Diskuze

Nemoci rostlin

Monstera - problém s novými listy


kejmi.pce 30.12.15

Dobrý den, prosím zkušené o radu. Před 2 lety jsem dostal monsteru a první rok se jí u mě dařilo (výrůstaly pěkné zdravé listy). Bohužel poslední dobou mám problém s novými listy. Jeden list se vůbec nerozvinul a uvadnul. Další dva listy se sice rozvinuly, ale jsou povadlé a jeden začíná žloutnout. O monsteru se starám stejně jako před rokem a nepřemíšťoval jsem ji. Zkoušel jsem experimentovat se zálivkou (více, méně, přihnojovat), přisypal jsem novou zeminu (je v obřím květináči), nepomáhá ani rosení listů. Rostlina je umístěna ve stínu (nesvítí na ni přímé slunce. Světla by ale měla mít dostatek… Prosím poraďte, co vyzkoušet. Díky moc za rady. Lukáš


Reagovat
kejmi.pce 30.12.15

Ještě obrázek…


Reagovat
rostlinky.cz 07.01.16

Nedostatečně vyvinuté listy a následné žloutnutí listů u monstery je způsobené nedostatkem světla v místnosti. Nemá ráda přímé slunce, ale světlou místnost ano. Také je to způsobeno vyšší zálivkou a nedostatkem živin v substráte. Kdy byla prosazena naposledy? V zimě se listy nerosí, jen se otírají vlhkým hadříkem. Musíte také snížit zálivku a zalévat až když substrát proschne.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.