Diskuze

Nemoci rostlin

Napadená Mučenka-poraďte, prosím


Tereza5555 17.08.11

Dobrý den. Včera mi přišla Mučenka (Passiflora Incense) přes internet zakoupená. Kromtoho, že přišla přelomená jen kvůli tomu, aby se vešla do krabice :-x jsem zjistila, že je napadená pravděpodobně Molicí – jednu okřídlenou jsem tam už viděla a jinak vypadá, že tam jsou zatím asi její larvy jak jsem už zjistila na internetu dle obrázků. Nemohu se jich zbavit i na plno netýkavkách sultánkách. Poraďte mi prosím jak a čím se jich účinně zbavit a zlikvidovat je. Jaké podmínky jim nesvědčí (např. jako sucho nebo spíše vlhko). Bylo to moje první a poslední zakoupení rostlin přes internet protože jsem si koupila ještě 2 bougainvillei a jedna je stále zvadlá = prostě děs. Díky za každou odpověď. Tereza


Reagovat
cajik 17.08.11

Mě se na molice nejvíce osvědčili lepové šipky. Stříkala jsem vším možným a až tohle zabralo…


Reagovat
Tereza5555 17.08.11

No jo jenže když je to na tom listě přilepené a hlavně voni se ještě nehejbou – jsou to asi ještě larvy.[citace] cajik píše: Mě se na molice nejvíce osvědčili lepové šipky. Stříkala jsem vším možným a až tohle zabralo… [/citace]


Reagovat
cajik 17.08.11

no ty listy, co na sobě měli nejvíc larev jsem radši uštípla. Jinak ty postřiky snad prý ani na ty larvy nepůsobí, jen na dospělce, takže jsem také čekala, až se vylíhnou a přilepí. S postřikama jsem bojovala měsíc, s šipkama jsem měla do týdne klid…


Reagovat
Tereza5555 17.08.11

a nevíte jestli pomáhá i mýdlová voda, máte s ní zkušenosti. To uštípnutí si nemmohu dovolit protože má sotva asi 9 listů (nechápu to za cenu 145,–Kč tak málo listů)takže by tam zůstal je úzký hubený kmen[citace] cajik píše: no ty listy, co na sobě měli nejvíc larev jsem radši uštípla. Jinak ty postřiky snad prý ani na ty larvy nepůsobí, jen na dospělce, takže jsem také čekala, až se vylíhnou a přilepí. S postřikama jsem bojovala měsíc, s šipkama jsem měla do týdne klid… [/citace]


Reagovat
cajik 17.08.11

tak to nevím, ale co jsem koukala, tak u některých postřiků i doporučují přidat kapku mýdla nebo jaru při ředění, nebo tím vzít rostliny po dlouhodobé aplikaci postřiků… slyšela jsem, že na mšice voda s mýdlem zabírá, ale já to ještě nikdy nezkoušela :-?


Reagovat
Tereza5555 19.08.11

na mšice jsem jednou dříve tu mýdlovou vodu zkoušela a nic, ale i tak srdečně děkuji za rady.


Reagovat
Roreka 20.08.11

Dobrý den,

taky jich mám letos hodně, sice na ibišcích, ale to je vcelku jedno. Zrovna včera jsem stříkala Mospilanem. Musí se po třech dnech znovu opakovat. Stříkala jsem asi před měsícem a pomohlo to, ale to letošní počasí tomu asi hodně přispívá.

Přeju úspěšné hubení

Renča


Reagovat
Lucie1313 05.10.11

Dobrý den,prosím o pomoc!! :-( Mám ze semene vypěstovanou mučenku, kterou jsem na jaře přesadila a na léto dala na balkon. Tak od půlky září jsem si všimla, že mladé rostoucí listy jsou deformované, jako by je něco ožralo. :cry: Listy nestačí pořádně vyrůst a už jsou jak opálený igelitový pytel. Přitom nejsou suché a ani nemají jiné zvláštní zbarvení… Koukala jsem na listy zda tam není nějaká bestie, jenže nic jsem neviděla. Je těžké to popsat zkusím listy vyfotit, možná se najde někdo, kdo by mi poradil :-( Děkuji Lucie


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.