobrý den, trvalý pobyt můžete dostat pouze, splňuje-li mobilní dům kolaudační požadavky, což ve většině případů nejde. Lze to pouze u nových domů, které mají již štítek, zákonnou výšku stropů atd. Dům musí projít kolaudačním řízením.


Reagovat
Re: andrmartin | kuree 14.10.15

Záleží na městském úřadě. Ten v Petřkovicích (Ostrava) je vstřícný a už jsou dva mobilheimy s vlastní řadou evidenčních čísel. Takže máte ev. č. a trvalý pobyt.


Reagovat
Re: kuree | tanula 38 03.06.16

Tašky si chceme pořídit mobilní dum někde kolem Ostravy, poradite :D


Reagovat
Re: tanula 38 | tanula 38 03.06.16

[citace] @tanula 38 píše: Taky si chceme pořídit mobilní dum někde kolem Ostravy, poradite :D [/citace]


Reagovat
Re: kuree | tanula 38 04.06.16

Mohla bych vám napsat na email.


Reagovat
Re: Sharikk | Pavel Roman 24.04.16

Zdravím, mohu reagovat pouze na výměnu oken. Nechal jsem si měnit okna od okna.eu. Chtěl jsem něco co podporuje Zelená úsporám, tak jsme se dohodly na hliníkových, které mají skvělé telepně izolační vlastnosti.


Reagovat
Čaklov 21.12.14

Dobrý den přatele mám k Vám prosbu-jak nelepe ustalit mobilni dum nevim se rozhodnout co je lepši bud zakladova deska o prumeru cca 30cm nebo to postavit na patky. jelikož to chci i zespodu zateplit a pry ty patky vyjdou levneji než cela betonova deska. Dopředu děkuji za odpovedi


Reagovat
marie CHKO 18.01.15

Máme pozemek v CHKO – územní plán plocha nezastavitelná, trvalý travní porost. Přečetla jsem k mobilním domům hodně, ale všichni řeší stavební povolení, nikdo se však nezabývá prvním dokumentem, a to rozhodnutím o umístění stavby, a to vím, že nedostanou. Mohu tam tedy bez následků- sporů se stavebním úřadem a chráněnkou – postavit mobilní dům charakteru maringotky, mobilní přívěs na kolečkách. děkuji za názor


Reagovat
Re: marie CHKO | jenč 08.11.15

Dobrý den, máme obdobný problém územní plán plocha nezastavitelná, trvalý travní porost. Dostala jste nakonec povolení na mobilní dům od stavebního úřadu? Děkuji Janina


Reagovat
terča mobilak 03.03.15

Ahojte, kupili sme si s priatelom mob.dom ako celorocne docasne byvanie kedze sme mlady a na murovany zatial peniaze nemame. Ideme ho zateplovat a tiez chceme strechu spravit nad existujucu dat plechovu krytinu a chcem sa spytat ci niekto stym ma skusenost ze ako upevnithranole na strechu mob domu tak aby sa neposkodil. Dakujem :-) pripadne ak niekto si sam zateploval strechu robil atd podelte sa o skusenosti tereziamatuskova@gmail.Com


Reagovat
Lenka.s111 03.04.15

Dobrý den, taky jsme si v loňském roce po dlouhém rozhodování a hledání pořídili mobilní dům. Koupili jsme celoroční dům, ale na doporučení prodejce jsme si domek ještě zateplili. První zimu jsme v něm úspěšně přečkali, topíme v krbových kamnech. Můžu říct, že je to opravdu příjemné bydlení a za mě mohu jen a jen doporučit. Pro další nerozhodné nadšence přikládám odkaz na firmu, kde jsme domeček koupili http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/ :mavam:


Reagovat
Re: Lenka.s111 | P.e.t.r.i.c.k.a.M. 12.05.15

[citace] @Lenka.s111 píše: Dobrý den, taky jsme si v loňském roce po dlouhém rozhodování a hledání pořídili mobilní dům. Koupili jsme celoroční dům, ale na doporučení prodejce jsme si domek ještě zateplili. První zimu jsme v něm úspěšně přečkali, topíme v krbových kamnech. Můžu říct, že je to opravdu příjemné bydlení a za mě mohu jen a jen doporučit. Pro další nerozhodné nadšence přikládám odkaz na firmu, kde jsme domeček koupili http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/ :mavam: [/citace]

Mohu jen souhlasit. Krbová kamna v mobiláku – to je úplně jiné teplíčko :-).


