Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

Nálepka


jaana01 26.07.08

ahoj,

moji rodiče si nechali u domu postavit zimní zahradu,dokončeno maji asi 14dní…zahrada přečnívá na dvě strany do zahrady (tzn, není úplně kryta domem)

Za tu dobu se nárazem do skla zabili 4 ptáci a další se určitě poranili,ale zvladli uletět…

Prosím o radu,zkušenos­t…jestli se tomu dá zabránit a jak? (rodiče rozhodně neplánují na skla žádné rohože,žaluzi­e atd.)

Napadly mě takové ty nálepky dravých ptáků,co vidím nalepené na zábranách např. kolem dálnice…NEVÍTE PROSÍM NĚKDO,KDE SE KUPUJÍ?

Děkuji moc

Jana


Reagovat
gandelion 26.07.08

Ahoj, sháněla jsem je taky, máme v obýváku obr okno a v červnu během týdne dvě mrtvolky :( JE TO NA NIC! Prý, aby to mělo ten správný efekt, museli by být nálepky barevné a hýbat se! Spíš mi bylo doporučeno navěsit tam CDčka, nebo nalepit nastříhané igelity… :roll: Ty CD mi přijdou vkusnější


Reagovat
Kamča.dalmatinka 26.07.08

Ahoj zrovna nedávno jsem četla článek

Černé siluety dravců, které stavaři lepí na velké skleněné plochy, nechrání ptáky před smrtelnými nárazy účinně, upozorňují ornitologové. Aby si takových nálepek ptáci všimli, musely by být jasně barevné a k tomu ještě velmi hustě nalepené. Největší problémy mají ptáci s překonáním skleněných protihlukových bariér a s velkosklady a obchodními centry, které vyrůstají v posledních letech za městy, tedy v otevřené krajině, kudy vedou ptačí tahy.

Jak ochránit opeřence před smrtelným setkáním se sklem, radí v novém čísle časopisu Ptačí svět ornitolog Zdeněk Vermouzek. Za nejlepší cestu považuje problému předejít použitím jiných materiálů než čirého skla. Pomoct může pískované sklo, ale i použití skel, která odrážejí část UV spektra, takže ptáci je vnímají jako tmavá nebo naopak jasně zářící, zatímco pro lidi jsou průhledná.

Účinnou ochranu zajistí také polepení celé plochy skla vzorem kontrastujícím s okolím stavby. Podle zkušeností ornitologů je vhodné sklo polepit vertikálně dva centimetry širokou páskou v maximální rozteči 10 centimetrů. Pokud je to jen trochu možné, doporučují pásku lepit z vnější strany, v případě protihlukových stěn z obou stran skla. I pro různé záclony, sítě a korálky, stejně jako pro dětské malby barvičkami na sklo nebo pro nalepené slogany a firemní loga podle Vermouzka platí, že musí být aplikovány na vnější stranu okna

My máme všude na balkoně ty cd a žádnej pták jsem nikdy nepřiletí,ale dokud jsme je neměli,tak nám je lovila kočka,tet už jsem naštestí nelítají


Reagovat
Anonymni 26.02.22

Na oživení zahrady jsme pořídili doplňky ve tvaru stromů. Sázet ovocné stromy se nám totiž nechce, proto jsme si koupili takové atrapy jestli mi rozumíte. Jinak teda na živou zvěř moc nejsme. Manžílek dokonce chtěl objedávat plašič ptáků, ale to jsem mu tedy razantně vymluvila, zakázala.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.