Diskuze

Balkonové rostliny

Může plíseň z rajčat napadnout ostatní rostliny?


Seal 21.08.12
Ahoj, už nějakou dobu vím, že mi rajčata na balkoně napadla klasická plíseň. Nejhorší listy olamuju, ale ničím jsem rajčata neošetřovala (mám jen 2 rostlinky). Jenže dnes jsem si všimla, že úplně stejné skvrny mají i sazeničky plnokvětých sedmikrásek, které jsem vypěstovala ze semínek a chtěla jsem je zasadit do záhonku V polovině července mi během těch tropických veder zařvaly fuchsie, do té doby nádherné. Myslela jsem, že jejich současný mizerný stav je následkem tehdejšího proschnutí, ale mám čím dál větší podezření právě na tuto plíseň. Listy jsou flekaté, žloutnou, květy schnou, celkově jsou zubožené Je opravdu možné, že se ta plíseň rozlezla na vše možné? Že jsem ji přenesla, jak na kytky sahám a semtam něco zaštípnu? Mám veškerou hlínu po letošní sezoně raději vyhodit? Poraďte prosím..
Reagovat
muškatek 21.08.12
Zda se to přeneslo z rajčat nevím je to ale možné. Já fuchsie ani muškáty u rajčat nemám, a taky jsou napadené, je to houbová choroba, postříkejte něčím proti plísni.
Reagovat
Re: muškatek | pckop 22.08.12
Pokud máte na rajčatech plíseň bramborovou, která je normálně napadá je nemožné, aby se přenesla na ostatní rostliny. Plíseň bramborová napadá pouze lilkovité.
Reagovat