Reagovat
Re: Lenka.s111 | Černá ovcee 05.07.16

Pod MARVELEM je spousta PRÁVICKÝCH OSOB, které podnikají jen pod jejich záštitou. V Černých ovcích jsem kdysi zaznamenal, že jeden pár se dnes soudí o zakoupený mobilheim. Důvod? Podnikatel nebyl jeho vlastníkem (prodával bazarové domky), a peníze si nechal. Ti co mu dali domky k prodeji je teď chtějí zpět, nebo peníze… a ti co jej zakoupili se teď soudí, protože o ně můžou přijít (jako když si koupíte kradené auto, policie si pro něj přijde a Vám zbyde ho..lé růce. :pocitac: ) Nenašel jsem ten díl Černých ovcí, ale našel jsem jiný s podobným problémem: http://www.ceskatelevize.cz/…52801080229/ :potlesk:

Jinak co jsem četl k povolení u MB http://www.mobilak.cz/…stni-rozvoj/ a inženýrské sítě (voda, el, odpady) co jsem slyšel podléhají stavebnímu povolení. :cert:


Reagovat
mobilni domek 07.04.15

Ahojte, přidávám svou zkušenost s bydlením v mobilním domě. Dům jsme si pořídili pouze k rekreačním účelům také od firmy Marvel (http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/), jak tady už někdo zmiňoval. Zařídili jsme si veškeré přípojky (el.,vodu, odpad), dům nám nestojí na základové desce, ale na rovném, travnatém povrchu a je usazený na stavitelných nohách a dlaždicích. Všechno nám funguje již dva roky a nemůžeme si takovouto „chatičku“ vynachválit. Do budoucna plánujeme ještě dům trochu zateplit. Za mě ale určitě doporučuji.


Reagovat
Marcelka.n 13.04.15

Ahojte, potřebovala bych poradit s výběrem mobilního domku. Vybrali jsme si dva – http://www.levnemobilnidomy.cz/…-dum-rossano a http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…as-moonstone. Který byste mi doporučili pro celoroční bydlení? Dům bychom chtěli v každém případě zateplit ;-). Děkuji za každou radu.


Reagovat
Re: Marcelka.n | Johana.malá 16.04.15

[citace] @Marcelka.n píše: Ahojte, potřebovala bych poradit s výběrem mobilního domku. Vybrali jsme si dva – http://www.levnemobilnidomy.cz/…-dum-rossano a http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…as-moonstone. Který byste mi doporučili pro celoroční bydlení? Dům bychom chtěli v každém případě zateplit ;-). Děkuji za každou radu. [/citace]

Ahoj Marcelko, vybrala sis krásné domky. Mě osobně se více líbí ten druhý ( http://www. marvel-mobilnidomy. cz/…as-moonstone) ;-). Dej pak vědět, jaký sis nakonec vybrala :-)


Reagovat
Re: Johana.malá | Macelka.n 17.04.15

[citace] @Johana.malá píše: Ahoj Marcelko, vybrala sis krásné domky. Mě osobně se více líbí ten druhý ( http://www. marvel-mobilnidomy. cz/…as-moonstone) ;-). Dej pak vědět, jaký sis nakonec vybrala :-) [/citace]

Děkuji za názor, příští týden se na oba pojedeme podívat, tak pak napíšu pocity :D


Reagovat
Re: Macelka.n | AlenaPec. 05.05.15

[citace] @Macelka.n píše: Děkuji za názor, příští týden se na oba pojedeme podívat, tak pak napíšu pocity :D [/citace]

Tak jaký domek jste si nakonec vybrali? ;-)


Reagovat
Re: AlenaPec. | Macelka.n 12.05.15

[citace] @AlenaPec. píše: Tak jaký domek jste si nakonec vybrali? ;-) [/citace]

Vybrali jsme tady tento http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…cosalt-devon. Už se těšíme, až nám ho dovezou :)


Reagovat
Re: Macelka.n | AlenaPec. 13.05.15

[citace] @Macelka.n píše: Vybrali jsme tady tento http://www.marvel-mobilnidomy.cz/…cosalt-devon. Už se těšíme, až nám ho dovezou :) [/citace]

No ten vypadá moc hezky. Tak snad bude sloužit podle představ :).


Reagovat
Lukas.Pardubice 14.04.15

Dobrý den, momentálně se ženou zvažujeme nákup mobilního domu. Projeli jsme několik prodejen mobilheimů, ale nedokážeme si vybrat. Mohl by mi někdo doporučit nějakou firmu, případně čemu se při nákupu vyhnout a na co si dát největší pozor? Díky


Reagovat
Re: Lukas.Pardubice | patrikP 17.04.15

[citace] @Lukas.Pardubice píše: Dobrý den, momentálně se ženou zvažujeme nákup mobilního domu. Projeli jsme několik prodejen mobilheimů, ale nedokážeme si vybrat. Mohl by mi někdo doporučit nějakou firmu, případně čemu se při nákupu vyhnout a na co si dát největší pozor? Díky [/citace]

Ahoj Lukáši, já bych doporučil domky od této firmy: www.levnemobilnidomy.cz. Taky jsme si loni odtamtud jeden mobilní dům koupili a super! Koupili jsme teda sezónní, s tím, že si ho zateplíme. Provedli jsme kompletní revitalizaci od střechy, až po podlahu a jsme maximálně spokojení.


