Diskuze

Pokojové rostliny

Mucholapka podivná


Claudia_Ji 09.07.13

Dobrý den Dostala jsem v dubnu mucholapku podivnou. Pěkně rostla, ale nyní jí začínají černat listy. I přesto pouští další stále nové výhonky. Co mám udělat pro její záchranu? Má dostatek světla i vody. Zalévám jí dvakrát převařenou vodou. Děkuji za radu.


Reagovat
Re: Claudia_Ji | Seal 12.07.13

Já Vám tedy poradit neumím, ale našla jsem toto http://www.darwiniana.cz/forum/read.php?… Zkuste pročíst, nebo pokud jste nehledala na jinde internetu, tak nějaké rady na pěstování se někde určitě válet budou :think: Ono to ale vypadá, jako by jen odumíraly ty staré pasti, to by snad mělo být normální :nevim: Hodně štestí :)


Reagovat
papi9719 12.07.13

Skuste ji nechat stát ve vodě. A nezalévat. Moji to prospělo.


Reagovat
Claudia_Ji 19.07.13

Děkuji za radu. Snažím se vyhledat, co se dá. Zatím to vypadá, že další listy nečernají, tak snad se vzpamatuje :)

Přeji hezký víkend :)


Reagovat
DANMAZUR 21.07.14

Dobrý den mám pár otázek které jsem na internetu nezjistil a jedna kuriózní situace. 1.Koupil jsem si mucholapku podivnou a špírlici. A doma jsem zkusil jak se zavírá a řekl jsem mladšímu brachovi že už to nebudeme dělat, že sem to chtěl jen zkusit a nebudeme to dělat protože ji to ničí. Ale asi mě nevnímal, protože sem odešel ven a když jsem se vrátil tak 13z16pastí byli zavřené a ty zbylé tři nemají víc než půl centimetru. Slyšel jsem že se moc nemají proměňovat, ale v takové situaci, mám prikrmit nebo ne? 2.Rostliny no nevím v jakém jsou substrátu, ale vypadá to jako hlína než něco pro masozravky. Začátkem listopadu začnu zimovat v lednici a na jaře bych je zasadil do čistý rašeliny a kremičitého písku v poměru 2:1.Ale vydrží ty 2 a čtvr měsíce v tom pravděpodobně standardním substrátu nebo je mám presadiť teď? 3.Mám je zalévat do obalu(mám je místo podmisek)nebo přímo do substrátu(u každé rostliny je to prý jinak takže znova zminuju mám mucholapku podivnou a špírlici. 4.Četl jsem že lze zalévat mucholapky den odstátou vodou.Je to pravda?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.