Diskuze

Zelenina

Mrkev na zahradě


60 21.03.12

Kdy začínáte sázet mrkev??


Reagovat
pckop 21.03.12

Pokud je zem už oschlá, můžete sít. Nic tím neskazíte.


Reagovat
vlastinka1 29.03.12

Ahoj, no uz jsem ji v nedeli zasila.


Reagovat
kyti5 30.03.12

mrkvi trvá dlouho než ze semínek vzejde , někdy až 6 neděl , klidně ji zasij, ale nyní bych asi týden počkala až přejdou ty deště , záhony budou asi moc rozbahněné / no jak kde/ :lol: :lol: :lol: :lol: :think: :think: :think:


Reagovat
Milunka22 31.03.12

Nevíte zda můžu zasadit mrkev do skleníku??? Nebo radši ven do záhonku?


Reagovat
Re: Milunka22 | pckop 31.03.12

Škoda místa ve skleníku, mrkev dejte ven. Jestli chcete dřívější sklizeň, překryjte ji netkanou textilií, která bude zároveň sloužit jako ochrana před pochmurnatkou mrkvovou, která způsobuje červovitost mrkve.


Reagovat
Re: Milunka22 | jajk 19.05.12

je-li místo ve skleníku, je možné si v něm vypěstovat rannou „maloplodou“ karotku, letos jsem to také zkoušela…vysévala jsem v polovině března mrkev mini a ještě jeden „maloplodý“ druh, sklízet budu během dvou týdnů…bulvičky jsou malé, ale měly by být velmi sladké…jsou určeny pro batolecí výživu, žádná velká konzumace pro dospělé z toho nebude…daleko výhodnější je samozřejmě pěstování mrkve s velkým kořenem, a to je nejlépe venku, semena jsou odolná vůči chladnějšímu počasí…skleník je tedy zbytečný…


Reagovat
jajk 19.05.12

Jako ochrana před pochmurnatkou mrkvovou také poslouží výsev cibule nebo výsadba česneku do sousedních řádků, odpuzují i jiné škůdce. Dále je dobré nevysévat mrkev příliš hustě, protrhávání znamená manipulaci s mrkvovou natí a při ní se uvolní aromatické látky, které pochmurnatku lákají…


Reagovat
Anonymni 18.04.19

Já už mám mrkev zasetou asi čtrnáct dní a jsem dost zvědavá, co mi z ní vzejde.. vloni totiž byla úroda nic moc a ani mi to nevystačilo na vánoční vaření, takže jsem musela kupovat. Začala jsem si ale podle tohoto návodu – https://www.blesk.cz/…dkrojku.html – pěstovat natě, tak mám alespoň něco přímo čerstvého :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.