Reagovat
Natálie Svobodová 17.04.15

Ahojte, mohl by mi někdo, prosím, napsat své zkušenosti se zateplením mobilního domku? Koupila jsem krásný domek, ale nezateplený, tak bych chtěla poradit, co všechno je potřeba zateplit, aby nám nebyla zima :?: :D Díky


Reagovat
Re: Natálie Svobodová | klára malá 21.04.15

[citace] @Natálie Svobodová píše: Ahojte, mohl by mi někdo, prosím, napsat své zkušenosti se zateplením mobilního domku? Koupila jsem krásný domek, ale nezateplený, tak bych chtěla poradit, co všechno je potřeba zateplit, aby nám nebyla zima :?: :D Díky [/citace]

Určitě začněte od podlahy :D Samozřejmá je taky výměna oken za dvojitá a „opláštění“ zateplete buď polystyrenem nebo vatou. A určitě si pořiďte do domečku krbová kamna, také je máme a je to super teploučko :)


Reagovat
pPatricie 21.04.15

Tak nám to nedalo a včera jsme se byli podívat na mobilní domky ve firmě Marvel-mobilní domy. Výběr slušný, samotné domy vypadají taky dobře, tak uvidíme, třeba se tam vrátíme pro jeden kousek :-).


Reagovat
LLuccinka 05.05.15

Dobrý den, také zvažujeme nákup mobilního domu. Chtěli bychom ho jen jako chatu. Dívala jsem se na nabídky na internetu a výběr opravdu neskutečný, takže se nemůžeme rozhodnout :D. Nějaké tipy, rady, doporučení? :) Děkuji


Reagovat
bozenka nova 06.05.15

Loni jsme si koupili mobilák a jsme nadmíru spokojeni. Domek máme na klidném místě, všechno perfektně funguje a návštěvám takové bydlení doporučujeme. Dům jsme si taky koupili v této firmě, nabídku mají slušnou: http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/


Reagovat
Re: bozenka nova | llllllucie 19.05.15

[citace] @bozenka nova píše: Loni jsme si koupili mobilák a jsme nadmíru spokojeni. Domek máme na klidném místě, všechno perfektně funguje a návštěvám takové bydlení doporučujeme. Dům jsme si taky koupili v této firmě, nabídku mají slušnou: http://www.marvel-mobilnidomy.cz/nabidka-domu/ [/citace]

Souhlasím, my máme mobilák od této firmy už tři roky a nemůžeme si stěžovat.


Reagovat
KkaRoLínkAa. 12.05.15

Mobilní dům doporučuji jako chatičku. Jeden takový jsme si pořídili a je to super. :|


Reagovat
Re: KkaRoLínkAa. | kristýnapetrova 19.05.15

[citace] @KkaRoLínkAa. píše: Mobilní dům doporučuji jako chatičku. Jeden takový jsme si pořídili a je to super. :| [/citace]

I my jsme si koupili domek původně jako chatičku, ale po dvou letech jsme se rozhodli, že ho zateplíme – vyměníme okna a dáme izolaci. S manželem máme v plánu, že se do něj přestěhujeme natrvalo. Bydlení v domku se nám zalíbilo :-)


Reagovat
libiiva 14.05.15

Dobrý den, mame na zahrade již 5 let mobilheim. Radi bychom dali nova plastova okna. Poradte nekdo kde a jak je sehnat, nejakou firmu. ataky uažujeme o koupi krbovek, ale mme stejny problem kde je zakoupit. Dekujizaužiteč­ne rady.


Reagovat
Re: libiiva | jaroslava.kolín 02.06.15

[citace] @libiiva píše: Dobrý den, mame na zahrade již 5 let mobilheim. Radi bychom dali nova plastova okna. Poradte nekdo kde a jak je sehnat, nejakou firmu. ataky uažujeme o koupi krbovek, ale mme stejny problem kde je zakoupit. Dekujizaužitečne rady. [/citace]

Dobrý den, plastová okna seženete u každého prodejce/výrobce oken. Krbová kamna taktéž – v každém stavitelském obchodě nebo u firmy, která Vám kamna rovnou i namontuje. V každém případě je pak však nutné udělat revizi.


Reagovat
ludmilaNov. 20.05.15

Dobrý den, mobilní domek jsme zakoupili před dvěma lety. Letos jsme ho zateplili a do konce roku máme v plánu se do něj přestěhovat. Takže zatím jen doporučuji :)


Reagovat
Re: ludmilaNov. | janapraklova 27.05.15

[citace] @ludmilaNov. píše: Dobrý den, mobilní domek jsme zakoupili před dvěma lety. Letos jsme ho zateplili a do konce roku máme v plánu se do něj přestěhovat. Takže zatím jen doporučuji :) [/citace]

Zateplili jste si domek sami nebo pomocí nějaké firmy? Taky to máme v plánu, tak zjišťuji, jak to bude nejlepší :)


Reagovat
Oolinkaa 27.05.15

Dobrý den, zrovna před týdnem jsme zakoupili mobilní dům, tak teď připravujeme pozemek a jsme natěšení, až nám ho dovezou :)


