Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Mrazuvzdorná fuchsie?


te.ss 28.09.09

Holky, prosím o radu.Potřebuji poradit co s muškáty,pelar­goniemi a fuchsiemi.Kdy je mám sundat z balkonu a jak s nimi naložit,aby vydržely přes zimu.Mám je většinou na chodbě v meziposchodí u okna.Fuchsii jsem loni na radu zastřihla a párkrát za zimu trochu zalila.Na jaře se ale nevschopila a uhynula.Muškáty by šly,ale s pelargonií nemám žádné zkušenosti.Také zastřihnout? A kolikrát a jak často zalívat?A jak se množí? Děkuji.


Reagovat
Lacenka 28.09.09

Vidíš já žila do teď v omylu že muškát a pelargone je jedno a to samé? Já mám na oknech muškáty a Petunie a po té co se mě dvě zimi nepovedlo je přes zimu udržet „naživu“ tak jsem se rozhodla že si z nich posbírám semínka a na rok si je zkusím vypěstovat sama. Bude to asi piplačka, ale moje máma to tak s muškátama dělá a má je nádherný, tak uvidíme, nechce se mi totiž každej rok utrácet ty nehorázný prachy za nové sazeničky…


Reagovat
Anonymni 28.09.09

Každý rok jsem se snažila je uchovat-buď seschly,nebo uhnily nebo se na ně dostal nějaký škůdce.A na jaře jsem váhala nad nijakými sazeničkami a stejně koupila nové.Takže po vzoru kamarádky kupuji každoročně nové sazeničky-pěkné,silné a truhlíky vypadají super.Ale nyní jsem se dala spíše na surfinie-to jsou jednoletky,takže mě potom není tolika líto je vyhodit. Jinak kytičky přes zimu nesmí zmrznout,musí mít nízkou teplotu a hlavně hodně světla.Pokud nemají dostatek světla,tak také odchází.Zalévat opatrně,aby substrát nebyl přesch,lý,ale nesmí být vysušený.


Reagovat
Alenka 28.09.09

No ja to bohuzel vzdala, na zimni skladovani nemam podminky. Moje mamka si ale muskaty pestuje sama. Tedy jakmile zacne mrznout, da muskaty domu, ostriha je a necha truhliky s pahyly v chladne mistnosti u okna. Zaleva primerene, pres zimu ji muskaty obrostou a na jare si pak ostriha ty „oplegry“ ,necha zakorenit a ma to stejne, co ja kupuju za tezky prachy v Hornbachu a pak mi toho pulka chcipne. Fuchsie zas pestuje tchyne a myslim si, ze dost podobne, jako ty muskaty. Zalevat opravdu s citem.


Reagovat
BaraF 29.09.09

Fuchsie přezimují dobře a skvěle se množí řízky. Řízky dej do vody, za pár týdnů zakoření, když jim budeš vyměňovat vodu tak vydrží až do jara anebo je dej do hlíny (já si dělám nové sazenice do takových těch palstových :,–(bovačů co se v nich kupují nové sazenice). Muškáty (pelargonie) se dají taky pěkně řízkovat, ale sázet rovnou do hlíny, ve vodě zahnívají. Begonie mají hlízy, tak množit z hlíz, bezhlíznaté begonie stejně jako ostatní kytky s „vodnatými“ stonky jdou uchovat těžko. Zimování fuchsií a muškátů, ostříhat, umístit do světlé místnosti do cca 12 st. (ideálně, kdo ale takovou zimovnu má?). My zimujem v kumbále kde je světla méně a teplota kolísá, ostříhám, nezalívám až do ledna, pak lehce začnu, když obrazí tak je nechám, na konci března ostříhám „výmlaď“ (takové ty bílé bezlisté výhony jak se kytka snaží dorvat ke světlu). V dubnu přesazuju, dávám za okno a jak je trochu hezky tak ven.


Reagovat
60 12.05.11

:lol: ahojky,já měla vloni na zahradě nádherný fuchsie,ale bydlím v malém bytě a neměla jsem je na zimu kam uložit,tak jsem na zahradě vykopala půl metrovou jámu,vložila je tam a pořádně přikryla,,děj se vůle boží,,na jaře jsem zůstala koukat,že mají poupata a teď už jsou 20 cm,tak mám hroznou radost,že přežili :potlesk: taky vám přeju,ať vám krásně rostou


Reagovat
Chavcová 24.04.17

Mám fuchsie již několik let a stále jsou pěkné. Na zimu je skovávám.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.