Reagovat
Re: Oolinkaa | esterrinka 19.08.15

Zdravím vás, s přítelem přemýšlíme o koupi mobilheimu. Hypotéku na koupi domu nám nikdo nedá, tak je to pro nás nejlepší varianta. Je zapotřebí stavební pozemek nebo stačí zahrada? je nutné stavební povolení? jak se to řeší s trvalým bydlištěm


Reagovat
Re: esterrinka | vambi 20.08.15

Mobilheim stačí postavit na zahradě, mám to tak taky. Stavební povolení není potřeba, protože na té zahradě,,pouze parkujete". S trvalým bydlištěm nevím jak to je. někde jsem četl, že by musela být nějaká kolaudace nebo co…Já to mám tak, že mám mobilheim u našich na zahradě a trvalý pobyt mám hlášený u rodičů.


Reagovat
Re: vambi | esterrinka 20.08.15

Taky bychom to měli u našich na zahradě a udělali bychom to stejně. Můžeme tam nechat vykopat studnu? Dají nám na to povolení, když je to jen zahrada? A jak s kanalizací?


Reagovat
Re: esterrinka | vambi 20.08.15

S tou studnou na zahradě vám neporadím, to nevím. já mám přípojku vody a elektřiny přivedenou z domu rodičů a odpady jsem napojil do předem vybudovaného septiku


Reagovat
Edikos 13.06.15

Dobry den, s ěritelkyni si chceme poridit tento „pojizdny dum“ ale obavam se, že budou problemy s urady. Mobilheim by stal hned vedle baraku rodicu u kterych niny zijeme. Je potreba nekde hlasit že si tuto vecicku porizujeme? A jak je to se sitema? Voda elektrika odpad a plyn? Děkuji za odpověd moc


Reagovat
Edikos 13.06.15

Omlouvam se za chyby alw pisu z tabletu


Reagovat
ticotores 18.06.15

Zdravím všechny, dost lidí tu propaguje firmu Marvel, sháněl jsem dva domky a firmu navštívil v pobočce Mukařov a můžu rící že u nich ani omylem! Přístup prodejce hrozný a nabídka takové veteše za dost velké ceny a ty pěkné jsou o dost dražší než jinde.Po prohlídkách snad všech prodejců v republice mohu opravdu s klidem doporučit tohoto:http://www.mobilheimcentrum.cz/ Koupil jsem tam dva za super cenu a můžu říct že majitel Vám pomůže opravdu se vším a hlavně ušetříte většinou za jeřáb, mě to vytáhl s džipem navijákem.


Reagovat
dietrich45 02.08.15

http://www.letniskowo.pl/pl/ Tady jsou pěkné mobiheimy a za rozumnou cenu. Ale ta doprava :,(


Reagovat
ajkamikina 31.08.15

Zdravím s kamarádkou uvazujeme koupit mobilní domek, ale moc nerozumíme tomu co vše je potřeba udělat…mohl by nám někdo poradit na kolik zhruba vyjde připojit vodu a elektrinu? Jak je to se zachodem? Na kolik to zhruba vyjde mesicne takové bydleni? Předem moc dekuji za odpověď


Reagovat
kabejka 06.11.15

Řeším s přítelem koupi mobilheimu, ale jak je to prosím v zimě? Chceme něco levnějšího, našli jsme třeba: http://www.mobilni-domy-prodej.cz/

ale jak je to pak v zimě? Musí se to nějak zateplit? Nebo je to v pohodě i přes zimu? Pozemek již máme a řešíme jen to zateplení.. má s tím někdo zkušenost?

Děkuji.


Reagovat
Blažek 26.12.15

Bydleli by jste radši ve městě nebo ve vesnici?


Reagovat
petrkubica 24.01.16

Zdravím,
koukal jsem na vaše příspěvky a nedalo mi abych se nezeptal. Koupil jsem si mobilní dům který se chystám renovovat, mám objednané okna, zateplení atd, ale s jedním potřebuji poradit, jak máte vyřešený komín, externě postavený před domem, nebo nějaký systém v domě skrz strop. ten externí mi vadí že není mobilní, když bych chtěl s dome pohnout tak mi tam zůstane komín :-).
děkuji Kubica


Reagovat
Re: petrkubica | PPekař 11.04.16

Já jsem koupil mobilheim u firmy Mobilní domy Jižní Čechy www.mobilnidum.eu . Domek jsem si nechal zateplit, obložit dřevem a nainstalovat krbová kamna. V domku bydlím druhým rokem a jsem nadmíru spokojen :potlesk:


Reagovat
Re: PPekař | moniulec123 05.05.17

[citace] @PPekař píše: Já jsem koupil mobilheim u firmy Mobilní domy Jižní Čechy www.mobilnidum.eu . Domek jsem si nechal zateplit, obložit dřevem a nainstalovat krbová kamna. V domku bydlím druhým rokem a jsem nadmíru spokojen :potlesk: [/citace] Můžu se zeptat na kolik Vás vyšlo zateplení a instalace krbových kamen? Děkuji


Reagovat
Re: moniulec123 | PPekař 16.05.17

[citace] @moniulec123 píše: Můžu se zeptat na kolik Vás vyšlo zateplení a instalace krbových kamen? Děkuji [/citace]

Dobrý den, kompletně zateplený mobilheim nás vyšel na 480 000 Kč, ale máme ten největší. Domek jsme měli vybraný z internetu http://www.mobilnidum.eu/…alni-nabidka, ještě dřív než jsme se za nimi vypravili, přeci jenom to pro nás bylo trochu z ruky. Ale cesta se nám rozhodně vyplatila. Pan majitel byl vstřícný a všechno máme podle našich představ :)


Reagovat
Re: petrkubica | PPekař 11.04.16

[citace] @petrkubica píše: Zdravím,
koukal jsem na vaše příspěvky a nedalo mi abych se nezeptal. Koupil jsem si mobilní dům který se chystám renovovat, mám objednané okna, zateplení atd, ale s jedním potřebuji poradit, jak máte vyřešený komín, externě postavený před domem, nebo nějaký systém v domě skrz strop. ten externí mi vadí že není mobilní, když bych chtěl s dome pohnout tak mi tam zůstane komín :-).
děkuji Kubica [/citace]

My jsme si nechali komín nainstalovat u firmy mobilní domy jižní čechy. Komín máme prostrčený zkr strop, takže máme mobilheim stále mobilní. Kvůli pojišťovně jsme potřebovali revizní zprávu a tu nám taky poskytli :) Mrkněte na http://www.mobilnidum.eu/…lastova-okna


Reagovat
Tereza Kunesova 10.04.16

Dobry den Moc radi bychom si s pritelem koupili mobilni domek za cca 500000 muzeme jedine na splatky a jedina firma se kterou spolupracuji je ESSOX a po cteni negativnich komentaru na ne nevime jak dal. Ma tady nekdo zkusenosti s timhle typem financovani na splatky? :)


Reagovat
Re: Tereza Kunesova | Martin.doležal 18.04.16

[citace] @Tereza Kunesova píše: Dobry den Moc radi bychom si s pritelem koupili mobilni domek za cca 500000 muzeme jedine na splatky a jedina firma se kterou spolupracuji je ESSOX a po cteni negativnich komentaru na ne nevime jak dal. Ma tady nekdo zkusenosti s timhle typem financovani na splatky? :) [/citace]

Dobrý den, pracuji ve financich a zrovna jsme s přítelkyní řešili financování mobilheimu, je spousta lepších možností než essox :) klidně se mi ozvěte na mail, rád poradím :) ***@seznam.cz

Editace adminem 20.4.2016 – odstranění kontaktu


Reagovat
Re: Martin.doležal | tanula 38 03.06.16

@kuree dobrý den, můžete mi tašky poradit s financováním, de­kuji


Reagovat
Re: tanula 38 | tanula 38 03.06.16

[citace] @tanula 38 píše: @kuree dobrý den, můžete mi taky poradit s financováním, dekuji [/citace]


Reagovat
Kamil Sýkora 10.05.16

Dobrý den, pokud chcete bydlet celoročně, doporučuji zvážit poctivé zateplení. Nechávali jsme si dělat víkendovou maringotku, tak trochu na míru, a použili jsme stříkanou PU pěnu. Můžu vřele doporučit, neubere tolik prostoru jako třeba polystyren nebo minerální vata. KS


Reagovat
lenka koktová 11.05.16

Zdravím příznivce mobilheimů :mavam: Mám dotaz, zda-li to již někdo z Vás řešil. Nevím jestli si tady z Nás utahují na Sú. Rodiče si pořídili v roce 2012 mobilheim a od té doby jsou problémy se stav. úřadem. Že prý podle nějakých norem nesplňnuje dům parametry k trvalému bydlení. Mobilní dům stojí na Našem vlastním pozemku, trvalá adresa je na Nás (jak zde píše jedem mladík )přípojky od našeho domu a septik mají svůj(doklady o pravidelném vyvážení máme).Opět jsme tu měly návštěvu ze stav. úřadu, a že prý stavba na černo a pokud nezažádáme o povolení o umístění stavby, tak dají soudní příkaz k odtažení. Co si máme počít. :,( všude jsme četli že není potřeba žádné povolení a najednou tohle. Rodiče to mají na dožití, protože nechtěli kupovat dům. Úřednice prostě nepochopí, že se jedná o dům na kolečkách, tudíž vlastně spadá do kompetence dopravního úřadu. Veškeré doklady o koupi a certifikát, povolení o schválení pro Českou republiku máme. Poradíte někdo? Prosím děkuji moc Lenka :mavam:


Reagovat
tanula 38 04.06.16

Dobrý den, může mi někdo poradit 8o ohledně zapojení plynu elektřiny a kolik by to stálo. Děkuji


Reagovat
Denča777 03.01.17

Já si ho nechala stavět, a byla jsem velice spokojená


Reagovat
Re: Denča777 | Dan111 04.01.17

A která firma Vám to dělala?


Reagovat
Janskma1 29.01.17

Dobrý den, chtěli jsme stavět dům na hypoteku, ale díky územním planum, které jsou dva měsíce schvalene, to nelze. Tak jsme premysleli nad timto mobilním domem, prosím o řadu jestli opravdu nepotřebujeme stavební povolení ani ohlášení a zda by nám na to dali hypotéku nebo jestli je nutný úvěr…


Reagovat
Janskma1 29.01.17

Patří k předchozímu dotazu


Reagovat
Re: Janskma1 | Vincek2 25.02.17

Firma?


Reagovat
Re: Vincek2 | Vincek2 25.02.17

Firma?


Reagovat
Marta1289 13.02.17

Stavět svépomocí? nebo s firmou?


Reagovat
Re: Marta1289 | Milan222 14.02.17

Určitě je lepší vzít si na to firmu, já mám teď rozestavěno s firmou www.thermohome.cz, a postupuje to docela rychle a bez problémů, když vidím co to obnáší, tak bych se do toho sám nikdy nepustil


Reagovat
Re: Milan222 | Daniel Zukal 16.02.17

S tou firmou jsem také stavěl, je s nima dobrá domluva a hlavně co řeknou to platí, takže za mě velká spokojenost


Reagovat
Re: Daniel Zukal | Miška555 18.02.17

Také jsem byla u nich na pobočce Na hlavní 18/53 Praha, vybrala jsem si dům, teď musím dořešit pozemek, a můžu začít stavět :)


Reagovat
Hans-0 01.03.17

Ahoj je mi 27 let. S moji pritelkyni resime bydleni. Chtel bych hypoteku a koupit baracek. Zajima me jestli je mobilni somek vhodny i pro maldy a na normalni bydleni. Samozdrejme planujem i rodinu, tak by me zajimalo jestli je MH vhodny na celozivotni ziti?? Predem diky za odpoved.


Reagovat
Daniel Novotný 23.04.17

Ahoj, stavěl tu někdo z Vás domek na klíč? máme pozemek na zahradě rodičů, tak by mě zajímalo jak to probíhá?


Reagovat
Re: Daniel Novotný | Jakub Melka 24.04.17

Najdeš si firmu, který se tím zabývá, vybereš si jejich domek z katalogu, řekneš si jestli dřevostavbu, nebo zděnou stavbu :-)


Reagovat
Re: Jakub Melka | Daniel Novotný 27.04.17

A která firma je nejlepší pro stavění domku na klíč? moc se v tom nevyznám…


Reagovat
Re: Daniel Novotný | Patrik222 28.04.17

Hele já teď stavím s www.domy-oldar.cz, mají tam teď 30% slevy, takže se to dost vyplatí, dal jsem přednost stavění nového domku, před rekonstrukcí starého domu :-)


Reagovat
Ivoš17 24.04.17

Zdravím, kdyby někdo chtěl celoroční, tak se budeme teď po třech letech bydlení z jednoho vystěhovávat… Vše opravené a téměř vše vyměněné. Kdyžtak se ozvěte pošlu fotky a můžu poradit celkem dost o bydlení v něm :) 608715400


Reagovat
Martina119 26.04.17

Chci si koupit jeden od firmy mobilheimy.eu. Nejake spatne zkusenosti??? Diky


Reagovat
Jalea 30.05.17

Chtěla bych se zeptat- jak je to s připojením mobilaku k plynu když na pozemku není přípojka? Jde to řešit takovou tou bombou co se prodávají na benzínce? Vůbec nemám představu jak dlouho by měla při normálním provozu vydržet. Zas aby člověk každý týden nevyměňoval bombu.


Reagovat
Anonymni 30.07.17

Zdravím, my jsme o něm taky uvažovali, ale jelikož už zahradní domek máme, rozhodli jsme se zainvestovat a předělat ho tak, aby se v něm dalo pobývat i v zimě. Největší problémy nám dělalo zavedení vody, ale to jsme nakonec vyřešili pomocí domácí vodárny, kterou jsme vybrali na https://www.cerpadlabezstarosti.cz/…maci-vodarny :) Funguje to parádně, ještě nás čeká pár drobných úprav a pak už budeme opravdu bez starostí :)


Reagovat
cournier 19.06.17

Stavba pro bydlení musí splňovat podmínky vyhlášky č.268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavby, kde se, mimo jiné uvádí, že světlá výška obytných místností musí být 2,5 m, což mobilhaus nesplňuje ani náhodou. V tomto případě se nejedná ani o vozidlo, protože nemá SPZ, ale o výrobek plnící funkci stavby a to, že není na základech není rozhodující. Pokud ho budete chtít někam umístit, musí mít min. územní rozhodnutí od stavebního úřadu, které bude max. na kůlnu, ale né na obytnou stavbu. Napojením na přípojky už není mobilní.

"stavbou se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání " (§ 2 zákona č.183/2006 Sb. stavební zákon).


Reagovat
Anonymni 06.09.18

POkud si chci dat na rekreacni pozemek mobilni dum od Lavaro house novy muzu ho dat na ohlasku zpetne pokud nemam stavebni povoleni na ktere se momentalne ceka 6 mes? dekuji


Reagovat
Anonymni 06.09.18

POkud si chci dat na rekreacni pozemek mobilni dum od Lavaro house novy muzu ho dat na ohlasku zpetne pokud nemam stavebni povoleni na ktere se momentalne ceka 6 mes? dekuji


Reagovat
Anonymni 13.10.18

Ahoj, koukám, že je tu už docela rozsáhlá diskuze. S přítelkyní uvažujeme o koupit mobilheimu. Původně jsme si chtěli postavit domeček, ale bohužel na něj nemáme a tak nás napadla tahle, levnější varianta. Pozemek máme, takže o to to máme jednodušší. Jen nevíme, jestli přes realitku, nebo bez. Našli jsme docela levnej tady . Znáte tu realitku někdo? Děkuji za odpovědi. Mirek


Reagovat
Anonymni 29.01.19

My máme mobilní dům na zahradě už přes 10 let. Rozhodli jsme se, že bychom v něm mohli přebývat částečně i přes zimu a tak jsme se vrhli na zateplení. Koupili jsme si lešení z https://www.scaserv.cz/ a práce započala. Za měsíc bylo hotovo a my si tak můžeme užívat klidu naší zahrady i v zimě.


Reagovat
Anonymni 22.02.19

Dobrý den, chystáme se umístit mobilheim na pozemek a řešíme zda se vyplatí ponechat na plynové bomby sporák a ohřev vody. Topení máme řešeno klimatizací. Má někdo zkušenost, jak dlouho vydrží plynová bomba 10 kg a 33 kg při použití pouze na vaření( sporák) a ohřev vody do koupelny a kuchyně? Děkuji za odpovědi.


Reagovat
Anonymni 10.07.19

Dobrý den, tak já také přidám svojí zkušenost. Teď už je to vlastně 5 let, co žijeme s přítelem v mobilním domku. Pořídili jsme ho od jednoho pána, který ho potřeboval narychlo prodat, ale o to lepší to byla koupě. Domek je z roku 2003 a je v krásném stavu, jen jsme ho zateplili a udělali plechovou sedlovou střechu. Firmy, kde pořídit mobilhaimy už vám tady doporučovalo spoustu lidí. Ale já bych ráda doporučila firmu, co nám domek usazovala na pozemek jeřábem https://uplifter.cz/ Byli fakt moc ochotný a šikovný a jsem ráda, že se dům při manipulaci vůbec nijak nepoškodil.


Reagovat
Tereza 15.07.19

Dobrý den, s přítelem si chceme pořídit celoroční mobilní dům. Nechceme bydlet v bytě a tak nám tento mobilní domek přišel jako dobrý nápad. Bohužel si nejsme jistí, zda je to vhodné i zimě. I když jsou mobilní domy vhodné pro celoroční užívání, přece jen to není nijak zateplené, maximálně je zateplení podlahy a dvojitá okna. Mělo by nám to posloužit na dva až tři roky, než postavíme vlastní dům. Proto se chci zeptat, zda s tím máte někdo zkušenosti a zda je mobilní dům vhodný i na zimní období? :) Předem Vám děkuji za odpověď. Tereza


Reagovat
Anonymni 17.07.20

Dlouhou dobu jsme uvažovali o tomto mobilheimu, protože se nám naše bydlení nelíbilo. Manžel ale přišel jednoho dne s tím, že by chtěl vyzkoušet rekonstrukci a tak jsme si povolali firmu http://pwinterier.cz a ti nám dokázali, že i nehezký byt může být velice krásný a současný. Teď už bychom do žádného mobilheimu určitě nešli.


Reagovat
Anonymni 28.12.20

Ahoj příznivci mobilheimů. Můžete se někdo podělit o zkušenosti s vyřizováním povolení k umístění mobilheimu na svém pozemku v posledních 2letech ? Zajímalo by mne jestli vám stačil územní souhlas, nebo jste museli mít ohlášení stavby a jaké všechny doklady jste museli doložit k povolení osazení mobilheimu na pozemek. Díky ( info klidně i na email turbanus@seznam.cz )


Reagovat
Anonymni 27.01.21

Zdravím, já tedy osobně nemám moc nějak velikou zkušenost s mobilní domy, ale co vím, tak jsem si nedávno zjišťovala, že je to tam trochu složitější s klimatizacemi… Nicméně už i na to jsem v rámci této rešerše našla řešení a to toto – https://www.shop-klimatizace.cz/…e-s-montazi/ … Jedná se o nějakou firmu, která vám jak tu klimu doveze, tak vám ji i v rámci té ceny namontuje a nainstaluje zdarma a to už se vyplatí, ne? :-)


Reagovat
Anonymni 11.02.21

Pokud máte na mysli například i mobilní domy jako jsou karavany a přívěsy za auto, tak s těmi mám za spoustu let jen ty nejlepší zkušenosti a vzpomínky :-) Zažili jsme v nich s manželkou a dětmi ty nejkrásnější dovolené (ať už v ČR nebo zahraničí) a nedáme na ně dopustit ;-) Zrovna nedávno jsem pořídil nový karavan od jednoho pána z Prahy přes inzerát z webu https://www.biginzerce.cz/


Reagovat
Anonymni 11.03.21

Moc děkuji za všechny skvělé rady, co tady padly. Už jme s přítelem tak na 90% rozhodnutí, že jdeme do mobilheimu. Co ale teď akutně řešíme, je pozemek pro jeho umístění. Našla jsem nějaké moc hezké pozemky v okolí Prahy tady https://www.ziprealty.cz/ptags/okoli/ Ale samozřejmě u nás rozhoduje cena. Už proto pořizujeme mobilheim. Protože se za prvé nechceme zadlužit a chceme peníze, co jsme si naspořili dobře využít.


Reagovat
Anonymni 20.03.21

To my s prostorem v baráčku také bojovali. Bydleli jsme nějakou domu ve velmi malém bytě o výměře snad je 54 metrů čtverečních. Ale já jak mám ráda barevné prostředí, tak jsem všechno vyšperkovala a doladila volné prostory různými věcmi. Třeba jsem pořídila na https://www.vesna.cz/kusove-koberce koberce aby se nám to v našem obývacím pokoji ještě více líbilo. Manžel byl nadšený


Reagovat
Anonymni 29.09.21

Všiml jsem si, že se tu zmiňovalo to topení v mobilních domech a ve spojitosti s tím bych měl jeden dotaz. Myslíte si, že jsou pro mobilní domy vhodná tepelná čerpadla vzduch-voda? Letos v létě jsme si právě mobilní domek pořídili na zahradu, ale vytápění v něm vyřešené zatím nemáme. Proto mě zaujala tepelná čerpadla, třeba od https://mastertherm.cz/…vzduch-voda/ Myslím si, že by to mohlo být určitě lepší, než například přímotopy. S těmi bychom se asi nedoplatili.


Reagovat
Anonymni 30.09.21

Tak to i my jsme si docela dost vlastně přáli mít nějaký nový dům, ale nakonec se nám to moc nepodařilo a přišlo nám, že opravit ten náš starý vlastně bude výhodnější, takže jsme tak učinily. Už jsme skoro ve finále, jen nám zbývá si pořídit nerezové komíny (což uděláme asi na stránkách zde www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy )


Reagovat
Anonymni 15.10.21

Hezký den, já rozhodně proti bydlení v mobilních domech nic nemám. Přijde mi, že pro některé lidi to může být skvělé východisko z tíživé životní situace s bydlením. A navíc za opravdu málo peněz. Ale my jsme po všech bojích se stavebním úřadem bohužel prohráli a stejně jsme museli do bytu. Ale držím palce všem, kteří jdou do boje s tím skostnatělým systémem a do mobilního domku se nebojí jít.


Reagovat
Anonymni 15.10.21

Za mě jsou mobilheimy fajn způsob investice do nemovitostí. Docela dlouho nad tím přemýšlím taky, ale nemůžu se odhodlat. Co se týče bydlení, tak já osobně jsem zhýčkaný z rodinných domů, na druhou stranu ale si dovedu představit, že bych v tom přechodně bydlel. Ty možnosti jsou dneska už hodně daleko, takže proč ne? :)


Reagovat
Anonymni 30.12.21

Zdravím. Měl bych takovou otázku ohledně mobilních domů a topení v nich. Jak to řešíte? Já někde četl, že se v mobilním domě dá topit krbovými kamny, je to pravda? A jak se to pak řeší s komínem? Na mobilheim asi nepostavíte klasický zděný komín, ne? Nebo ano? Díky


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 25.01.22

To asi ne, ale existují třeba nerezové komíny, ty jsou pokud se nepletu pro mobilní domy vhodné. Mám známého, který má mobilní dům a má to právě takto vyřešené. S čím u něj měl ale tak trochu problém byla elektroinstalace. Sehnat kabeláž a tak nebyl až takový problém. Horší byly elektroinstalační krabice, protože ne každá je pro mobilní dům vhodná. Nakonec vsadil tuším na instalační krabice Kaiser.


Reagovat
Anonymni 19.10.23

Také jsme řešili bydlení v mobilním domě. Prošli jsme snad celý internet a firmy obvolávali. Velice zajímavé mobilní domky nám přišli u firmy Celoroční mobilní domy. Paní byla velice příjemná a po osobní konzultaci, již v tomto mobiláčku bydlíme a maximální spokojenost.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.